zavřít
Pilar Ayuso

europoslankyně

Věk:
79
Narození:
16. 6. 1942 , Badajoz, Španělsko
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pilar Ayuso byla zvolena do Evropského parlamentu za Španělsko. Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - zemědělská inženýrka (1965); doktorát v oboru zemědělské inženýrství (1970). Diplom v oboru Evropská společenství. Výzkumná pracovnice; vedoucí výzkumných projektů v oblasti zemědělství v národním institutu pro zemědělský výzkum („Instituto Nacional de Investigaciones Agrarias") v Madridu. Generální ředitelka potravinářského odboru na ministerstvu zemědělství (1996-1999). - Tajemnice národní komise pro zemědělské studie Lidové strany (PP) (1981-1984); poslankyně za provincii Ciudad Real v parlamentu autonomní oblasti Castilla-La Mancha (1991-1996); členka národního předsednictva PP; členka výkonného výboru PP autonomní oblasti Castilla-La Mancha; členka výkonného výboru PP provincie Ciudad Real. Členka Evropské unie žen a místopředsedkyně sdružení Ženy za demokracii. - Poslankyně Evropského parlamentu (od roku 1999). - Řád za zásluhy v zemědělství. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Pilar Ayuso byla zvolena do Evropského parlamentu za Španělsko.
Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- zemědělská inženýrka (1965); doktorát v oboru zemědělské inženýrství (1970). Diplom v oboru Evropská společenství. Výzkumná pracovnice; vedoucí výzkumných projektů v oblasti zemědělství v národním institutu pro zemědělský výzkum („Instituto Nacional de Investigaciones Agrarias") v Madridu. Generální ředitelka potravinářského odboru na ministerstvu zemědělství (1996-1999).
- Tajemnice národní komise pro zemědělské studie Lidové strany (PP) (1981-1984); poslankyně za provincii Ciudad Real v parlamentu autonomní oblasti Castilla-La Mancha (1991-1996); členka národního předsednictva PP; členka výkonného výboru PP autonomní oblasti Castilla-La Mancha; členka výkonného výboru PP provincie Ciudad Real. Členka Evropské unie žen a místopředsedkyně sdružení Ženy za demokracii.
- Poslankyně Evropského parlamentu (od roku 1999).
- Řád za zásluhy v zemědělství.

Hledáte také jako: Pilar Ayusoová
Rychlá navigace:novinky |diskuse