zavřít
Zdeněk Bezecný

poslanec

Věk:
49
Narození:
1. 12. 1971 , České Budějovice, Československo
Znamení:
střelec   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 29 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D. Volební kraj: Jihočeský Klub: TOP09-S Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010) Narodil se 1. prosince 1971 v Českých Budějovicích, kde stále žije. Je otcem dvou dětí. Vystudoval magisterský obor dějepis - český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a doktorský obor české dějiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Je autorem a spoluautorem dvou knih a desítek vědeckých statí publikovaných doma i v zahraničí. Zabývá se především dějinami šlechty v moderní době. Vyučuje dějiny 19. století na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, na jejímž vedení se podílí jako proděkan pro studijní záležitosti. V letech 1998 až 2006 byl zastupitelem statutárního města České Budějovice a předsedou kulturní komise rady města. Do svého vstupu do strany TOP 09 byl členem KDU-ČSL. V současnosti je místopředsedou krajského výboru TOP 09 v Jihočeském kraji. V květnu 2010 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D.
Volební kraj: Jihočeský
Klub: TOP09-S
Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010)

Narodil se 1. prosince 1971 v Českých Budějovicích, kde stále žije. Je otcem dvou dětí.

Vystudoval magisterský obor dějepis - český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a doktorský obor české dějiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Je autorem a spoluautorem dvou knih a desítek vědeckých statí publikovaných doma i v zahraničí. Zabývá se především dějinami šlechty v moderní době. Vyučuje dějiny 19. století na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, na jejímž vedení se podílí jako proděkan pro studijní záležitosti.

V letech 1998 až 2006 byl zastupitelem statutárního města České Budějovice a předsedou kulturní komise rady města. Do svého vstupu do strany TOP 09 byl členem KDU-ČSL. V současnosti je místopředsedou krajského výboru TOP 09 v Jihočeském kraji. V květnu 2010 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.