zavřít
Flavio Briatore

podnikatel

Věk:
72
Narození:
12. 4. 1950 , Cuneo, Itálie
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

19 se líbí, 10 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Flavio Briatore než vstoupil do Formule 1, pracoval na italské burze a později úspěšně rozjížděl značku Benneton v USA. O sport prý nejevil žádný zájem. Dnes stojí v čele úřadujícího mistra F1, týmu Renault F1. Zároveň také podniká se zbožím, které si mohou dovolit jen opravdoví boháči. Flavio Briatore se narodil 12. dubna 1950 v italském Cuneo. Po střední škole, kde nijak nevynikal, se chvíli živil jako lyžařský instruktor a spravoval vlastní restauraci, kterou však následně zavřel. V sedmdesátých letech pracoval jako asistent podnikatele Attilia Dutta. Ten však v roce 1979 zemřel při výbuchu bomby nastražené v autě. Flavio se po Duetově smrti přesunul do Milána, kde pracoval na burze. Právě zde potkal Luciana Benettona, zakladatele a vlastníka světoznámé značky Benetton. Luciano se s Flaviem spřátelil a vyslal ho do Spojených států, které zrovna hodlal se svou značkou dobývat. Ukázalo se, že Briatore byl dobrou volbou. Během desíti let bylo v USA otevřeno na osm set obchodů Benettonu. Díky tomu, že obchody fungovaly na základě franchisingu, získával Briatore procenta z každé pobočky a přišel si na slušné jmění. Brzy se však ukázalo, že počet poboček je i na americký trh příliš velký a došlo k jeho snižování. Benetton však již měl pro úspěšného Briatoreho nový úkol. Dosadil ho do pozice obchodního ředitele svého týmu ve formuli jedna a později na pozici šéfa týmu. Díky angažování talentovaného Michaela Schumachera získal Benetton v letech 1994 a 1995 titul mistra světa. Po odchodu „Schumiho“ však tým začal strádat a v roce 1997 Briatore Benetton opustil a prodával motory Renault. Do kolotoče F1 se však navrátil v roce 2000, kdy Renault koupil Benetton a Flavio se stal opět hlavou týmu. Opět prokázal svůj čich na talenty, když si do týmu přivedl Fernanda Alonsa, jemuž dělal manažera. Ten se mu v roce 2005 odvděčil titulem mistra světa. Briatore však podniká též mimo F1. Již v roce 1997 otevřel na Sardinii noční klub s jednoduchým názvem „Billionaire“ (Miliardář), superluxusní místo, kde jen samotná večeře může přijít na více než deset tisíc dolarů (dvě stě tisíc korun). V současnosti rozjíždí módní značku Billionaire Couture, pro změnu superluxusní oblečení. Džíny z této edice mají například zlaté knoflíky a tričko může snadno přijít na deset tisíc korun i více. Ironií je, že sám Briatore dolarovým miliardářem není. Šedivý Ital je známým milovníkem krásných žen, v minulosti měl poměr s modelkami Naomi Campbell či Adrianou Volpe. V současnosti je s Heidi Klum, se kterou má dvouletou dcerku Leni. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Flavio Briatore než vstoupil do Formule 1, pracoval na italské burze a později úspěšně rozjížděl značku Benneton v USA. O sport prý nejevil žádný zájem. Dnes stojí v čele úřadujícího mistra F1, týmu Renault F1. Zároveň také podniká se zbožím, které si mohou dovolit jen opravdoví boháči.

Flavio Briatore se narodil 12. dubna 1950 v italském Cuneo. Po střední škole, kde nijak nevynikal, se chvíli živil jako lyžařský instruktor a spravoval vlastní restauraci, kterou však následně zavřel. V sedmdesátých letech pracoval jako asistent podnikatele Attilia Dutta. Ten však v roce 1979 zemřel při výbuchu bomby nastražené v autě.

Flavio se po Duetově smrti přesunul do Milána, kde pracoval na burze. Právě zde potkal Luciana Benettona, zakladatele a vlastníka světoznámé značky Benetton. Luciano se s Flaviem spřátelil a vyslal ho do Spojených států, které zrovna hodlal se svou značkou dobývat.

Ukázalo se, že Briatore byl dobrou volbou. Během desíti let bylo v USA otevřeno na osm set obchodů Benettonu. Díky tomu, že obchody fungovaly na základě franchisingu, získával Briatore procenta z každé pobočky a přišel si na slušné jmění. Brzy se však ukázalo, že počet poboček je i na americký trh příliš velký a došlo k jeho snižování.

Benetton však již měl pro úspěšného Briatoreho nový úkol. Dosadil ho do pozice obchodního ředitele svého týmu ve formuli jedna a později na pozici šéfa týmu. Díky angažování talentovaného Michaela Schumachera získal Benetton v letech 1994 a 1995 titul mistra světa. Po odchodu „Schumiho“ však tým začal strádat a v roce 1997 Briatore Benetton opustil a prodával motory Renault.

Do kolotoče F1 se však navrátil v roce 2000, kdy Renault koupil Benetton a Flavio se stal opět hlavou týmu. Opět prokázal svůj čich na talenty, když si do týmu přivedl Fernanda Alonsa, jemuž dělal manažera. Ten se mu v roce 2005 odvděčil titulem mistra světa.

Briatore však podniká též mimo F1. Již v roce 1997 otevřel na Sardinii noční klub s jednoduchým názvem „Billionaire“ (Miliardář), superluxusní místo, kde jen samotná večeře může přijít na více než deset tisíc dolarů (dvě stě tisíc korun). V současnosti rozjíždí módní značku Billionaire Couture, pro změnu superluxusní oblečení. Džíny z této edice mají například zlaté knoflíky a tričko může snadno přijít na deset tisíc korun i více. Ironií je, že sám Briatore dolarovým miliardářem není.

Šedivý Ital je známým milovníkem krásných žen, v minulosti měl poměr s modelkami Naomi Campbell či Adrianou Volpe. V současnosti je s Heidi Klum, se kterou má dvouletou dcerku Leni.

Vztahy – Flavio Briatore

Mohli by vás také zajímat…