zavřít
Joseph Bruce Ismay

obchodník, rejdař a prezident white stat line

Narození:
12. 12. 1862 ,přidej místo narození
Úmrtí:
7. 10. 1937  ve věku 74 let  †
Znamení:
střelec  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Joseph Bruce Ismay byl obchodník, rejdař a prezident White Star Line. Narodil se roku 1862 jako nejstarší syn rejdaře T. H. Ismaye. Už od dětství na něj byly kladeny velké nároky. Byl poslán na soukromou školu Elstree, později do Harrow. Byl sportovec, měl rád tenis a hony. Pracoval ve White Star Line a po smrti otce roku 1899 se stal výkonným prezidentem. Roku 1888 se oženil s bohatou Američankou Julii Florence Schieffelinovou. White Star Line Po nástupu do vedení White Star Line ho nečekalo lehké období. Musel čelit Cunardovu rejdařství a Hamburg-Amerika Line. Roku 1902 se White Star Line stalo součástí trastu International Mercantile Marine Co. (IMM). Cunard postavil Mauretanii a Lusitanii, konkurence se tím ještě zvětšila, proto dal Ismay stavět Olympic, Titanic a Britannic. Ismay se osobně účastnil první plavby Titanicu, který se však potopil. Novináři kladli všechno za vinu Ismayovi, hlavně za to, že opustil loď. Roku 1912 odstoupil z vedení IMM. Poslední léta Už na palubě Carpathie se zhroutil, poté se stáhl do ústraní a naposledy o sobě dal vědět, když dal 10000 liber do fondu pro vdovy, jejichž manželé zahynuli na moři. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Joseph Bruce Ismay byl obchodník, rejdař a prezident White Star Line. Narodil se roku 1862 jako nejstarší syn rejdaře T. H. Ismaye. Už od dětství na něj byly kladeny velké nároky. Byl poslán na soukromou školu Elstree, později do Harrow. Byl sportovec, měl rád tenis a hony. Pracoval ve White Star Line a po smrti otce roku 1899 se stal výkonným prezidentem. Roku 1888 se oženil s bohatou Američankou Julii Florence Schieffelinovou.

White Star Line
Po nástupu do vedení White Star Line ho nečekalo lehké období. Musel čelit Cunardovu rejdařství a Hamburg-Amerika Line. Roku 1902 se White Star Line stalo součástí trastu International Mercantile Marine Co. (IMM). Cunard postavil Mauretanii a Lusitanii, konkurence se tím ještě zvětšila, proto dal Ismay stavět Olympic, Titanic a Britannic. Ismay se osobně účastnil první plavby Titanicu, který se však potopil. Novináři kladli všechno za vinu Ismayovi, hlavně za to, že opustil loď. Roku 1912 odstoupil z vedení IMM.

Poslední léta
Už na palubě Carpathie se zhroutil, poté se stáhl do ústraní a naposledy o sobě dal vědět, když dal 10000 liber do fondu pro vdovy, jejichž manželé zahynuli na moři.