zavřít
Manolis Mavrommatis

europoslanec

Věk:
79
Narození:
15. 8. 1941 , Platanias Chanion, Řecko
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Manolis Mavrommatis byl zvolen do Evropského parlamentu za Řecko. Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Absolvent oboru sociologie a mezinárodních a veřejných vztahů (univerzita v Římě, 1964). Sportovní redaktor novin VIMA, NEA a OMADA a dopisovatel zahraničních novin. Rozhlasový a televizní reportér hlavních sportovních událostí (olympijské hry, světové a evropské šampionáty ve fotbale) a událostí politického a kulturního významu. - Člen Unie zahraničních tiskových zpravodajů v Řecku. Generální tajemník Mezinárodního svazu sportovních reportérů (fotbal). Člen výboru pro sdělovací prostředky Mezinárodního olympijského výboru (IOC). Člen Mezinárodní olympijské akademie Mezinárodního olympijského výboru (1994-2001). Generální tajemník fotbalového výboru Mezinárodní asociace sportovního tisku (AIPS) od roku 1992. - Vedoucí oddělení pro sdělovací prostředky a tisk Olympijského výboru v Aténách 2004. Autor tzv. Bosnan Case (Bosmanova případu). Režisér krátkých filmů, které byly promítány na festivalech v Soluni, Berlíně, Monte Carlu a Salernu. Překladatel a producent her a producent rozhlasových her a seriálů. - Novinářské ocenění nadace Botsi. Mezinárodní ocenění „Abdi", „Ipektsi". …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Manolis Mavrommatis byl zvolen do Evropského parlamentu za Řecko.
Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Absolvent oboru sociologie a mezinárodních a veřejných vztahů (univerzita v Římě, 1964). Sportovní redaktor novin VIMA, NEA a OMADA a dopisovatel zahraničních novin. Rozhlasový a televizní reportér hlavních sportovních událostí (olympijské hry, světové a evropské šampionáty ve fotbale) a událostí politického a kulturního významu.
- Člen Unie zahraničních tiskových zpravodajů v Řecku. Generální tajemník Mezinárodního svazu sportovních reportérů (fotbal). Člen výboru pro sdělovací prostředky Mezinárodního olympijského výboru (IOC). Člen Mezinárodní olympijské akademie Mezinárodního olympijského výboru (1994-2001). Generální tajemník fotbalového výboru Mezinárodní asociace sportovního tisku (AIPS) od roku 1992.
- Vedoucí oddělení pro sdělovací prostředky a tisk Olympijského výboru v Aténách 2004. Autor tzv. Bosnan Case (Bosmanova případu). Režisér krátkých filmů, které byly promítány na festivalech v Soluni, Berlíně, Monte Carlu a Salernu. Překladatel a producent her a producent rozhlasových her a seriálů.
- Novinářské ocenění nadace Botsi. Mezinárodní ocenění „Abdi", „Ipektsi".