zavřít
Leonid Ivanovič Abalkin

ekonom a politik, stoupenec a propagátor ekonomické reformy v sssr

Narození:
5. 5. 1930 , 2. května 2011
Úmrtí:
2. 5. 2011  ve věku 80 let  †
Znamení:
býk  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

6 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Leonid Ivanovič Abalkin (rusky Леонид Иванович Абалкин, 5. května 1930 – 2. května 2011) byl sovětský ekonom a politik, stoupenec a propagátor ekonomické reformy v SSSR. Patřil mezi přední sovětské ekonomy. V období perestrojky se podílel na přípravě projektu přechodu sovětského plánovaného hospodářství k regulovanému trhu. V letech 1989 až 1990 vedl vládní komisi pro ekonomickou reformu. Jeho návrhy ekonomické reformy byly kritizovány ze strany stranického aparátu, který se obával oslabení svých pozic, ale i ze strany zastánců radikálnějšího přechodu k tržnímu hospodářství. Do roku 2005 byl ředitelem Ekonomického institutu. Poté působil na Moskevské státní univerzitě. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Leonid Ivanovič Abalkin (rusky Леонид Иванович Абалкин, 5. května 1930 – 2. května 2011) byl sovětský ekonom a politik, stoupenec a propagátor ekonomické reformy v SSSR.

Patřil mezi přední sovětské ekonomy. V období perestrojky se podílel na přípravě projektu přechodu sovětského plánovaného hospodářství k regulovanému trhu. V letech 1989 až 1990 vedl vládní komisi pro ekonomickou reformu. Jeho návrhy ekonomické reformy byly kritizovány ze strany stranického aparátu, který se obával oslabení svých pozic, ale i ze strany zastánců radikálnějšího přechodu k tržnímu hospodářství. Do roku 2005 byl ředitelem Ekonomického institutu. Poté působil na Moskevské státní univerzitě.

Hledáte také jako: Leonid Abalkin
Rychlá navigace:novinky |diskuse