zavřít
Christy Walton

dědička

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Nejbohatší ženou světa je tedy šestapadesátiletá Američanka Christy Waltonová z impéria maloobchodních řetězců Walmarkt. Její majetek byl odhadnut na 26,5 miliardy dolarů. V žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes tak obsadila 10. místo. Christy ke svému majetku přišla díky svému zesnulému manželovi Johnovi, synovi dlouhodobě nejbohatší ženy světa Helen Waltonové - vdovy po zakladateli obchodního řetězce Wal-Mart, která zemřela v roce 2007. Zdědila po něm nejen akcie Wal-Martu, ale také akcie společnosti First Solar, jejíž hodnota od roku 2006 vzrostla o neuvěřitelných 500 procent. Christy patří mezi filantropy, již se zavázali, že polovinu svého majetku dají na veřejně prospěšné účely. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Nejbohatší ženou světa je tedy šestapadesátiletá Američanka Christy Waltonová z impéria maloobchodních řetězců Walmarkt. Její majetek byl odhadnut na 26,5 miliardy dolarů. V žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes tak obsadila 10. místo.

Christy ke svému majetku přišla díky svému zesnulému manželovi Johnovi, synovi dlouhodobě nejbohatší ženy světa Helen Waltonové - vdovy po zakladateli obchodního řetězce Wal-Mart, která zemřela v roce 2007.

Zdědila po něm nejen akcie Wal-Martu, ale také akcie společnosti First Solar, jejíž hodnota od roku 2006 vzrostla o neuvěřitelných 500 procent.

Christy patří mezi filantropy, již se zavázali, že polovinu svého majetku dají na veřejně prospěšné účely.