zavřít
Zbyněk Novotný

poslanec

Věk:
52
Narození:
9. 1. 1967 ,přidej místo narození
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Zbyněk Novotný Volební kraj: Hlavní město Praha KLub: ODS Poslanecká sněmovna (2002 - 2006), (od 2006) Kolik Vám je let a jaké jste znamení? Narodil jsem se ve znamení kozoroha před 38 lety. Kdo je Vaším vzorem v osobním životě? Mým životním vzorem byl můj táta. Obdivoval jsem na něm jeho zásadovost a především skutečnost, že ani v pohnuté české minulosti neopustil své přesvědčení a nestal se komunistou. Vážil jsem si také jeho pracovitosti a smyslu pro rodinu. Jak dlouho působíte na politické scéně? Již deset let jsem členem Občanské demokratické strany, v poslanecké sněmovně jsem první volební období, tedy od roku 2002. V jakých oblastech se na poslanecké půdě etablujete? Nejvíce se věnuji tématům, která jsou spojena s informačními technologiemi, tzn. oblasti ­informační gramotnosti, informační společnosti a částečně se zaměřuji i na média, především na problematiku digitálního vysílání. Často jste v PSP kritizoval Českou televizi, díváte se na její pořady? Máte pravdu. I přesto, že jsem velkým kritikem fungování a celé současné podstaty existence České televize, musím konstatovat, že ČT 2 je mým nejoblíbenějším televizním kanálem. Jaké máte koníčky? Můj největší koníček je spojen s bydlením a stavbou. Před lety jsem se pustil „vlastníma rukama“ do stavby rodinného domu. Proto se ve volném čase nejčastěji věnuji dodělávkám v domě a hodně času věnuji i práci na zahradě a okolí. Co se týče sportu, pak mým největším favoritem je jednoznačně potápění. Jakou posloucháte muziku? K mým oblíbeným zahraničním skupinám patří AC/DC a z české scény rozhodně Kabát. Kde by jste chtěl strávit dovolenou? Pokud mluvíme o aktuální blížící se letní dovolené, pak doufám, že pojedeme kamkoliv na moře, kde se budu moci kochat podvodním světem. Ideální zimní dovolená je pak pro mne v Rakouských Alpách. Pokud bychom mluvili o Čechách, pak je pro mne nejpřitažlivější místem pro relaxaci Vysočina. Kterou barvu máte rád? Všechny odstíny modré barvy. Co Vám v poslední době udělalo největší radost? Mou největší radostí je již zmíněný dům. Nedávno jsem si dostavěl svou pracovnu a nyní ji zbývá ještě vybavit. Je příjemné vědět, že člověk dokáže pracovat a tvořit vlastníma rukama. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Zbyněk Novotný
Volební kraj: Hlavní město Praha
KLub: ODS
Poslanecká sněmovna (2002 - 2006), (od 2006)

Kolik Vám je let a jaké jste znamení?
Narodil jsem se ve znamení kozoroha před 38 lety.

Kdo je Vaším vzorem v osobním životě?
Mým životním vzorem byl můj táta. Obdivoval jsem na něm jeho zásadovost a především skutečnost, že ani v pohnuté české minulosti neopustil své přesvědčení a nestal se komunistou. Vážil jsem si také jeho pracovitosti a smyslu pro rodinu.

Jak dlouho působíte na politické scéně?
Již deset let jsem členem Občanské demokratické strany, v poslanecké sněmovně jsem první volební období, tedy od roku 2002.

V jakých oblastech se na poslanecké půdě etablujete?
Nejvíce se věnuji tématům, která jsou spojena s informačními technologiemi, tzn. oblasti ­informační gramotnosti, informační společnosti a částečně se zaměřuji i na média, především na problematiku digitálního vysílání.

Často jste v PSP kritizoval Českou televizi, díváte se na její pořady?
Máte pravdu. I přesto, že jsem velkým kritikem fungování a celé současné podstaty existence České televize, musím konstatovat, že ČT 2 je mým nejoblíbenějším televizním kanálem.

Jaké máte koníčky?
Můj největší koníček je spojen s bydlením a stavbou. Před lety jsem se pustil „vlastníma rukama“ do stavby rodinného domu. Proto se ve volném čase nejčastěji věnuji dodělávkám v domě a hodně času věnuji i práci na zahradě a okolí. Co se týče sportu, pak mým největším favoritem je jednoznačně potápění.

Jakou posloucháte muziku?
K mým oblíbeným zahraničním skupinám patří AC/DC a z české scény rozhodně Kabát.

Kde by jste chtěl strávit dovolenou?
Pokud mluvíme o aktuální blížící se letní dovolené, pak doufám, že pojedeme kamkoliv na moře, kde se budu moci kochat podvodním světem. Ideální zimní dovolená je pak pro mne v Rakouských Alpách. Pokud bychom mluvili o Čechách, pak je pro mne nejpřitažlivější místem pro relaxaci Vysočina.

Kterou barvu máte rád?
Všechny odstíny modré barvy.

Co Vám v poslední době udělalo největší radost?
Mou největší radostí je již zmíněný dům. Nedávno jsem si dostavěl svou pracovnu a nyní ji zbývá ještě vybavit. Je příjemné vědět, že člověk dokáže pracovat a tvořit vlastníma rukama.