zavřít
Dušan Kunovský

majitel central group

Věk:
51
Narození:
22. 11. 1971 , Praha, Československo
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

19 se líbí, 13 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dušan Kunovský se narodil v rodině stavbařů, jeho matka vystudovala architekturu. Dušan Kunovský vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze. Ve studiích pokračoval na univerzitě v Cambridgi. Získal stipendium samotného prince Charlese. Po návratu domů nastoupil v advokátní kanceláři. Začal podnikat ve svých 23 letech. V roce 1994 založil Dušan Kunovský developerskou firmu Central Group. V tomto roce začínaly fingovat normální tržní vztahy a dalo se začít i bez finančních prostředků. Začal sám s jednou asistentkou, která mu vedla první agendu. Později se připojil stavební inženýr a postupně vznikal tým. Dušan Kunovský se svými kolegy uzavírali smlouvy s majiteli pozemků, zajistili rozdělení parcel a jejich rozprodej. Kupující se začínali ptát i na stavbu domů. Dušan Kunovský si spočítal, že je jednodušší, když vše zajišťuje jedna firma. Tak začali i se stavbou rodinných domů. Postupně přešli k menším bytovým projektům až se dostali k velkým, jako např. Zahradní Město nebo Zličín. Nyní firma staví v Praze tisíce bytů. Firma zvedla úroveň standardního vybavení i u nejlevnějších bytů. V základní ceně je plovoucí podlaha, zabezpečovací zařízení s připojením na pult centralizované ochrany, výběr ze 30 druhů koupelen. Firma má za sebou devadesát dokončených lokalit. Hodnota firmy je odhadována na 10 mld Kč. Nedávno prodal Dušan Kunovský 10% švýcarským investorům za 1 mld Kč. Dušan Kunovský vytvořil tým spolupracovníků, kterým může věřit. Sám schvaluje výkupy pozemků a hlavní architektonické plány. Jeho kolegové řídí běžný chod firmy. Dušan Kunovský se snaží, aby jeho firma byla vnímána jako věrohodná. Chce, aby firma ještě více posílila. Nyní se snaží proniknout i do Ruska. Firma zvýšila v minulém roce hrubý získ o 40% na 640 miliónů Kč, prodala 1400 nových bytů a domů za více jak 5,8 mld Kč. Dušan Kunovský je zatím svobodný a bezdětný. Se svojí přítelkyní bydlí nedaleko Vyšehradu v Praze. Byt s výhledem na Pražský hrad má v pronájmu. Rád cestuje jen tak s batohem do hor, navštívil Himaláje i řadu exotických zemí. Nemá rád okázalost, extrémy a předvádění se. Se svými starými kamarády chodí na pivo do stejných hospod jako před lety. Jedinou extravagantnější věcí je automobil zn. Porsche Carrera. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Dušan Kunovský se narodil v rodině stavbařů, jeho matka vystudovala architekturu.

Dušan Kunovský vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze. Ve studiích pokračoval na univerzitě v Cambridgi. Získal stipendium samotného prince Charlese. Po návratu domů nastoupil v advokátní kanceláři. Začal podnikat ve svých 23 letech.

V roce 1994 založil Dušan Kunovský developerskou firmu Central Group. V tomto roce začínaly fingovat normální tržní vztahy a dalo se začít i bez finančních prostředků. Začal sám s jednou asistentkou, která mu vedla první agendu. Později se připojil stavební inženýr a postupně vznikal tým. Dušan Kunovský se svými kolegy uzavírali smlouvy s majiteli pozemků, zajistili rozdělení parcel a jejich rozprodej. Kupující se začínali ptát i na stavbu domů. Dušan Kunovský si spočítal, že je jednodušší, když vše zajišťuje jedna firma. Tak začali i se stavbou rodinných domů. Postupně přešli k menším bytovým projektům až se dostali k velkým, jako např. Zahradní Město nebo Zličín. Nyní firma staví v Praze tisíce bytů. Firma zvedla úroveň standardního vybavení i u nejlevnějších bytů. V základní ceně je plovoucí podlaha, zabezpečovací zařízení s připojením na pult centralizované ochrany, výběr ze 30 druhů koupelen. Firma má za sebou devadesát dokončených lokalit. Hodnota firmy je odhadována na 10 mld Kč. Nedávno prodal Dušan Kunovský 10% švýcarským investorům za 1 mld Kč.

Dušan Kunovský vytvořil tým spolupracovníků, kterým může věřit. Sám schvaluje výkupy pozemků a hlavní architektonické plány. Jeho kolegové řídí běžný chod firmy. Dušan Kunovský se snaží, aby jeho firma byla vnímána jako věrohodná. Chce, aby firma ještě více posílila. Nyní se snaží proniknout i do Ruska.

Firma zvýšila v minulém roce hrubý získ o 40% na 640 miliónů Kč, prodala 1400 nových bytů a domů za více jak 5,8 mld Kč.

Dušan Kunovský je zatím svobodný a bezdětný. Se svojí přítelkyní bydlí nedaleko Vyšehradu v Praze. Byt s výhledem na Pražský hrad má v pronájmu.
Rád cestuje jen tak s batohem do hor, navštívil Himaláje i řadu exotických zemí. Nemá rád okázalost, extrémy a předvádění se. Se svými starými kamarády chodí na pivo do stejných hospod jako před lety. Jedinou extravagantnější věcí je automobil zn. Porsche Carrera.

  • Velké stěhování: Asistenční centrum se z Kongresového centra přesunulo do Vysočan

    Blesk, 12. 4. 2022 Pražské asistenční středisko pro uprchlíky z Ukrajiny funguje od čtvrtka v budově firmy Central Group u metra Vysočanská. V noci hasiči dokončili jeho přesun z Kongresového centra Praha (KCP). Centrum, které funguje i pro Středočeský kraj, bude otevřeno i přes Velikonoce od 08:00 do 20:00. Asistenční centrum nabízí příchozím pomoc s registrací, ubytováním, doklady, zprostředkováním práce či pojištěním. … více

  • Žižkovský projekt architektky Jiřičné zatrhla UNESCO

    Novinky, 23. 6. 2021 Projekt Centrum Nového Žižkova v Praze 3, který pro developerskou společnost Central Group navrhla architektka Eva Jiřičná, se musí změnit. Ve svém stanovisku to uvedla organizace světového kulturního dědictví UNESCO, podle níž by rozvlněné věže s plánovanou výškou do 100 metrů neměly přesahovat okolní zástavbu. V úterý to uvedl majitel developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský. … více

  • Stavba metra D: O miliardách v Krči bude jednat i expolitik Hrdlička

    Blesk, 19. 2. 2017 Potomci velkostatkáře Vojty, realitní magnát Dušan Kunovský a bývalý politik Tomáš Hrdlička budou mít hlavní slovo ve výstavbě kolem budoucí stanice metra D Nemocnice Krč hned u Fakultní Thomayerovy nemocnice. Zastaví tam pozemky, které z velké části leží ladem. … více