zavřít
James Elles

europoslanec

Věk:
72
Narození:
3. 9. 1949 , London, Spojené království
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

James Elles byl zvolen do Evropského parlamentu za Spojené království. Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Absolvent Univerzity v Edinburghu. Zahájil činnost v Komisi ES v roce 1976; asistent zástupce generálního ředitele pro zemědělství, odpovědný za zemědělské trhy (1980-1983). - Poslanec Evropského parlamentu (od roku 1984); mluvčí pro rozpočtové záležitosti za skupinu PPE-DE (1994-1999); zpravodaj pro rozpočet Evropské unie na rok 1996; místopředseda skupiny PPE-DE (od roku 1999); předseda pracovní skupiny PPE-DE v záležitostech týkajících se rozpočtu, rozpočtové kontroly, zemědělství a rozvoje venkova a rybolovu. - Zakladatel transatlantické politické sítě (TPN); spoluzakladatel Evropské internetové nadace (EIF); spoluzakladatel všestranické skupiny pro Kašmír a zakladatel Barokního orchestru Evropské unie (EUBO). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

James Elles byl zvolen do Evropského parlamentu za Spojené království.
Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Absolvent Univerzity v Edinburghu. Zahájil činnost v Komisi ES v roce 1976; asistent zástupce generálního ředitele pro zemědělství, odpovědný za zemědělské trhy (1980-1983).
- Poslanec Evropského parlamentu (od roku 1984); mluvčí pro rozpočtové záležitosti za skupinu PPE-DE (1994-1999); zpravodaj pro rozpočet Evropské unie na rok 1996; místopředseda skupiny PPE-DE (od roku 1999); předseda pracovní skupiny PPE-DE v záležitostech týkajících se rozpočtu, rozpočtové kontroly, zemědělství a rozvoje venkova a rybolovu.
- Zakladatel transatlantické politické sítě (TPN); spoluzakladatel Evropské internetové nadace (EIF); spoluzakladatel všestranické skupiny pro Kašmír a zakladatel Barokního orchestru Evropské unie (EUBO).