zavřít
Ladislav Velebný

poslanec

Věk:
63
Narození:
11. 4. 1957 , Rýmařov, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ladislav Velebný je český politik ČSSD, od roku 2009 poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (třetí volební období). V rodném Rýmařově vychodil základní školu. Vyučil se stavebním zámečníkem. Pracoval v Ostravě. V roce 1981 se přestěhoval zpět do obce Dolní Moravice. Zde v letech 1987 až 1989 působil jako tajemník místního národního výboru. V roce 1990 se stal starostou a tuto funkci zastával od té doby trvale po několik volebních období až do roku 2010. Je ženatý, s manželkou Marií mají tři děti. V komunálních volbách v roce 1990 byl zvolen do zastupitelstva obce Dolní Moravice jako bezpartijní, v následných volbách od roku 1995 již jako člen ČSSD. Profesně se k roku 1990 uvádí jako zámečník, následně coby starosta, v roce 2010 jako poslanec. V roce 1995 patřil mezi zakladatele Místní organizace ČSSD v Dolní Moravici. Několik let vykonává funkci předsedy Okresního výkonného výboru ČSSD Bruntál. V krajských volbách roku 2000 byl zvolen do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje za ČSSD. Mandát krajského zastupitele dále obhájil v krajských volbách roku 2004 a v krajských volbách roku 2008. Krajským zastupitelem byl do roku 2012. Ve volbách roku 2006 kandidoval za ČSSD do dolní komory českého parlamentu (volební obvod Moravskoslezský kraj). Nebyl zvolen, ale do sněmovny se dostal v září 2009 jako náhradník na uprázdněné místo, poté co rezignoval poslanec Rudolf Kufa. Ve sněmovně se angažoval v Hospodářském a Zemědělském výboru. Mandát obhájil ve volbách roku 2010 a ve volbách roku 2013. Nyní zasedá jako místopředseda v Zemědělském výboru a člen v Hospodářském výboru. Je také členem Stálé delegace do Středoevropské iniciativy a členem Poslaneckého klubu ČSSD. Poslanec je zároveň zařazen do Meziparlamentní skupiny v rámci MPU: Skupina ČR - Arménie, Polsko, Ruská federace, Slovenská republika, Ázerbajdžán, Řecko, Kypr, Brazílie, Venezuela a státy jihovýchodní Asie (Thajsko, Indonésie, Malajsie, Filipíny, Singapur, Kambodža, Myanmar/Barma). Ladislav Velebný je také členem podvýboru pro lesní a vodní hospodářství, pro potravinářství a veterinární činnost, pro technickou ochranu přírody, pro evropské fondy a přeshraniční spolupráci a předsedou podvýboru pro rozvoj venkova. Od 7. května 2014 je poslanec Ladislav Velebný předsedou dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Ladislav Velebný je český politik ČSSD, od roku 2009 poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (třetí volební období).

V rodném Rýmařově vychodil základní školu. Vyučil se stavebním zámečníkem. Pracoval v Ostravě. V roce 1981 se přestěhoval zpět do obce Dolní Moravice. Zde v letech 1987 až 1989 působil jako tajemník místního národního výboru. V roce 1990 se stal starostou a tuto funkci zastával od té doby trvale po několik volebních období až do roku 2010. Je ženatý, s manželkou Marií mají tři děti.

V komunálních volbách v roce 1990 byl zvolen do zastupitelstva obce Dolní Moravice jako bezpartijní, v následných volbách od roku 1995 již jako člen ČSSD. Profesně se k roku 1990 uvádí jako zámečník, následně coby starosta, v roce 2010 jako poslanec. V roce 1995 patřil mezi zakladatele Místní organizace ČSSD v Dolní Moravici. Několik let vykonává funkci předsedy Okresního výkonného výboru ČSSD Bruntál.

V krajských volbách roku 2000 byl zvolen do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje za ČSSD. Mandát krajského zastupitele dále obhájil v krajských volbách roku 2004 a v krajských volbách roku 2008. Krajským zastupitelem byl do roku 2012.

Ve volbách roku 2006 kandidoval za ČSSD do dolní komory českého parlamentu (volební obvod Moravskoslezský kraj). Nebyl zvolen, ale do sněmovny se dostal v září 2009 jako náhradník na uprázdněné místo, poté co rezignoval poslanec Rudolf Kufa. Ve sněmovně se angažoval v Hospodářském a Zemědělském výboru. Mandát obhájil ve volbách roku 2010 a ve volbách roku 2013.

Nyní zasedá jako místopředseda v Zemědělském výboru a člen v Hospodářském výboru. Je také členem Stálé delegace do Středoevropské iniciativy a členem Poslaneckého klubu ČSSD.

Poslanec je zároveň zařazen do Meziparlamentní skupiny v rámci MPU: Skupina ČR - Arménie, Polsko, Ruská federace, Slovenská republika, Ázerbajdžán, Řecko, Kypr, Brazílie, Venezuela a státy jihovýchodní Asie (Thajsko, Indonésie, Malajsie, Filipíny, Singapur, Kambodža, Myanmar/Barma).

Ladislav Velebný je také členem podvýboru pro lesní a vodní hospodářství, pro potravinářství a veterinární činnost, pro technickou ochranu přírody, pro evropské fondy a přeshraniční spolupráci a předsedou podvýboru pro rozvoj venkova.

Od 7. května 2014 je poslanec Ladislav Velebný předsedou dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu.

  • Velebný (ČSSD): Kvalita potravin? Pro všechny stejná!

    Parlamentnílisty.cz, 18. 7. 2017 Žádnou dvojí kvalitu potravin v porovnání ČR a jiných zemí EU nechceme! Český občan má nárok na kvalitní výrobek a plnohodnotnou potravinu. Stojí si za tím poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. … více

  • Velebný (ČSSD): Program ve Václavově si užili nejen děti a jejich rodiče

    Parlamentnílisty.cz, 12. 6. 2017 Pestrý kulturní a společenský program si o víkendu užili nejenom děti a jejich rodiče ve Václavově u Bruntálu. Vystoupil tam například Roman Vojtek s kapelou. Akce se zúčastnil i poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. … více

  • Možná budeme vracet Bruselu dvacet dva milionů. Rozhodne se v červenci

    Parlamentnílisty.cz, 11. 6. 2017 Smírčí řízení mezi Českou republikou a Evropskou komisí kvůli problematickému obsazování dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) bude v červenci. ČTK to sdělila mluvčí SZIF Vladimíra Nováková. Kvůli možnému střetu zájmů poslanců Jaroslava Faltýnka (ANO), Ladislava Velebného (ČSSD) a Petra Kudely (KDU-ČSL) je možné, že bude muset Česko do rozpočtu EU vracet zhruba 22 milionů korun, nebo se mu o tuto částku budou krátit budoucí dotace. … více