zavřít
Phineas Taylor Barnum

podnikatel v zábavním průmyslu

Narození:
5. 7. 1810 , Bethel, Connecticut, USA
Úmrtí:
7. 4. 1891  ve věku 80 let,  Bridgeport, Connecticut, USA  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Phineas Taylor Barnum je legendární postavou amerického zábavního průmyslu. Byl vynálezcem moderního způsobu hlasité propagace a hlasité reklamy. Říkalo se o něm, že byl geniálním lhářem, který dokázal bravurně ovládat lidskou psychiku. Phineas Taylor Barnum založil brodwayské muzeum atrakcí a největší americký pojizdný cirkus. Vytvořil ve své době největší hvězdy světového showbyznysu - trpasličího baviče vystupujícího pod jménem Tom Paleček. Jméno jeho slona Jumbo proniklo do lidového slovníku. V roce 1870 představil Phineas Taylor Barnum světu tzv. Největší show na světě. V roce 1871 se vydal na celosvětové turné s cirkusovým stanem pro deset tisíc diváků. Uměl dobře odhadnout, co se návštěvníkům bude líbit. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Phineas Taylor Barnum je legendární postavou amerického zábavního průmyslu. Byl vynálezcem moderního způsobu hlasité propagace a hlasité reklamy. Říkalo se o něm, že byl geniálním lhářem, který dokázal bravurně ovládat lidskou psychiku.

Phineas Taylor Barnum založil brodwayské muzeum atrakcí a největší americký pojizdný cirkus. Vytvořil ve své době největší hvězdy světového showbyznysu - trpasličího baviče vystupujícího pod jménem Tom Paleček. Jméno jeho slona Jumbo proniklo do lidového slovníku.

V roce 1870 představil Phineas Taylor Barnum světu tzv. Největší show na světě. V roce 1871 se vydal na celosvětové turné s cirkusovým stanem pro deset tisíc diváků. Uměl dobře odhadnout, co se návštěvníkům bude líbit.

Hledáte také jako: P.T. Barnum
Rychlá navigace:novinky |diskuse