zavřít
Rumiana Jeleva

bývala europoslankyně

Věk:
53
Narození:
18. 4. 1969 , Nova Zagora, Bulharsko
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Rumiana Jeleva byla zvolena do Evropského parlamentu za Bulharsko. Členka předsednictva Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Vysokoškolské vzdělání v oboru sociologie, Univerzita Sv. Klimenta Ochridského, Sofie (1995). Doktorát v oboru sociologie na Otto-von-Guericke-Universität, Magdeburk, Německo (2003). - Podílela se na řadě mezinárodních sociálních projektů a projektů v oblasti regionálního rozvoje. Autorka desítek publikací o ekonomické sociologii, podnikání, společenské odpovědnosti podniků a industriálních vztazích (od r. 1997). - Odborná asistentka na katedře sociologie Univerzity Sv. Klimenta Ochridského, Sofie (оd r. 2001). - Vědecká pracovnice oddělení sociologie práce a sociální politiky v Sociologickém ústavu Bulharské akademie věd (od r. 2005). - Hostující lektorka v oboru evropských studií, Univerzita v Magdeburku, Německo (2007). - Členka politické strany Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB). Činnost v Evropském parlamentu ukončila dne 26.07.2009. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Rumiana Jeleva byla zvolena do Evropského parlamentu za Bulharsko.
Členka předsednictva Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Vysokoškolské vzdělání v oboru sociologie, Univerzita Sv. Klimenta Ochridského, Sofie (1995). Doktorát v oboru sociologie na Otto-von-Guericke-Universität, Magdeburk, Německo (2003).
- Podílela se na řadě mezinárodních sociálních projektů a projektů v oblasti regionálního rozvoje. Autorka desítek publikací o ekonomické sociologii, podnikání, společenské odpovědnosti podniků a industriálních vztazích (od r. 1997).
- Odborná asistentka na katedře sociologie Univerzity Sv. Klimenta Ochridského, Sofie (оd r. 2001).
- Vědecká pracovnice oddělení sociologie práce a sociální politiky v Sociologickém ústavu Bulharské akademie věd (od r. 2005).
- Hostující lektorka v oboru evropských studií, Univerzita v Magdeburku, Německo (2007).
- Členka politické strany Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB).


Činnost v Evropském parlamentu ukončila dne 26.07.2009.


Hledáte také jako: Rumiana Jelevaová
Rychlá navigace:novinky |diskuse