zavřít
Kenneth Joseph Arrow

ekonom, ekonomický poradce

Věk:
101
Narození:
23. 8. 1921 , New York, USA
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Kenneth Joseph Arrow byl americký ekonom, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii. Kenneth Joseph Arrow vystudoval za finanční podpory rodičů na městské univerzitě v New Yorku společenské vědy s hlavním předmětem matematikou. Od roku 1940 pak pokračoval ve studiích na Kolumbijské univerzitě. V roce 1940 graduoval v oboru matematika. K. J. Arrow studoval postgraduálně ekonomii. Po vypuknutí 2. světové války sloužil v letech 1942 - 46 jako důstojník meteorologické služby. Po ukončení války a odchodu do civilu pokračoval K. J. Arrow v postgraduálním studiu, tři roky studoval na Kolumbii a v Chigagu. Korporace RAND mu platila letní pobyty, na kterých se seznámil s teorií her a matematického programování. Od roku 1944 přednášel Kenneth Joseph Arrow na Stanfordově univerzitě. Zde také získal titul profesora ekonomie, statistiky a operačního výzkumu. V roce 1968 začal pracovat jako profesor ekonomie na Harwardově univerzitě. Svoji věděckou práci orientoval K. J. Arrow na výzkum. Zaměřil se především na problematiku rovnováhy ekonomických procesů. Kenneth Joseph Arrow získal v roce 1972 Cenu Švédské říšské banky za ekonomii za průkopnický příspěvek k obecné ekonomické teorii rovnováhy a za teorii blahobytu. Literární dílo Kennetha Josepha Arrowa: K. J. Arrow spolu s Debreuem hledal důkazy o existenci všeobecné ekonomické rovnováhy. Společenský výběr a individuální hodnoty - kniha řeší problémy rozhodovacího procesu, realizovaného kolektivním výběrem. Existence rovnováhy v konkurenční ekonomice - výsledky výzkumné práce Všeobecná ekonomická rovnováha - přednáška se zabývá koordinací a efektivností ekonomického systému. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Kenneth Joseph Arrow byl americký ekonom, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii.

Kenneth Joseph Arrow vystudoval za finanční podpory rodičů na městské univerzitě v New Yorku společenské vědy s hlavním předmětem matematikou. Od roku 1940 pak pokračoval ve studiích na Kolumbijské univerzitě. V roce 1940 graduoval v oboru matematika.

K. J. Arrow studoval postgraduálně ekonomii. Po vypuknutí 2. světové války sloužil v letech 1942 - 46 jako důstojník meteorologické služby.

Po ukončení války a odchodu do civilu pokračoval K. J. Arrow v postgraduálním studiu, tři roky studoval na Kolumbii a v Chigagu. Korporace RAND mu platila letní pobyty, na kterých se seznámil s teorií her a matematického programování.

Od roku 1944 přednášel Kenneth Joseph Arrow na Stanfordově univerzitě. Zde také získal titul profesora ekonomie, statistiky a operačního výzkumu. V roce 1968 začal pracovat jako profesor ekonomie na Harwardově univerzitě.

Svoji věděckou práci orientoval K. J. Arrow na výzkum. Zaměřil se především na problematiku rovnováhy ekonomických procesů.

Kenneth Joseph Arrow získal v roce 1972 Cenu Švédské říšské banky za ekonomii za průkopnický příspěvek k obecné ekonomické teorii rovnováhy a za teorii blahobytu.

Literární dílo Kennetha Josepha Arrowa:

K. J. Arrow spolu s Debreuem hledal důkazy o existenci všeobecné ekonomické rovnováhy.

Společenský výběr a individuální hodnoty - kniha řeší problémy rozhodovacího procesu, realizovaného kolektivním výběrem.

Existence rovnováhy v konkurenční ekonomice - výsledky výzkumné práce

Všeobecná ekonomická rovnováha - přednáška se zabývá koordinací a efektivností ekonomického systému.