zavřít
Theo Jr. Albrecht

aldi, trader joes

Narození:
1922 , Essen
Úmrtí:
7. 2010  ve věku 88 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Spoluzakladatel diskontního řetězce Aldi Group Theo Albrecht o víkendu zemřel ve věku 88 let. Zprávu o smrti jednoho z nejbohatších Němců přinesl německý list Der Spiegel. Zprávu později potvrdila společnost Aldi Nord, kterou Theo Albrecht vlastnil. Theo Albrecht a jeho bratr Karl jsou považováni za vynálezce diskontů, když v 50. letech společně založili řetězec diskontních prodejen Aldi. Samotný název je kombinací prvních dvou písmen příjmení bratrů Albrecht a prvních dvou písmen slova diskont. Postupem času vybudovali z řetězce miliardové impérium, které patří v Evropě k největším. Úspěch nápadu bratří byl přitom jednoduchý - zboží nabízeli přímo z palet, čímž se snažili snížit náklady. A u zákazníků to kupodivu zabralo, že podobný systém funguje dodnes. Nejbohatší Němci Theo se narodil v Essenu v roce 1922. Bratři převzali obchod s potravinami od svých rodičů v roce 1946. Postupně otevírali další prodejny. V roce 1961 si rozdělili německý trh. Theo prostřednictví Aldi Nord působil na severu země, Karl zase prostřednictvím Aldi Süd jižní Německo. Obě části působí i v současnosti, když Aldi Nord se skládá z 35 regionálních společností a prodává zboží ve více než 2600 obchodech na severu, východě a části západu Německa, ale také v Dánsku, Francii, zemích Beneluxu nebo i Polsku. O něco menší Aldi Süd funguje v 31 samostatných společnostech s 1600 obchody v jižní a západní částech Německa. Zahraniční aktivity pak vykazuje v USA, Irsku, Velké Británii, Maďarsku nebo Řecku. Úspěch diskontů přinesl oběma bratrům velké bohatství a zařadilo je v žebříčku týdeníku Forbes na přední místa nejbohatších lidí světa. Podle letošního žebříčku Forbes světových miliardářů dosahovalo jmění Thea Albrechta 21,7 miliardy dolarů (zhruba 415 miliard korun), což ho pasovalo na 17. místo. V desítce nejbohatších zůstává druhý z bratrů Karl, jemuž je nyní 90 let. V roce 2010 byl s majetkem 23,5 miliardy dolarů na desátém místě. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Spoluzakladatel diskontního řetězce Aldi Group Theo Albrecht o víkendu zemřel ve věku 88 let. Zprávu o smrti jednoho z nejbohatších Němců přinesl německý list Der Spiegel. Zprávu později potvrdila společnost Aldi Nord, kterou Theo Albrecht vlastnil.

Theo Albrecht a jeho bratr Karl jsou považováni za vynálezce diskontů, když v 50. letech společně založili řetězec diskontních prodejen Aldi. Samotný název je kombinací prvních dvou písmen příjmení bratrů Albrecht a prvních dvou písmen slova diskont.

Postupem času vybudovali z řetězce miliardové impérium, které patří v Evropě k největším. Úspěch nápadu bratří byl přitom jednoduchý - zboží nabízeli přímo z palet, čímž se snažili snížit náklady. A u zákazníků to kupodivu zabralo, že podobný systém funguje dodnes.

Nejbohatší Němci


Theo se narodil v Essenu v roce 1922. Bratři převzali obchod s potravinami od svých rodičů v roce 1946. Postupně otevírali další prodejny. V roce 1961 si rozdělili německý trh. Theo prostřednictví Aldi Nord působil na severu země, Karl zase prostřednictvím Aldi Süd jižní Německo.

Obě části působí i v současnosti, když Aldi Nord se skládá z 35 regionálních společností a prodává zboží ve více než 2600 obchodech na severu, východě a části západu Německa, ale také v Dánsku, Francii, zemích Beneluxu nebo i Polsku.

O něco menší Aldi Süd funguje v 31 samostatných společnostech s 1600 obchody v jižní a západní částech Německa. Zahraniční aktivity pak vykazuje v USA, Irsku, Velké Británii, Maďarsku nebo Řecku.

Úspěch diskontů přinesl oběma bratrům velké bohatství a zařadilo je v žebříčku týdeníku Forbes na přední místa nejbohatších lidí světa.

Podle letošního žebříčku Forbes světových miliardářů dosahovalo jmění Thea Albrechta 21,7 miliardy dolarů (zhruba 415 miliard korun), což ho pasovalo na 17. místo.

V desítce nejbohatších zůstává druhý z bratrů Karl, jemuž je nyní 90 let. V roce 2010 byl s majetkem 23,5 miliardy dolarů na desátém místě.

Theo Jr. Albrecht v našich článcích

  • Neporazitelný konkurent? Lidl se pustil do boje o americký trh

    Neporazitelný konkurent? Lidl se pustil do boje o americký trh

    4. 7. 2017 21:24 Má se firma s největším obratem na světě třást strachy? Na americký trh obchodů s potravinami totiž vtrhl velmi silný evropský konkurent. Poboček zatím nemá mnoho, ale budou přibývat, z čehož by nejvíce mohli profitovat v první řadě zákazníci. Kdo vyhraje cenovou bitvu Walmart versus Lidl?… více