zavřít
Henry Lehman

zakladatel lehman brothers

Narození:
1821 , Rimpar, Bavorsko
Úmrtí:
1855  ve věku 34 let,  Montgomery, USA  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Německý přistěhovalec původním jménem Heinrich Lehman položil svým podnikatelským duchem základy jedné z největších investičních bank na světě. Jeho odkaz ho přežil o více než 150 let, až do osudné hypoteční krize v roce 2008, kdy se kolos se jménem Lehman Brothers položil a vytvořil tak neslavný rekord největšího bankrotu historie světového finančnictví. Heinrich Lehman se narodil v roce 1821 v německé židovské rodině obchodníků s dobytkem v městečku Rimpar v Bavorsku. Již ve 23 letech se ale rozhodl hledat štěstí za velkou louží a přestěhoval se do Alabamy, kde ve městě Montgomery založil obchod pojmenovaný „H. Lehman“. So Spojených států se postupně přesunuli též jeho dva bratři – Emanuel v roce 1847 a Mayer v roce 1850. Firma se tak změnila na Lehman Brothers a měla tak zůstat po následující století a půl. Jednou z nejvýznamnějších plodin té doby byla bavlna a bratři Lehmanovi s ní začali obchodovat. Vykupovali ji od farmářů a dále ji prodávali zpracovatelům. Z této komodity se stal nakonec základ veškerých jejich obchodů a tak se v roce 1858 přesunuli do New Yorku, který byl Mekkou komoditního obchodování. Obchody s bavlnou tak položili základy jedné z pěti největších investičních bank světa, kterou se ve dvacátém století Lehman Brothers stala. Tento přesun se však již odehrál bez Henryho, jelikož ten v roce 1855 podlehl žluté zimnici. Jeho odchod do Ameriky však vznik celého impéria, které se i díky pádu zapíše poněkud neslavně do dějin. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Německý přistěhovalec původním jménem Heinrich Lehman položil svým podnikatelským duchem základy jedné z největších investičních bank na světě. Jeho odkaz ho přežil o více než 150 let, až do osudné hypoteční krize v roce 2008, kdy se kolos se jménem Lehman Brothers položil a vytvořil tak neslavný rekord největšího bankrotu historie světového finančnictví.

Heinrich Lehman se narodil v roce 1821 v německé židovské rodině obchodníků s dobytkem v městečku Rimpar v Bavorsku. Již ve 23 letech se ale rozhodl hledat štěstí za velkou louží a přestěhoval se do Alabamy, kde ve městě Montgomery založil obchod pojmenovaný „H. Lehman“.

So Spojených států se postupně přesunuli též jeho dva bratři – Emanuel v roce 1847 a Mayer v roce 1850. Firma se tak změnila na Lehman Brothers a měla tak zůstat po následující století a půl.

Jednou z nejvýznamnějších plodin té doby byla bavlna a bratři Lehmanovi s ní začali obchodovat. Vykupovali ji od farmářů a dále ji prodávali zpracovatelům. Z této komodity se stal nakonec základ veškerých jejich obchodů a tak se v roce 1858 přesunuli do New Yorku, který byl Mekkou komoditního obchodování. Obchody s bavlnou tak položili základy jedné z pěti největších investičních bank světa, kterou se ve dvacátém století Lehman Brothers stala.

Tento přesun se však již odehrál bez Henryho, jelikož ten v roce 1855 podlehl žluté zimnici. Jeho odchod do Ameriky však vznik celého impéria, které se i díky pádu zapíše poněkud neslavně do dějin.