zavřít
Leo Fender

výrobce, vynálezce kytar

Narození:
10. 8. 1909 , Anaheim, California, U.S.
Úmrtí:
21. 3. 1991  ve věku 81 let  †
Znamení:
lev  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Clarence Leonidas Fender byl americký výrobce kytar a zakladatel Fender Electric Instrument Manufacturing Company, později známé jako Fender Musical Instruments Corporation; později také založil G&L Musical Products (G&L Guitars). Původně byl opravář automobilových rádií, ale pak se začal zajímat o kytary. Jeho návrhy pro kytary, basy a kytarové zesilovače z roku 1950 se staly dominantou hudební scény i o půl století později. Marshall a mnoho dalších společností na výrobu zesilovačů používaly nástroje Fender jako podklady pro své produkty. Fender a Les Paul jsou často označeni jako dva nejvlivnější lidé co se týče vývoje elektrických hudebních nástrojů ve 20. století. Vynalezl jeden z nejznámějšího typu kytary - Stratocaster, který má 3 single coil snímače, mezi kterými může přepínat 5-ti polohovým přepínačem (1. poloha - krkový snímač, 2. - kombinace krkového a středového snímače, 3. - středový, 4. středový + kobylkový, 5. kobylkový) ,má 3 potenciometry - 1. společné volume pro všechny snímače, 2. tónová clona pro středový snímač a 3. ťonová clona pro krkový snímač, narozdíl od typu Les Paul, který má volume a tone pro každý snímač zvlášť. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Clarence Leonidas Fender byl americký výrobce kytar a zakladatel Fender Electric Instrument Manufacturing Company, později známé jako Fender Musical Instruments Corporation; později také založil G&L Musical Products (G&L Guitars). Původně byl opravář automobilových rádií, ale pak se začal zajímat o kytary.

Jeho návrhy pro kytary, basy a kytarové zesilovače z roku 1950 se staly dominantou hudební scény i o půl století později. Marshall a mnoho dalších společností na výrobu zesilovačů používaly nástroje Fender jako podklady pro své produkty. Fender a Les Paul jsou často označeni jako dva nejvlivnější lidé co se týče vývoje elektrických hudebních nástrojů ve 20. století.

Vynalezl jeden z nejznámějšího typu kytary - Stratocaster, který má 3 single coil snímače, mezi kterými může přepínat 5-ti polohovým přepínačem (1. poloha - krkový snímač, 2. - kombinace krkového a středového snímače, 3. - středový, 4. středový + kobylkový, 5. kobylkový) ,má 3 potenciometry - 1. společné volume pro všechny snímače, 2. tónová clona pro středový snímač a 3. ťonová clona pro krkový snímač, narozdíl od typu Les Paul, který má volume a tone pro každý snímač zvlášť.

Hledáte také jako: Clarence Leonidas Fender, Clarence Leo Fender
Rychlá navigace:novinky |diskuse