zavřít
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra

europoslanec

Věk:
67
Narození:
31. 5. 1955 , Madrid, Španělsko
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra byl zvolen do Evropského parlamentu za Španělsko. Člen předsednictva Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Vystudoval práva a doktorandské studium v oboru právních věd na univerzitě „Universidad Complutense de Madrid" (UCM). Čestný doktorát na „Universidad de las Américas de Chile". Diplom v oboru Evropské integrace na diplomatické škole („Escuela Diplomática") v Madridě a na národním institutu pro veřejnou správu („Instituto Nacional de Administración Pública"). Právní poradce pro všeobecnou správu na ministerstvu pro zemědělství, rybolov a potravinářský průmysl a v kontrolním sboru při ministerstvu dopravy, cestovního ruchu a komunikací. Úředník v Evropské komisi; zástupce ředitele v kabinetu komisařů Abela Matutese a Marcelina Orejy. Učitel občanského práva v centru univerzitních studií („Centro de Estudios Universitarios"). Učitel v oboru Evropská společenství na diplomatické škole („Escuela Diplomática ") v Madridě, na univerzitách („Universidades de Trieste, Menéndez y Pelayo", „UCM", „UAM", „UPM") a v jiných centrech a institucích. - Člen národního předsednictva a regionálního výkonného výboru lidové strany (PP) za autonomní oblast Madrid. Člen rady PP pro mezinárodní vztahy. - Poslanec Evropského parlamentu (od roku 1994). Místopředseda Skupiny PPE-ED (2001-2004). Člen předsednictva Evropské lidové strany (PPE) (od roku 1994). Člen politického byra PPE (2001-2004). Koordinátor Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů (PPE-DE) ve Výboru pro zahraniční věci. Bývalý vedoucí delegace pro vztahy se zeměmi Jižní Ameriky a delegace pro vztahy se zeměmi Střední Ameriky, Mexikem a Kubou. - Vedoucí pozorovatelské mise při prezidentských volbách v Kolumbii (v roce 2002) a vedoucí pozorovatelské mise Evropského parlamentu při prezidentských volbách v Peru (v roce 2000). Zástupce EP na II. vrcholném setkání čelních představitelů států a vlád EU a Latinské Ameriky a Karibiku (v Madridě v roce 2002) a na III. vrcholném setkání čelních představitelů států a vlád EU a Latinské Ameriky a Karibiku (Guadalajara, 2004), vedoucí parlamentní delegace na XII, XIII a XIV konferenci ministrů v San José s „Grupo de Río" (2000, 2001) a „Euromediterránea" (2001). Zpravodaj EP pro strategickou asociaci mezi EU a zeměmi Latinské Ameriky a pro asociační dohody, politický dialog, spolupráci EU a Mexika, EU a Chile, EU a Andským společenstvím. Člen správní rady nadace „Fundación Activa", člen správní rady nadace „Fundación Hispano-Cubana", místopředseda správní rady nadace „Fundación Juan de la Cosa". …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra byl zvolen do Evropského parlamentu za Španělsko.
Člen předsednictva Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.


- Vystudoval práva a doktorandské studium v oboru právních věd na univerzitě „Universidad Complutense de Madrid" (UCM). Čestný doktorát na „Universidad de las Américas de Chile". Diplom v oboru Evropské integrace na diplomatické škole („Escuela Diplomática") v Madridě a na národním institutu pro veřejnou správu („Instituto Nacional de Administración Pública"). Právní poradce pro všeobecnou správu na ministerstvu pro zemědělství, rybolov a potravinářský průmysl a v kontrolním sboru při ministerstvu dopravy, cestovního ruchu a komunikací. Úředník v Evropské komisi; zástupce ředitele v kabinetu komisařů Abela Matutese a Marcelina Orejy. Učitel občanského práva v centru univerzitních studií („Centro de Estudios Universitarios"). Učitel v oboru Evropská společenství na diplomatické škole („Escuela Diplomática ") v Madridě, na univerzitách („Universidades de Trieste, Menéndez y Pelayo", „UCM", „UAM", „UPM") a v jiných centrech a institucích.
- Člen národního předsednictva a regionálního výkonného výboru lidové strany (PP) za autonomní oblast Madrid. Člen rady PP pro mezinárodní vztahy.
- Poslanec Evropského parlamentu (od roku 1994). Místopředseda Skupiny PPE-ED (2001-2004). Člen předsednictva Evropské lidové strany (PPE) (od roku 1994). Člen politického byra PPE (2001-2004). Koordinátor Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů (PPE-DE) ve Výboru pro zahraniční věci. Bývalý vedoucí delegace pro vztahy se zeměmi Jižní Ameriky a delegace pro vztahy se zeměmi Střední Ameriky, Mexikem a Kubou.
- Vedoucí pozorovatelské mise při prezidentských volbách v Kolumbii (v roce 2002) a vedoucí pozorovatelské mise Evropského parlamentu při prezidentských volbách v Peru (v roce 2000). Zástupce EP na II. vrcholném setkání čelních představitelů států a vlád EU a Latinské Ameriky a Karibiku (v Madridě v roce 2002) a na III. vrcholném setkání čelních představitelů států a vlád EU a Latinské Ameriky a Karibiku (Guadalajara, 2004), vedoucí parlamentní delegace na XII, XIII a XIV konferenci ministrů v San José s „Grupo de Río" (2000, 2001) a „Euromediterránea" (2001). Zpravodaj EP pro strategickou asociaci mezi EU a zeměmi Latinské Ameriky a pro asociační dohody, politický dialog, spolupráci EU a Mexika, EU a Chile, EU a Andským společenstvím. Člen správní rady nadace „Fundación Activa", člen správní rady nadace „Fundación Hispano-Cubana", místopředseda správní rady nadace „Fundación Juan de la Cosa".