zavřít
Theo Jr. Albrecht

aldi, trader joes

Narození:
1922 , Essen
Úmrtí:
7. 2010  ve věku 88 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Spoluzakladatel diskontního řetězce Aldi Group Theo Albrecht o víkendu zemřel ve věku 88 let. Zprávu o smrti jednoho z nejbohatších Němců přinesl německý list Der Spiegel. Zprávu později potvrdila společnost Aldi Nord, kterou Theo Albrecht vlastnil. Theo Albrecht a jeho bratr Karl jsou považováni za vynálezce diskontů, když v 50. letech společně založili řetězec diskontních prodejen Aldi. Samotný název je kombinací prvních dvou písmen příjmení bratrů Albrecht a prvních dvou písmen slova diskont. Postupem času vybudovali z řetězce miliardové impérium, které patří v Evropě k největším. Úspěch nápadu bratří byl přitom jednoduchý - zboží nabízeli přímo z palet, čímž se snažili snížit náklady. A u zákazníků to kupodivu zabralo, že podobný systém funguje dodnes. Nejbohatší Němci Theo se narodil v Essenu v roce 1922. Bratři převzali obchod s potravinami od svých rodičů v roce 1946. Postupně otevírali další prodejny. V roce 1961 si rozdělili německý trh. Theo prostřednictví Aldi Nord působil na severu země, Karl zase prostřednictvím Aldi Süd jižní Německo. Obě části působí i v současnosti, když Aldi Nord se skládá z 35 regionálních společností a prodává zboží ve více než 2600 obchodech na severu, východě a části západu Německa, ale také v Dánsku, Francii, zemích Beneluxu nebo i Polsku. O něco menší Aldi Süd funguje v 31 samostatných společnostech s 1600 obchody v jižní a západní částech Německa. Zahraniční aktivity pak vykazuje v USA, Irsku, Velké Británii, Maďarsku nebo Řecku. Úspěch diskontů přinesl oběma bratrům velké bohatství a zařadilo je v žebříčku týdeníku Forbes na přední místa nejbohatších lidí světa. Podle letošního žebříčku Forbes světových miliardářů dosahovalo jmění Thea Albrechta 21,7 miliardy dolarů (zhruba 415 miliard korun), což ho pasovalo na 17. místo. V desítce nejbohatších zůstává druhý z bratrů Karl, jemuž je nyní 90 let. V roce 2010 byl s majetkem 23,5 miliardy dolarů na desátém místě. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Spoluzakladatel diskontního řetězce Aldi Group Theo Albrecht o víkendu zemřel ve věku 88 let. Zprávu o smrti jednoho z nejbohatších Němců přinesl německý list Der Spiegel. Zprávu později potvrdila společnost Aldi Nord, kterou Theo Albrecht vlastnil.

Theo Albrecht a jeho bratr Karl jsou považováni za vynálezce diskontů, když v 50. letech společně založili řetězec diskontních prodejen Aldi. Samotný název je kombinací prvních dvou písmen příjmení bratrů Albrecht a prvních dvou písmen slova diskont.

Postupem času vybudovali z řetězce miliardové impérium, které patří v Evropě k největším. Úspěch nápadu bratří byl přitom jednoduchý - zboží nabízeli přímo z palet, čímž se snažili snížit náklady. A u zákazníků to kupodivu zabralo, že podobný systém funguje dodnes.

Nejbohatší Němci


Theo se narodil v Essenu v roce 1922. Bratři převzali obchod s potravinami od svých rodičů v roce 1946. Postupně otevírali další prodejny. V roce 1961 si rozdělili německý trh. Theo prostřednictví Aldi Nord působil na severu země, Karl zase prostřednictvím Aldi Süd jižní Německo.

Obě části působí i v současnosti, když Aldi Nord se skládá z 35 regionálních společností a prodává zboží ve více než 2600 obchodech na severu, východě a části západu Německa, ale také v Dánsku, Francii, zemích Beneluxu nebo i Polsku.

O něco menší Aldi Süd funguje v 31 samostatných společnostech s 1600 obchody v jižní a západní částech Německa. Zahraniční aktivity pak vykazuje v USA, Irsku, Velké Británii, Maďarsku nebo Řecku.

Úspěch diskontů přinesl oběma bratrům velké bohatství a zařadilo je v žebříčku týdeníku Forbes na přední místa nejbohatších lidí světa.

Podle letošního žebříčku Forbes světových miliardářů dosahovalo jmění Thea Albrechta 21,7 miliardy dolarů (zhruba 415 miliard korun), což ho pasovalo na 17. místo.

V desítce nejbohatších zůstává druhý z bratrů Karl, jemuž je nyní 90 let. V roce 2010 byl s majetkem 23,5 miliardy dolarů na desátém místě.