zavřít
Oldřich Lomecký

politik, starosta

Věk:
66
Narození:
9. 1. 1957 , Praha
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 11 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Oldřich Lomecký (nar. 1957) je od mládí aktivním sportovcem. Vřelý vztah ke sportu si přenesl také do současného působiště – na radnici Prahy 1, kde je starostou. Zároveň působí jako 1. místostarosta České obce sokolské. V čele kandidátky TOP 09 se stal po několika volebních obdobích prvním starostou Městské části Praha 1, který není z ODS. Na radnici zavedl manažerský styl práce a zpřetrhal klientelistické vazby, jimiž byla Praha 1 pověstná. Při práci se inspiruje světovými velkoměsty, z nichž řadu, díky svému předchozímu působení, dobře zná. Od roku 1997 až do komunálních voleb v roce 2010 pracoval jako ředitel Tyršova domu, přičemž postupně stoupal na funkcionářském žebříčku České obce sokolské. Byl také zástupcem Světové organizace pro sport a kulturu. Detašovanou kancelář měl v dánské Kodani, kterou považuje za zvláště inspirující vzor, co se týká symbiózy obyvatel a turistického ruchu. Absolvent Fakulty elektrotechniky ČVUT se původně živil konstruováním elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Poté se – na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Liege – věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Před svým působením v České obci sokolské pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech, které se zabývají mezinárodním obchodem a turistickým ruchem. „Sokolské“ jednání a fair play považuje za motto svého profesního i osobního života. „Sport naučí člověka tvrdosti vůči sobě a ohleduplnosti vůči ostatním. V politice je to přesně naopak – s čímž se nehodlám smířit,“ říká. Za největší problémy Prahy 1 označuje nejen soužití stálých obyvatel a turistů, ale také rozvoj sítě běžných obchodů a služeb, eliminaci nadměrného hluku (zvláště ve večerních hodinách) a nastolení systémové spolupráce mezi hlavním městem a městskými částmi při omezování celospolečenských negativních jevů (drogy, prostituce, bezdomovství). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Oldřich Lomecký (nar. 1957) je od mládí aktivním sportovcem. Vřelý vztah ke sportu si přenesl také do současného působiště – na radnici Prahy 1, kde je starostou. Zároveň působí jako 1. místostarosta České obce sokolské.

V čele kandidátky TOP 09 se stal po několika volebních obdobích prvním starostou Městské části Praha 1, který není z ODS. Na radnici zavedl manažerský styl práce a zpřetrhal klientelistické vazby, jimiž byla Praha 1 pověstná.

Při práci se inspiruje světovými velkoměsty, z nichž řadu, díky svému předchozímu působení, dobře zná. Od roku 1997 až do komunálních voleb v roce 2010 pracoval jako ředitel Tyršova domu, přičemž postupně stoupal na funkcionářském žebříčku České obce sokolské.
Byl také zástupcem Světové organizace pro sport a kulturu. Detašovanou kancelář měl v dánské Kodani, kterou považuje za zvláště inspirující vzor, co se týká symbiózy obyvatel a turistického ruchu.

Absolvent Fakulty elektrotechniky ČVUT se původně živil konstruováním elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Poté se – na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Liege – věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Před svým působením v České obci sokolské pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech, které se zabývají mezinárodním obchodem a turistickým ruchem.

„Sokolské“ jednání a fair play považuje za motto svého profesního i osobního života. „Sport naučí člověka tvrdosti vůči sobě a ohleduplnosti vůči ostatním. V politice je to přesně naopak – s čímž se nehodlám smířit,“ říká.

Za největší problémy Prahy 1 označuje nejen soužití stálých obyvatel a turistů, ale také rozvoj sítě běžných obchodů a služeb, eliminaci nadměrného hluku (zvláště ve večerních hodinách) a nastolení systémové spolupráce mezi hlavním městem a městskými částmi při omezování celospolečenských negativních jevů (drogy, prostituce, bezdomovství).

  • Prodali politici z Prahy 1 obecní byty pod cenou? Policie chce obžalovat více než 30 lidí

    Blesk, 14. 12. 2021 Policie navrhla obžalovat přes 30 lidí kvůli údajně nevýhodnému prodeji bytů v Praze 1. Informovala o tom Česká televize (ČT). Podle dřívějších informací serveru Seznam Zprávy čelí stíhání úředníci a bývalí i současní politici včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého (tehdy TOP 09), podle vyšetřovatelů způsobili městské části škodu 32,3 milionu korun. Lomecký už v minulosti vinu odmítl. … více

  • Exstarostu Prahy 1 stíhá policie kvůli prodeji bytu

    Novinky, 11. 2. 2021 Někdejšího starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého podezřívá policie ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Měl se jich dopustit v době, kdy stál v čele radnice a umožnil prodej bytu městské části za nižší částku, než schválilo zastupitelstvo. Lomecký pochybení odmítá. … více

  • Náhoda? Bývalý starosta Prahy 1 se v den pádu Čižinského koalice „cítil pobaveně“

    Parlamentnílisty.cz, 18. 1. 2020 „Krásný lednový slunečný den. Dneska by to šlo,“ napsal někdejší starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) na Facebooku a přidal fotografii sebe sama stojícího na Vyšehradě s výhledem na Prahu v pozadí. … více