zavřít
Adolf Merckle

podnikatel

Narození:
18. 3. 1934 ,přidej místo narození
Úmrtí:
5. 1. 2009  ve věku 74 let,  důvod: Sebevražda  †
Znamení:
ryby  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Adolf Merckle byl jeden z nejbohatších lidí v Německu. Narodil se do bohaté rodiny. Většina jeho bohatství pochází z rodiného dědictví. Rodina podniká v oboru léčiv a výroby cementu. Propad akcií v průběhu světové finanční krize na sklonku roku 2008 znamenal ztrátu ve výši několik set tisíc euro, jen u akcií Volkswagenu je uváděna ztráta v přepočtu 10,4 miliardy Kč. Byl vzdělaný jako právník, ale strávil většinu svého života investováním. Žil v Německu se svou ženou a čtyřmi dětmi. V žebříčku nejbohatších lidí jej časopis Forbes uváděl na 94 místě za rok 2008. Adolf Merckle spáchal sebevraždu dne 5. ledna 2009, kde skočil pod vlak v blízkosti svého bydliště. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Adolf Merckle byl jeden z nejbohatších lidí v Německu.

Narodil se do bohaté rodiny. Většina jeho bohatství pochází z rodiného dědictví. Rodina podniká v oboru léčiv a výroby cementu. Propad akcií v průběhu světové finanční krize na sklonku roku 2008 znamenal ztrátu ve výši několik set tisíc euro, jen u akcií Volkswagenu je uváděna ztráta v přepočtu 10,4 miliardy Kč.

Byl vzdělaný jako právník, ale strávil většinu svého života investováním. Žil v Německu se svou ženou a čtyřmi dětmi. V žebříčku nejbohatších lidí jej časopis Forbes uváděl na 94 místě za rok 2008.

Adolf Merckle spáchal sebevraždu dne 5. ledna 2009, kde skočil pod vlak v blízkosti svého bydliště.