zavřít
Lenka Helena Koenigsmark

manažerka

Věk:
47
Narození:
6. 5. 1975 ,přidej místo narození
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová manažerka, s mnohaletou zkušeností z mezinárodních korporací jako je Wella, LEGO a aktuálně pracuje jako marketingová ředitelka pro Česko, Slovensko a Maďarsko ve společnosti Mattel.Má dva syny – staršího Bena a mladšího Maxmiliána, který je těžce postižený. S manželem Janem se neúnavně věnují jeho rozvoji a navzdory lékařským předpovědím, že zůstane bez pohybu ležící, je zdatným vozíčkářem, který se pomalu začíná stavět na vlastní nohy. Manžel Jan zůstal po zjištění nemoci mladšího syna doma a zastává roli pečovatele, což ho vedlo k tomu, že si během roku 2021 dokončil kurz pro záchranáře a stal se paramedikem pro Rychlou záchrannou službu. Lenka přednáší o tématech jako je diverzita, inkluze a život s postižením. Prostřednictvím instagramového účtu @maxmilion_and_me šíří osvětu o životě s handikepem. Má více než 10 000 sledujících. V roce 2021 pro syna Maxmiliána získala prestižní ocenění – Zvláštní poděkování Nadace Olgy Havlové za podporu zvýšení povědomí o životě postižených. Její životní zkušenost ji přivedla k tomu, aby v roce 2022 kandidovala do Senátu Parlamentu České republiky, za Prahu 6, kde žije. Pod heslem ABY KAŽDÝ HLAS BYL SLYŠET chce podporovat a zviditelňovat ohrožené skupiny obyvatel. Postižené, osoby o ně pečující, seniory, ale také ženy, které mají v Senátu zatím velmi malé zastoupení a je na čase to změnit. V roce 2022 v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu uspořádala jednu z největších humanitárních sbírek, kdy během čtyř dnů od počátku války sesbírali více jak 250 palet zboží a odvezli přímo na Ukrajinu. Navíc pak vytvořila s přáteli centrum pomoci na Praze 6 DOBRODĚJNA, které je dostupné všem potřebným. Do prostoru, který je otevřen denně, si mohou lidé přijít pro věci denní spotřeby, vybavení pro děti, oblečení či nádobí. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová manažerka, s mnohaletou zkušeností z mezinárodních korporací jako je Wella, LEGO a aktuálně pracuje jako marketingová ředitelka pro Česko, Slovensko a Maďarsko ve společnosti Mattel.

Má dva syny – staršího Bena a mladšího Maxmiliána, který je těžce postižený. S manželem Janem se neúnavně věnují jeho rozvoji a navzdory lékařským předpovědím, že zůstane bez pohybu ležící, je zdatným vozíčkářem, který se pomalu začíná stavět na vlastní nohy. Manžel Jan zůstal po zjištění nemoci mladšího syna doma a zastává roli pečovatele, což ho vedlo k tomu, že si během roku 2021 dokončil kurz pro záchranáře a stal se paramedikem pro Rychlou záchrannou službu.

Lenka přednáší o tématech jako je diverzita, inkluze a život s postižením. Prostřednictvím instagramového účtu @maxmilion_and_me šíří osvětu o životě s handikepem. Má více než 10 000 sledujících. V roce 2021 pro syna Maxmiliána získala prestižní ocenění – Zvláštní poděkování Nadace Olgy Havlové za podporu zvýšení povědomí o životě postižených.

Její životní zkušenost ji přivedla k tomu, aby v roce 2022 kandidovala do Senátu Parlamentu České republiky, za Prahu 6, kde žije. Pod heslem ABY KAŽDÝ HLAS BYL SLYŠET chce podporovat a zviditelňovat ohrožené skupiny obyvatel. Postižené, osoby o ně pečující, seniory, ale také ženy, které mají v Senátu zatím velmi malé zastoupení a je na čase to změnit.

V roce 2022 v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu uspořádala jednu z největších humanitárních sbírek, kdy během čtyř dnů od počátku války sesbírali více jak 250 palet zboží a odvezli přímo na Ukrajinu. Navíc pak vytvořila s přáteli centrum pomoci na Praze 6 DOBRODĚJNA, které je dostupné všem potřebným. Do prostoru, který je otevřen denně, si mohou lidé přijít pro věci denní spotřeby, vybavení pro děti, oblečení či nádobí.