zavřít
Evelyne Gebhardt

europoslankyně

Věk:
68
Narození:
19. 1. 1954 , Montreuil-sous-Bois, Francie
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Evelyne Gebhardt byla zvolena do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo. Členka Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu. - Maturita na Lycée Lamartine v Paříži (1972). Licence ès Lettres na Sorbone v Paříži (1975). Překladatelka (od roku 1977). Přednášková činnost doma i v zahraničí (zaměření na rovné postavení mužů a žen, občanská práva, biotechnologie a genetické technologie). Odborná činnost pro nadaci Friedrich-Ebert-Stiftung v Jižní Americe a v Africe. - Členka předsednictva zemské organizace Sociálně demokratické strany Německa (SPD) v Bádensku-Württembersku (od roku 1989). Spolková místopředsedkyně Pracovního sdružení sociálně demokratických žen (od roku 1992). Předsedkyně rady SPD pro evropské záležitosti v Bádensku-Württembersku. Členka předsednictva evropské ženské organizace „Grain de Sel" (Paříž) (od roku 1993). - Členka Akademie pro etiku v lékařství (jmenována 1997). Členka kuratoria Sdružení uměleckých škol (LAG Jugendkunstschulen) (od roku 1999). Členka spolku Marie Schleiové a spolku „Gegen Vergessen - Für Demokratie". - Poslankyně Evropského parlamentu (od roku 1994). - Spolkový kříž za zásluhy se stuhou (1999). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Evelyne Gebhardt byla zvolena do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo.
Členka Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu.

- Maturita na Lycée Lamartine v Paříži (1972). Licence ès Lettres na Sorbone v Paříži (1975). Překladatelka (od roku 1977). Přednášková činnost doma i v zahraničí (zaměření na rovné postavení mužů a žen, občanská práva, biotechnologie a genetické technologie). Odborná činnost pro nadaci Friedrich-Ebert-Stiftung v Jižní Americe a v Africe.
- Členka předsednictva zemské organizace Sociálně demokratické strany Německa (SPD) v Bádensku-Württembersku (od roku 1989). Spolková místopředsedkyně Pracovního sdružení sociálně demokratických žen (od roku 1992). Předsedkyně rady SPD pro evropské záležitosti v Bádensku-Württembersku. Členka předsednictva evropské ženské organizace „Grain de Sel" (Paříž) (od roku 1993).
- Členka Akademie pro etiku v lékařství (jmenována 1997). Členka kuratoria Sdružení uměleckých škol (LAG Jugendkunstschulen) (od roku 1999). Členka spolku Marie Schleiové a spolku „Gegen Vergessen - Für Demokratie".
- Poslankyně Evropského parlamentu (od roku 1994).
- Spolkový kříž za zásluhy se stuhou (1999).

Hledáte také jako: Evelyne Gebhardtová
Rychlá navigace:novinky |diskuse