zavřít
Nicky Oppenheimer

podnikatel

Věk:
76
Narození:
8. 6. 1945 , Johannesburg, Jižní Afrika
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Nejbohatší muž černého kontinentu je Jihoafričan, který obchoduje s diamanty. Rodina Oppenheimerů předsedá společnosti De Beers, kterou založil již v devatenáctém století slavný Cecil Rhodes, již po tři generace a dovedla ji k postavení největšího producenta diamantů na světě. Nicholas se narodil 8. června 1945 v židovské rodině Oppenheimerů. Otec Harry, stejně tak jako předtím dědeček Ernest, předsedal společnosti De Beers a svému synovi mohl poskytnout to nejlepší vzdělání. Poslal ho proto na věhlasný anglický Oxford. Po návratu z Británie, kde též nějakou dobu pracoval pro společnost Anglo American Inc, která se zabývá těžbou a prodejem zlata a v níž má jeho rodina též podíl, pracoval na různých pozicích. V roce 1982 se pak stal ředitelem Anglo American, kteroužto funkci převzal po otci. V roce 1998 se pak dostal i do čela De Beers. Společnost posiluje, jen za rok 2005 prodala po světě diamanty v hodnotě 6,5 miliard dolarů a začala svoji expanzi do Spojených států, kde otevřela svůj první obchod. Pro Oppenheimera však byl tento rok též rokem, kdy musel odprodat 26% společnosti. Přesněji řečeno její jihoafrickou část, neboť jihofrická vláda deset let po konci apartheidu požadovala, aby se v ekonomické sféře angažovalo více lidí černé pleti. Série Oppenheimerů v čele De Beers pravděpodobně Nickym neskončí. Na svůj nástup se připravuje syn Johnathan. V loňském roce byl však Johnathan, který ve společnosti před odprodejem její části zastával místo ředitele těžařské divize, vystřídán Davidem Nokem, prvním černochem v De Beers v tak vysoké pozici. Nicky bydlí v hlavním městě Jihoafrické republiky Johannesburgu a je dle svých vlastních slov velmi hrdý na to, že je Jihoafričan. Sám také tvrdí, že není typickým představitelem boháče starého typu. Nemá rád operu, divadlo, ani další společenské záležitosti. Výjimku tvoří kriket. Oppenheimerovo jmění po odprodeji části De Beers dle Forbesu kleslo na 4,6 miliard dolarů. V celém světě se tak nevleze ani do stovky největších boháčů, patří mu „až“ 143. místo. V Africe je však nejbohatší. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Nejbohatší muž černého kontinentu je Jihoafričan, který obchoduje s diamanty. Rodina Oppenheimerů předsedá společnosti De Beers, kterou založil již v devatenáctém století slavný Cecil Rhodes, již po tři generace a dovedla ji k postavení největšího producenta diamantů na světě.

Nicholas se narodil 8. června 1945 v židovské rodině Oppenheimerů. Otec Harry, stejně tak jako předtím dědeček Ernest, předsedal společnosti De Beers a svému synovi mohl poskytnout to nejlepší vzdělání. Poslal ho proto na věhlasný anglický Oxford.

Po návratu z Británie, kde též nějakou dobu pracoval pro společnost Anglo American Inc, která se zabývá těžbou a prodejem zlata a v níž má jeho rodina též podíl, pracoval na různých pozicích. V roce 1982 se pak stal ředitelem Anglo American, kteroužto funkci převzal po otci.

V roce 1998 se pak dostal i do čela De Beers. Společnost posiluje, jen za rok 2005 prodala po světě diamanty v hodnotě 6,5 miliard dolarů a začala svoji expanzi do Spojených států, kde otevřela svůj první obchod. Pro Oppenheimera však byl tento rok též rokem, kdy musel odprodat 26% společnosti. Přesněji řečeno její jihoafrickou část, neboť jihofrická vláda deset let po konci apartheidu požadovala, aby se v ekonomické sféře angažovalo více lidí černé pleti.

Série Oppenheimerů v čele De Beers pravděpodobně Nickym neskončí. Na svůj nástup se připravuje syn Johnathan. V loňském roce byl však Johnathan, který ve společnosti před odprodejem její části zastával místo ředitele těžařské divize, vystřídán Davidem Nokem, prvním černochem v De Beers v tak vysoké pozici.

Nicky bydlí v hlavním městě Jihoafrické republiky Johannesburgu a je dle svých vlastních slov velmi hrdý na to, že je Jihoafričan. Sám také tvrdí, že není typickým představitelem boháče starého typu. Nemá rád operu, divadlo, ani další společenské záležitosti. Výjimku tvoří kriket.

Oppenheimerovo jmění po odprodeji části De Beers dle Forbesu kleslo na 4,6 miliard dolarů. V celém světě se tak nevleze ani do stovky největších boháčů, patří mu „až“ 143. místo. V Africe je však nejbohatší.