zavřít
Ivo Lukačovič

vizionář firmy Seznam.cz, majoritní akcionář firmy Seznam.cz

Věk:
47
Narození:
7. 2. 1974 , Praha, Československo
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ivo Lukačovič je zakladatel, předseda představenstva, hlavní vizionář firmy Seznam.cz, a. s., a v neposlední řadě také její majoritní akcionář. Podle časopisu Forbes je čtrnáctým nejbohatším Čechem s majetkem okolo 10,9 miliardy korun. Narodil se a žije v Praze. Vystudoval SSPŠ. Studoval na ČVUT, ale studium ukončil po 7 letech ve 4. ročníku. Během studií potkal také Pavla Zimu, který později působil v nově založené firmě jako technický a od srpna 2006 výkonný ředitel. V roce 1995 začal v jazyce Perl psát vlastní katalog internetových stránek a v roce 1996 jej spustil na adrese Seznam.cz. Od roku 2000 je předsedou představenstva společnosti Seznam.cz, a. s. Jako fyzická osoba nevlastnil dlouho žádnou nemovitou věc, od roku 2007 nakoupil dva domy, několik bytů na Smíchově a pozemky u sportovního letiště Praha-Točná. V průběhu roku 2008 se objevila řada spekulací o plánech na prodej Seznamu, ale Lukačovič tvrdil, že firmu prodat nechce, naopak v roce 2016 získal opět kontrolu nad 100% akcií společnosti. V roce 2011 založil start-up „Citationtech“, který z leteckých snímků vytváří 3D mapy a v roce 2014 naprogramoval projekt „Windyty“, globální server pro vyhledávání větru. V průběhu let 2010 až 2015 zrekonstruoval historický letoun Lockheed Electra 10A, který patřil J. A. Baťovi a v roce 2015 pak spolu se svým bratrem s letounem přeletěl z kanadského Toronta, kde zůstalo od konce války, přes severní Atlantik na letiště Točná. Letadlo by mělo být součástí soukromé sbírky letiště Točná. Zajímá se o projekt OpenStreetMap. ZálibyRád cestuje, zejména do exotických krajin. Ze sportů se věnuje nejčastěji jízdě na kole, či výletům do přírody, kde přespává „pod širákem“. Rád čte, od braku až po vážnou literaturu. Kromě toho vlastní také pilotní průkaz na sportovní letadla, trysková letadla a vrtulníky. Od roku 2005 do začátku roku 2010 psal blog, zejména o počítačích, létání a fotografovaní; později jej zrušil. ZajímavostiSponzoruje hrocha v pražské Zoo. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Ivo Lukačovič je zakladatel, předseda představenstva, hlavní vizionář firmy Seznam.cz, a. s., a v neposlední řadě také její majoritní akcionář. Podle časopisu Forbes je čtrnáctým nejbohatším Čechem s majetkem okolo 10,9 miliardy korun.
Narodil se a žije v Praze. Vystudoval SSPŠ. Studoval na ČVUT, ale studium ukončil po 7 letech ve 4. ročníku. Během studií potkal také Pavla Zimu, který později působil v nově založené firmě jako technický a od srpna 2006 výkonný ředitel. V roce 1995 začal v jazyce Perl psát vlastní katalog internetových stránek a v roce 1996 jej spustil na adrese Seznam.cz. Od roku 2000 je předsedou představenstva společnosti Seznam.cz, a. s. Jako fyzická osoba nevlastnil dlouho žádnou nemovitou věc, od roku 2007 nakoupil dva domy, několik bytů na Smíchově a pozemky u sportovního letiště Praha-Točná.

V průběhu roku 2008 se objevila řada spekulací o plánech na prodej Seznamu, ale Lukačovič tvrdil, že firmu prodat nechce, naopak v roce 2016 získal opět kontrolu nad 100% akcií společnosti. V roce 2011 založil start-up „Citationtech“, který z leteckých snímků vytváří 3D mapy a v roce 2014 naprogramoval projekt „Windyty“, globální server pro vyhledávání větru. V průběhu let 2010 až 2015 zrekonstruoval historický letoun Lockheed Electra 10A, který patřil J. A. Baťovi a v roce 2015 pak spolu se svým bratrem s letounem přeletěl z kanadského Toronta, kde zůstalo od konce války, přes severní Atlantik na letiště Točná. Letadlo by mělo být součástí soukromé sbírky letiště Točná. Zajímá se o projekt OpenStreetMap.

Záliby
Rád cestuje, zejména do exotických krajin. Ze sportů se věnuje nejčastěji jízdě na kole, či výletům do přírody, kde přespává „pod širákem“. Rád čte, od braku až po vážnou literaturu. Kromě toho vlastní také pilotní průkaz na sportovní letadla, trysková letadla a vrtulníky. Od roku 2005 do začátku roku 2010 psal blog, zejména o počítačích, létání a fotografovaní; později jej zrušil.

Zajímavosti
Sponzoruje hrocha v pražské Zoo.