zavřít
Werner Faymann

politik

Věk:
61
Narození:
4. 5. 1960 , Vídeň, Rakousko
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Werner Faymann je rakouský politik, byl spolkovým ministrem pro dopravu, inovace a technologie ve vládě Alfreda Gusenbauera. Od 8. srpna 2008 je předsedou rakouské sociální demokracie SPÖ. Od 2. prosince 2008 je spolkovým kancléřem Rakouska. Během studia na Spolkovém reálném gymnáziu ve Vídni vstoupil do socialistické mládeže, mládežnické organizaci SPÖ. Po maturitě a absolvování povinné vojenské služby se stal předsedou socialistické mládeže ve Vídni. V této funkci se podílel v roce 1983 na organizaci demonstrace proti návštěvě papeže Jana Pavla II. v Rakousku. V letech 1985 až 1988 vystudoval čtyři semestry práv bez toho, aby studium ukončil. Pracoval jako poradce Centrální spořitelny ve Vídni. Faymann byl v letech 1985 až 1994 členem Vídeňského zemského sněmu a obecní rady. V roce 1994 se stal městským radním pro bytovou výstavbu a obnovu města. Od roku 1996 byl vídeňským radním pro bydlení, bytovou výstavbu a obnovu města. Od ledna 2007 zastával úřad ministra pro infrastrukturu. 16. června 2008 byl jmenován úřadujícím předsedou SPÖ. Po vypovězení koalice SPÖ a ÖVP od vicekancléře Wilhelma Molterera z ÖVP se Faymann stal lídrem kandidátky SPÖ pro předčasné volby do rakouské národní rady. Při rakouských předčasných volbách v roce 2008 obhájil Faymann první místo pro SPÖ, musel však přijmout ztrátu oproti volbám 2006. 23. listopadu 2008 vysvětlovali oba předsedové dvou nejsilnějších stran SPÖ a ÖVP, že se dohodli na novém vydání velké koalice s Wernerem Faymannem jako spolkovým kacléřem. 2. prosince 2008 byla jmenována prezidentem Heinzem Fischerem nová rakouská spolková vláda v čele s kancléřem Wernerem Faymannem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Werner Faymann je rakouský politik, byl spolkovým ministrem pro dopravu, inovace a technologie ve vládě Alfreda Gusenbauera. Od 8. srpna 2008 je předsedou rakouské sociální demokracie SPÖ. Od 2. prosince 2008 je spolkovým kancléřem Rakouska.

Během studia na Spolkovém reálném gymnáziu ve Vídni vstoupil do socialistické mládeže, mládežnické organizaci SPÖ. Po maturitě a absolvování povinné vojenské služby se stal předsedou socialistické mládeže ve Vídni. V této funkci se podílel v roce 1983 na organizaci demonstrace proti návštěvě papeže Jana Pavla II. v Rakousku.

V letech 1985 až 1988 vystudoval čtyři semestry práv bez toho, aby studium ukončil. Pracoval jako poradce Centrální spořitelny ve Vídni. Faymann byl v letech 1985 až 1994 členem Vídeňského zemského sněmu a obecní rady.

V roce 1994 se stal městským radním pro bytovou výstavbu a obnovu města. Od roku 1996 byl vídeňským radním pro bydlení, bytovou výstavbu a obnovu města. Od ledna 2007 zastával úřad ministra pro infrastrukturu. 16. června 2008 byl jmenován úřadujícím předsedou SPÖ. Po vypovězení koalice SPÖ a ÖVP od vicekancléře Wilhelma Molterera z ÖVP se Faymann stal lídrem kandidátky SPÖ pro předčasné volby do rakouské národní rady.

Při rakouských předčasných volbách v roce 2008 obhájil Faymann první místo pro SPÖ, musel však přijmout ztrátu oproti volbám 2006. 23. listopadu 2008 vysvětlovali oba předsedové dvou nejsilnějších stran SPÖ a ÖVP, že se dohodli na novém vydání velké koalice s Wernerem Faymannem jako spolkovým kacléřem.

2. prosince 2008 byla jmenována prezidentem Heinzem Fischerem nová rakouská spolková vláda v čele s kancléřem Wernerem Faymannem.

  • Rakousko bude mít nového kancléře: Stane se jím šéf tamních drah Kern

    Blesk, 12. 5. 2016 Novým rakouským kancléřem se podle všeho stane dosavadní šéf rakouských drah Christian Kern. Na padesátiletém manažerovi, který byl od začátku jedním z favoritů na post uvolněný Wernerem Faymannem (56), se podle webu rakouského listu Kurier shodly špičky sociální demokracie. V pátek by jeho nominaci měly oznámit veřejnosti. … více

  • Zeman je demagog Trumpova střihu, stěžoval si v rádiu Schwarzenberg

    Parlamentnílisty.cz, 10. 5. 2016 Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg usedl do křesla pro hosta v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu. Popsal situaci v Rakousku, kde včera na všechny funkce rezignoval dosavadní kancléř, sociální demokrat Werner Faymann. Podle knížete za to ale nemohli ani tak uprchlíci jako spíš neschopnost udělat potřebné reformy. V závěru si Schwarzenberg rýpl do prezidenta Zemana. … více

  • Totální změna? Uprchlíci pohřbili kancléře Rakouska a u našich sousedů rozhodně nezůstane jen u toho

    Parlamentnílisty.cz, 10. 5. 2016 Spolkový kancléř Rakouska Werner Faymann v pondělí 9. května překvapivě rezignoval na funkci předsedy sociálních demokratů a předsedy vlády Rakouska. Stalo se tak uprostřed druhého kola prezidentských voleb v zemi. V nich kandidát Faymannovy strany v prvním kole propadl. Faymann také reagoval na rostoucí rozkol uvnitř sociálně demokratické strany a ztrátu podpory. … více