zavřít
Paul Anthony Samuelson

ekonom, ekonomický poradce

Věk:
107
Narození:
15. 5. 1915 , Gary, USA
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Paul Anthony Samuelson byl ekonomický poradce, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN). Paul Anthony Samuelson ve svých jedenadvaceti letech absolvoval Chicagskou univerzitu. Doktorát obhájil v roce 1941na Harvardu. V roce 1940 začal Paul Anthony Samuelson pracoval jako asistent na Massachusetském technologickém institutu, v roce 1947 se zde stal profesorem. Kromě toho byl od roku 1945 profesorem Fletcherovy školy práva a diplomacie. Paul Anthony Samuelson sjednotil ekonomickou terminologii a prohloubil analýzu i metodickou úroveň ekonomie. Zásadně používal matematické metody. Paul Anthony Samuelson působil jako ekonomický poradce vládních i soukromých institucí. Je uznávaným ekonomickým odborníkem. Napsal velké množství odborných článků do všech významných časopisů. V roce 1970 se Paul Anthony Samuelson stal laureátem Ceny CEAN za rozvoj statické a dynamické teorie v ekonomii a za zvýšení úrovně analýzy v ekonomické vědě. Literární dílo Paula Anthonyho Samuelsona: Základy ekonomické analýzy - 1947 Ekonomie - 1948, nejúspěšnější učebnice ekonomie všech dob …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Paul Anthony Samuelson byl ekonomický poradce, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN).

Paul Anthony Samuelson ve svých jedenadvaceti letech absolvoval Chicagskou univerzitu. Doktorát obhájil v roce 1941na Harvardu.

V roce 1940 začal Paul Anthony Samuelson pracoval jako asistent na Massachusetském technologickém institutu, v roce 1947 se zde stal profesorem. Kromě toho byl od roku 1945 profesorem Fletcherovy školy práva a diplomacie.

Paul Anthony Samuelson sjednotil ekonomickou terminologii a prohloubil analýzu i metodickou úroveň ekonomie. Zásadně používal matematické metody.

Paul Anthony Samuelson působil jako ekonomický poradce vládních i soukromých institucí. Je uznávaným ekonomickým odborníkem. Napsal velké množství odborných článků do všech významných časopisů.

V roce 1970 se Paul Anthony Samuelson stal laureátem Ceny CEAN za rozvoj statické a dynamické teorie v ekonomii a za zvýšení úrovně analýzy v ekonomické vědě.

Literární dílo Paula Anthonyho Samuelsona:

Základy ekonomické analýzy - 1947
Ekonomie - 1948, nejúspěšnější učebnice ekonomie všech dob