zavřít
Pasqualina Napoletano

europoslankyně

Věk:
73
Narození:
28. 9. 1949 , Molfetta (Bari), Itálie
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pasqualina Napoletano byla zvolena do Evropského parlamentu za Itálii. Místopředsedkyně Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu. - Od roku 1971 byla odpovědnou vedoucí pro Řím v Komunistické straně Itálie (PCI). V roce 1980 byla zvolena za regionální poradkyni regionu Lazio, přičemž zastávala také funkci vedoucí skupiny. - V roce 1989 byla zvolena do Evropského parlamentu, kde vykonávala funkci místopředsedkyně Rozpočtového výboru. Její práce zde byla doprovázena intenzivní činností ve Výboru pro práva žen a ve Výboru pro spolupráci a rozvoj. Od listopadu 1996 opět poslankyní Evropského parlamentu, kde zastávala funkci místopředsedkyně Výboru pro regionální politika a byla členkou delegace pro vztahy se zeměmi Maghrebu. V letech 1999-2004 byla v Evropském parlamentu vedoucí italské delegace a místopředsedkyní skupiny PSE. Zpravodajka zprávy „Wider Europe" pro Výbor pro zahraniční věci. Jako členka delegace Evropského parlamentu se účastnila veškeré činnosti Euro-středomořského parlamentního shromáždění. V současné době odpovídá za zahraniční politiku skupiny socialistických stran v Evropském parlamentu. - V letech 1994-1997 se vrátila k profesi vyučující a současně zastávala funkci vedoucí sekretariátu místopředsedy vlády. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Pasqualina Napoletano byla zvolena do Evropského parlamentu za Itálii.
Místopředsedkyně Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu.

- Od roku 1971 byla odpovědnou vedoucí pro Řím v Komunistické straně Itálie (PCI). V roce 1980 byla zvolena za regionální poradkyni regionu Lazio, přičemž zastávala také funkci vedoucí skupiny.
- V roce 1989 byla zvolena do Evropského parlamentu, kde vykonávala funkci místopředsedkyně Rozpočtového výboru. Její práce zde byla doprovázena intenzivní činností ve Výboru pro práva žen a ve Výboru pro spolupráci a rozvoj. Od listopadu 1996 opět poslankyní Evropského parlamentu, kde zastávala funkci místopředsedkyně Výboru pro regionální politika a byla členkou delegace pro vztahy se zeměmi Maghrebu. V letech 1999-2004 byla v Evropském parlamentu vedoucí italské delegace a místopředsedkyní skupiny PSE. Zpravodajka zprávy „Wider Europe" pro Výbor pro zahraniční věci. Jako členka delegace Evropského parlamentu se účastnila veškeré činnosti Euro-středomořského parlamentního shromáždění. V současné době odpovídá za zahraniční politiku skupiny socialistických stran v Evropském parlamentu.
- V letech 1994-1997 se vrátila k profesi vyučující a současně zastávala funkci vedoucí sekretariátu místopředsedy vlády.

Hledáte také jako: Pasqualina Napoletanoová
Rychlá navigace:novinky |diskuse