zavřít
Kateřina Klasnová

bývalá poslankyně, místopředsedkyně poslanecké sněmovny

Věk:
42
Narození:
14. 10. 1977 , Praha, Československo
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

105 se líbí, 139 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

ThDr. Kateřina Klasnová Volební kraj: Středočeský Klub: VV Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010) Kateřina Klasnová je česká novinářka a politička, od roku 2005 místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, od roku 2006 šéfredaktorka časopisu Pražan, zastupitelka městské části Praha 1 a od června 2010 poslankyně PS PČR. Vzdělání Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, v současné době (2010) studuje politologii a mezinárodní vztahy na soukromé vysoké škole. Politická kariéra Ve straně Věci veřejné je od roku 2001, v roce 2005 byla zvolena místopředsedkyní strany. Od roku 2006 působí jako zastupitelka městské části Praha 1 a jako členka komise pro kulturu a komise pro parky a zeleň. Získala ocenění Nadějná politička roku 2008. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byla lídrem své strany ve Středočeském kraji. Poslankyní byla zvolena z druhého místa, neboť preferenčními hlasy ji předstihl Stanislav Huml. Média o Kateřině Klasnové Masmédia, především bulvární často upozorňují na její pohlednost či atraktivní vzhled. Při eurovolbách 2009 zvítězila ve čtenářské anketě deníku Blesk o nejkrásnější kandidátku do Evropského parlamentu a v obdobné anketě zvítězila i před parlamentními volbami 2010. V anketě iDNES.cz o Miss parlament skončila druhá za Janou Kaslovou. Sama o svém vzhledu uvedla: „já si ale nemyslím, že bych byla taková krasavice, abych si mohla dovolit nebýt inteligentní. Při kampani před parlamentními volbami 2009 Klasnová zaujala billboardem „Kluky pusťte k vodě, volte naše holky“, na němž se s dalšími třemi členkami VV objevila v plavkách. O půl roku později, při kampani před parlamentními volbami 2010, byla mezi šesticí členek VV, které nafotily sexy kalendář. Osobní život Jejím manželem je volební manažer Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta, s nímž žije od svých dvaceti pěti let. Svatbu měli 10. červenec 2010 na zámku Mcely a Klasnová si po sňatku ponechala své dívčí příjmení. Žijí na Klárově v bytovém domě, který byl během volební kampaně přes nesouhlas vlastníků bytů zakryt reklamní plachtou. Od 24. června 2010 zastává funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

ThDr. Kateřina Klasnová
Volební kraj: Středočeský
Klub: VV
Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010)

Kateřina Klasnová je česká novinářka a politička, od roku 2005 místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, od roku 2006 šéfredaktorka časopisu Pražan, zastupitelka městské části Praha 1 a od června 2010 poslankyně PS PČR.


Vzdělání
Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, v současné době (2010) studuje politologii a mezinárodní vztahy na soukromé vysoké škole.

Politická kariéra
Ve straně Věci veřejné je od roku 2001, v roce 2005 byla zvolena místopředsedkyní strany. Od roku 2006 působí jako zastupitelka městské části Praha 1 a jako členka komise pro kulturu a komise pro parky a zeleň. Získala ocenění Nadějná politička roku 2008. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byla lídrem své strany ve Středočeském kraji. Poslankyní byla zvolena z druhého místa, neboť preferenčními hlasy ji předstihl Stanislav Huml.

Média o Kateřině Klasnové
Masmédia, především bulvární často upozorňují na její pohlednost či atraktivní vzhled. Při eurovolbách 2009 zvítězila ve čtenářské anketě deníku Blesk o nejkrásnější kandidátku do Evropského parlamentu a v obdobné anketě zvítězila i před parlamentními volbami 2010. V anketě iDNES.cz o Miss parlament skončila druhá za Janou Kaslovou. Sama o svém vzhledu uvedla: „já si ale nemyslím, že bych byla taková krasavice, abych si mohla dovolit nebýt inteligentní.

Při kampani před parlamentními volbami 2009 Klasnová zaujala billboardem „Kluky pusťte k vodě, volte naše holky“, na němž se s dalšími třemi členkami VV objevila v plavkách. O půl roku později, při kampani před parlamentními volbami 2010, byla mezi šesticí členek VV, které nafotily sexy kalendář.

Osobní život
Jejím manželem je volební manažer Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta, s nímž žije od svých dvaceti pěti let. Svatbu měli 10. červenec 2010 na zámku Mcely a Klasnová si po sňatku ponechala své dívčí příjmení. Žijí na Klárově v bytovém domě, který byl během volební kampaně přes nesouhlas vlastníků bytů zakryt reklamní plachtou.

Od 24. června 2010 zastává funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

Kateřina Klasnová v našich článcích

 • Kateřina Klasnová bude na titulce časopisu Playboy

  Kateřina Klasnová bude na titulce časopisu Playboy

  28. 3. 2013 18:17 Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřina Klasnová se objeví v dubnovém čísle pánského magazínu Playboy. Manželka předsedy strany Víta Bárty poskytla podle informací ParlamentníListy.cz magazínu rozhovor, který je avizován již na titulní stránce chystaného dubnového čísla.… více

 • Za průvanem kolem Karolíny Peake může být Kalousek, ohromila Klasnová

  Za průvanem kolem Karolíny Peake může být Kalousek, ohromila Klasnová

  22. 12. 2012 08:52 ROZHOVOR Kateřina Klasnová, předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných, popírá jakékoliv ambice své strany podpořit koaliční vládu Petra Nečase. Odmítá tak spekulace, které se objevily na internetu. ParlamentníListy.cz ji proto oslovily, aby uvedla věci na pravou míru.… více

 • Jistě, paní Peake. Klasnová si na večírku vystřelila z ministryně obrany

  Jistě, paní Peake. Klasnová si na večírku vystřelila z ministryně obrany

  14. 12. 2012 13:45 Ve čtvrtek se v malostranské hospodě u Glaubiců konal večírek Věcí veřejných. Samozřejmě nemohl chybět véčkařský manželský pár – Vít Bárta a Kateřina Klasnová, kteří na sebe prozradili leccos i ze svého soukromí.… více

Hledáte také jako: Kateřina Klasn
Rychlá navigace:novinky |diskuse