zavřít
Hans-Gert Pöttering

europoslanec

Věk:
76
Narození:
15. 9. 1945 , Bersenbrück (Niedersachsen), Německo
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Hans-Gert Pöttering byl zvolen do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo. Člen předsednictva Skupina Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. Německý konzervativní politik (Křesťansko-demokratická unie - CDU) a od ledna 2007 předseda Evropského parlamentu. Je členem Evropského parlamentu nepřetržitě od prvních přímých voleb v roce 1979. V období od roku 1999 do 2007 předsedal politické skupině Evropské lidové strany a Evropských demokratů (EPP-ED, česky ELS-ED) v Evropském parlamentu a v roce 2004 byl hlavním kandidátem německé konzervativní strany CDU do evropských voleb. Je také členem nejvyššího vedení CDU. V rámci politické dohody se skupinou Evropských sociálních demokratů (PES) nahradil 16. ledna 2007 španělského sociálního demokrata Josepa Borella ve funkci předsedy Evropského parlamentu. Politicky je eurofederalista a podporuje německou kancléřku Angelu Merkelovou. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Hans-Gert Pöttering byl zvolen do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo.
Člen předsednictva Skupina Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

Německý konzervativní politik (Křesťansko-demokratická unie - CDU) a od ledna 2007 předseda Evropského parlamentu.

Je členem Evropského parlamentu nepřetržitě od prvních přímých voleb v roce 1979. V období od roku 1999 do 2007 předsedal politické skupině Evropské lidové strany a Evropských demokratů (EPP-ED, česky ELS-ED) v Evropském parlamentu a v roce 2004 byl hlavním kandidátem německé konzervativní strany CDU do evropských voleb. Je také členem nejvyššího vedení CDU.

V rámci politické dohody se skupinou Evropských sociálních demokratů (PES) nahradil 16. ledna 2007 španělského sociálního demokrata Josepa Borella ve funkci předsedy Evropského parlamentu.

Politicky je eurofederalista a podporuje německou kancléřku Angelu Merkelovou.