zavřít
Adrian Sarbu

zástupce a jednatel cme, nejvlivnější osoba českého showbyznysu

Věk:
67
Narození:
1955 , Brašov, Rumunsko
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 29 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Adrian Sarbu, manažer, je v současné době nejvlivnější osobou v českém showbyznysu. Je zástupcem a jednatelem bermudské mediální skupiny CME - vlastníka TV Nova. CME je přední síť televizních stanic působící v šesti zemích Střední a Východní Evropy. Součástí jejího portfolia vlastněných stanic je mimo jiné TV Nova v České republice, Markíza na Slovensku a Galaxie Sport, která působí v obou zemích. Další televizní stanice CME vlastní v Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku a na Ukrajině. Adrian Sarbu je absolventem Divadelní a filmové akademie. Po studiích se stal filmovým režisérem. V letech 1980 -1990 natočil přes 150 krátkých filmů – umělecké, dokumentární a koprodukční. Během rumunské revoluce v roce 1989 byl Adrian Sarbu členem Rady národní spásy. Byl členem první porevoluční vlády ve funkci ministra kultury. V této funkci prosadil nový audiovizuální zákon a položil základy pro vznik soukromých televizních společností. Během rumunské revoluce v roce 1989 natočil Adrian Sarbu dokument o revolučních událostech. Po dochodu z vlády založil filmovou a televizní produkční společnost Mediapro. Ta se stala jednou z největších společností ve východní Evropě. Společnost se zabývala rozhlasovou, televizní a filmovou produkcí a distribucí tištěných médií. V roce 1993 založil Adrian Sarbu společnost PRO TV. Tato společnost se pak v roce 1995 stala součástí skupiny CME - Central European Media Enterprises. Adrian Sarbu je talentovaný manažer a s CME spolupracuje od roku 1995. Původně byl regionálním ředitelem a zodpovídal za aktivity společnosti v Rumunsku, na Slovensku a u nás v Česku. V roce 2007 byl jmenován provozním ředitelem společnosti, která vlastní mj. TV Nova. Adrian Sarbu stojí za provozem celé mediální skupiny CME, která vlastní TV Nova, provozuje kanál Nova Sport, digitální vysílání filmového kanálu Nova Cinema. V tomto roce se rozhodla odstartovat českou verzi MTV. Vedle této činnosti, nezanedbává Sarbu ani vlastní aktivity. V roce 2008 spustil novou zpravodajskou agenturu MadiaFax, která má v plánu konkurovat ČTK. Funkce Adriana Sarbu: Prezident a ředitel CME Generální ředitel Pro TV Generální ředitel TV Acasa Generální ředitel Pro kina Generální ředitel Pro TV mezinárodní Generální ředitel Sport.ro …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Adrian Sarbu, manažer, je v současné době nejvlivnější osobou v českém showbyznysu. Je zástupcem a jednatelem bermudské mediální skupiny CME - vlastníka TV Nova.

CME je přední síť televizních stanic působící v šesti zemích Střední a Východní Evropy. Součástí jejího portfolia vlastněných stanic je mimo jiné TV Nova v České republice, Markíza na Slovensku a Galaxie Sport, která působí v obou zemích. Další televizní stanice CME vlastní v Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku a na Ukrajině.

Adrian Sarbu je absolventem Divadelní a filmové akademie. Po studiích se stal filmovým režisérem. V letech 1980 -1990 natočil přes 150 krátkých filmů – umělecké, dokumentární a koprodukční.

Během rumunské revoluce v roce 1989 byl Adrian Sarbu členem Rady národní spásy. Byl členem první porevoluční vlády ve funkci ministra kultury. V této funkci prosadil nový audiovizuální zákon a položil základy pro vznik soukromých televizních společností.

Během rumunské revoluce v roce 1989 natočil Adrian Sarbu dokument o revolučních událostech. Po dochodu z vlády založil filmovou a televizní produkční společnost Mediapro. Ta se stala jednou z největších společností ve východní Evropě. Společnost se zabývala rozhlasovou, televizní a filmovou produkcí a distribucí tištěných médií.

V roce 1993 založil Adrian Sarbu společnost PRO TV. Tato společnost se pak v roce 1995 stala součástí skupiny CME - Central European Media Enterprises.

Adrian Sarbu je talentovaný manažer a s CME spolupracuje od roku 1995. Původně byl regionálním ředitelem a zodpovídal za aktivity společnosti v Rumunsku, na Slovensku a u nás v Česku. V roce 2007 byl jmenován provozním ředitelem společnosti, která vlastní mj. TV Nova.

Adrian Sarbu stojí za provozem celé mediální skupiny CME, která vlastní TV Nova, provozuje kanál Nova Sport, digitální vysílání filmového kanálu Nova Cinema. V tomto roce se rozhodla odstartovat českou verzi MTV.

Vedle této činnosti, nezanedbává Sarbu ani vlastní aktivity. V roce 2008 spustil novou zpravodajskou agenturu MadiaFax, která má v plánu konkurovat ČTK.

Funkce Adriana Sarbu:

Prezident a ředitel CME
Generální ředitel Pro TV
Generální ředitel TV Acasa
Generální ředitel Pro kina
Generální ředitel Pro TV mezinárodní
Generální ředitel Sport.ro

  • Exšéf Novy: Až 17 let basy?

    Aha, 5. 2. 2015 Až 17 let vězení hrozí Adrianu Sarbuovi (59), bývalému řediteli TV Nova. Na soudní proces už nyní čeká za mřížemi. … více

  • Bývalého šéfa Novy poslali do vazby: Jen co ho z ní pustili!

    Blesk, 4. 2. 2015 Na svobodě se moc dlouho neohřál! Rumunský soud poslal mediálního magnáta Adriana Sarbua na 30 dní do vazby. Soud tak vyhověl žádosti prokuratury, která viní Sarbua z daňových úniků a praní špinavých peněz. Přijít si měl na 722 milionů. Podle rumunských médií není verdikt konečný a Sarbu, který byl v letech 2009 až 2013 šéfem mediální skupiny CME vlastnící českou televizi Nova i slovenskou Markízu, se proti němu může odvolat. … více

  • Mediálního magnáta pustili z vazby. Sarbu má na triku škodu 722 milionů, tvrdí přitom prokurátor

    Blesk, 4. 2. 2015 Na Nově mu přezdívali Drákula. A bylo proč. Za dveřmi jeho kanceláře se prý často ozýval křik a zaměstnanci ji často opouštěli v slzách! A z hospodaření televize někdo odsál pět miliard… Teď Adrian Sarbu skončil ve vězení. Z rumunské vazby ho však v úterý večer propustili. … více

Události – Adrian Sarbu

| celý kalendář
  • 68. narozeniny