zavřít
Zbyněk Novotný

poslanec

Věk:
53
Narození:
9. 1. 1967 ,přidej místo narození
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Zbyněk Novotný Volební kraj: Hlavní město Praha KLub: ODS Poslanecká sněmovna (2002 - 2006), (od 2006) Kolik Vám je let a jaké jste znamení? Narodil jsem se ve znamení kozoroha před 38 lety. Kdo je Vaším vzorem v osobním životě? Mým životním vzorem byl můj táta. Obdivoval jsem na něm jeho zásadovost a především skutečnost, že ani v pohnuté české minulosti neopustil své přesvědčení a nestal se komunistou. Vážil jsem si také jeho pracovitosti a smyslu pro rodinu. Jak dlouho působíte na politické scéně? Již deset let jsem členem Občanské demokratické strany, v poslanecké sněmovně jsem první volební období, tedy od roku 2002. V jakých oblastech se na poslanecké půdě etablujete? Nejvíce se věnuji tématům, která jsou spojena s informačními technologiemi, tzn. oblasti ­informační gramotnosti, informační společnosti a částečně se zaměřuji i na média, především na problematiku digitálního vysílání. Často jste v PSP kritizoval Českou televizi, díváte se na její pořady? Máte pravdu. I přesto, že jsem velkým kritikem fungování a celé současné podstaty existence České televize, musím konstatovat, že ČT 2 je mým nejoblíbenějším televizním kanálem. Jaké máte koníčky? Můj největší koníček je spojen s bydlením a stavbou. Před lety jsem se pustil „vlastníma rukama“ do stavby rodinného domu. Proto se ve volném čase nejčastěji věnuji dodělávkám v domě a hodně času věnuji i práci na zahradě a okolí. Co se týče sportu, pak mým největším favoritem je jednoznačně potápění. Jakou posloucháte muziku? K mým oblíbeným zahraničním skupinám patří AC/DC a z české scény rozhodně Kabát. Kde by jste chtěl strávit dovolenou? Pokud mluvíme o aktuální blížící se letní dovolené, pak doufám, že pojedeme kamkoliv na moře, kde se budu moci kochat podvodním světem. Ideální zimní dovolená je pak pro mne v Rakouských Alpách. Pokud bychom mluvili o Čechách, pak je pro mne nejpřitažlivější místem pro relaxaci Vysočina. Kterou barvu máte rád? Všechny odstíny modré barvy. Co Vám v poslední době udělalo největší radost? Mou největší radostí je již zmíněný dům. Nedávno jsem si dostavěl svou pracovnu a nyní ji zbývá ještě vybavit. Je příjemné vědět, že člověk dokáže pracovat a tvořit vlastníma rukama. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Zbyněk Novotný
Volební kraj: Hlavní město Praha
KLub: ODS
Poslanecká sněmovna (2002 - 2006), (od 2006)

Kolik Vám je let a jaké jste znamení?
Narodil jsem se ve znamení kozoroha před 38 lety.

Kdo je Vaším vzorem v osobním životě?
Mým životním vzorem byl můj táta. Obdivoval jsem na něm jeho zásadovost a především skutečnost, že ani v pohnuté české minulosti neopustil své přesvědčení a nestal se komunistou. Vážil jsem si také jeho pracovitosti a smyslu pro rodinu.

Jak dlouho působíte na politické scéně?
Již deset let jsem členem Občanské demokratické strany, v poslanecké sněmovně jsem první volební období, tedy od roku 2002.

V jakých oblastech se na poslanecké půdě etablujete?
Nejvíce se věnuji tématům, která jsou spojena s informačními technologiemi, tzn. oblasti ­informační gramotnosti, informační společnosti a částečně se zaměřuji i na média, především na problematiku digitálního vysílání.

Často jste v PSP kritizoval Českou televizi, díváte se na její pořady?
Máte pravdu. I přesto, že jsem velkým kritikem fungování a celé současné podstaty existence České televize, musím konstatovat, že ČT 2 je mým nejoblíbenějším televizním kanálem.

Jaké máte koníčky?
Můj největší koníček je spojen s bydlením a stavbou. Před lety jsem se pustil „vlastníma rukama“ do stavby rodinného domu. Proto se ve volném čase nejčastěji věnuji dodělávkám v domě a hodně času věnuji i práci na zahradě a okolí. Co se týče sportu, pak mým největším favoritem je jednoznačně potápění.

Jakou posloucháte muziku?
K mým oblíbeným zahraničním skupinám patří AC/DC a z české scény rozhodně Kabát.

Kde by jste chtěl strávit dovolenou?
Pokud mluvíme o aktuální blížící se letní dovolené, pak doufám, že pojedeme kamkoliv na moře, kde se budu moci kochat podvodním světem. Ideální zimní dovolená je pak pro mne v Rakouských Alpách. Pokud bychom mluvili o Čechách, pak je pro mne nejpřitažlivější místem pro relaxaci Vysočina.

Kterou barvu máte rád?
Všechny odstíny modré barvy.

Co Vám v poslední době udělalo největší radost?
Mou největší radostí je již zmíněný dům. Nedávno jsem si dostavěl svou pracovnu a nyní ji zbývá ještě vybavit. Je příjemné vědět, že člověk dokáže pracovat a tvořit vlastníma rukama.

  • K*eténi. Strana ubožáků! Novotného estráda na kongresu ODS má dohru na sítích

    Parlamentnílisty.cz, 19. 1. 2020 Sobotní kongres ODS měl nečekaný vývoj. Poté, co delegáti nezvolili Alexandru Udženiju první místopředsedkyní, ačkoli kandidovala v první volbě jako jediná, byli navrženi Zbyněk Stanjura, Marie Kubíková a Alexandr Vondra. Největší rozruch však na sociálních sítích způsobila nominace Pavla Novotného a jeho kongresový projev plný vulgarit. „Kreténi a strana ubožáků,“ zní některé z reakci na adresu občanských demokratů. … více

  • K*eténi. Strana ubožáků! Novotného estráda na kongresu ODS má dohru na sítích

    Parlamentnílisty.cz, 18. 1. 2020 Sobotní kongres ODS měl nečekaný vývoj. Poté, co delegáti nezvolili Alexandru Udženiju první místopředsedkyní, ačkoli kandidovala v první volbě jako jediná, byli navrženi Zbyněk Stanjura, Marie Kubíková a Alexandr Vondra. Největší rozruch však na sociálních sítích způsobila nominace Pavla Novotného a jeho kongresový projev plný vulgarit. „Kreténi a strana ubožáků,“ zní některé z reakci na adresu občanských demokratů. … více

  • Kubera si může oddechnout, Novotný prohrál. Výhru slaví Stanjura

    Parlamentnílisty.cz, 18. 1. 2020 Volba prvního místopředsedy ODS dostala nezvyklou dynamiku kandidaturou Pavla Novotného. Nakonec ale byl zvolen Zbyněk Stanjura, kterého volilo 322 delegátů. Novotný s 65 hlasy byl poražen dokonce i třetí kandidátkou Marií Kubíkovou z Prahy 6. … více