zavřít
Oldřich Lomecký

politik, starosta

Věk:
62
Narození:
9. 1. 1957 , Praha
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 10 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Oldřich Lomecký (nar. 1957) je od mládí aktivním sportovcem. Vřelý vztah ke sportu si přenesl také do současného působiště – na radnici Prahy 1, kde je starostou. Zároveň působí jako 1. místostarosta České obce sokolské. V čele kandidátky TOP 09 se stal po několika volebních obdobích prvním starostou Městské části Praha 1, který není z ODS. Na radnici zavedl manažerský styl práce a zpřetrhal klientelistické vazby, jimiž byla Praha 1 pověstná. Při práci se inspiruje světovými velkoměsty, z nichž řadu, díky svému předchozímu působení, dobře zná. Od roku 1997 až do komunálních voleb v roce 2010 pracoval jako ředitel Tyršova domu, přičemž postupně stoupal na funkcionářském žebříčku České obce sokolské. Byl také zástupcem Světové organizace pro sport a kulturu. Detašovanou kancelář měl v dánské Kodani, kterou považuje za zvláště inspirující vzor, co se týká symbiózy obyvatel a turistického ruchu. Absolvent Fakulty elektrotechniky ČVUT se původně živil konstruováním elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Poté se – na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Liege – věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Před svým působením v České obci sokolské pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech, které se zabývají mezinárodním obchodem a turistickým ruchem. „Sokolské“ jednání a fair play považuje za motto svého profesního i osobního života. „Sport naučí člověka tvrdosti vůči sobě a ohleduplnosti vůči ostatním. V politice je to přesně naopak – s čímž se nehodlám smířit,“ říká. Za největší problémy Prahy 1 označuje nejen soužití stálých obyvatel a turistů, ale také rozvoj sítě běžných obchodů a služeb, eliminaci nadměrného hluku (zvláště ve večerních hodinách) a nastolení systémové spolupráce mezi hlavním městem a městskými částmi při omezování celospolečenských negativních jevů (drogy, prostituce, bezdomovství). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Oldřich Lomecký (nar. 1957) je od mládí aktivním sportovcem. Vřelý vztah ke sportu si přenesl také do současného působiště – na radnici Prahy 1, kde je starostou. Zároveň působí jako 1. místostarosta České obce sokolské.

V čele kandidátky TOP 09 se stal po několika volebních obdobích prvním starostou Městské části Praha 1, který není z ODS. Na radnici zavedl manažerský styl práce a zpřetrhal klientelistické vazby, jimiž byla Praha 1 pověstná.

Při práci se inspiruje světovými velkoměsty, z nichž řadu, díky svému předchozímu působení, dobře zná. Od roku 1997 až do komunálních voleb v roce 2010 pracoval jako ředitel Tyršova domu, přičemž postupně stoupal na funkcionářském žebříčku České obce sokolské.
Byl také zástupcem Světové organizace pro sport a kulturu. Detašovanou kancelář měl v dánské Kodani, kterou považuje za zvláště inspirující vzor, co se týká symbiózy obyvatel a turistického ruchu.

Absolvent Fakulty elektrotechniky ČVUT se původně živil konstruováním elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Poté se – na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Liege – věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Před svým působením v České obci sokolské pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech, které se zabývají mezinárodním obchodem a turistickým ruchem.

„Sokolské“ jednání a fair play považuje za motto svého profesního i osobního života. „Sport naučí člověka tvrdosti vůči sobě a ohleduplnosti vůči ostatním. V politice je to přesně naopak – s čímž se nehodlám smířit,“ říká.

Za největší problémy Prahy 1 označuje nejen soužití stálých obyvatel a turistů, ale také rozvoj sítě běžných obchodů a služeb, eliminaci nadměrného hluku (zvláště ve večerních hodinách) a nastolení systémové spolupráce mezi hlavním městem a městskými částmi při omezování celospolečenských negativních jevů (drogy, prostituce, bezdomovství).