zavřít
Kateřina Klasnová

bývalá poslankyně, místopředsedkyně poslanecké sněmovny

Věk:
41
Narození:
14. 10. 1977 , Praha, Československo
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

105 se líbí, 139 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

ThDr. Kateřina Klasnová Volební kraj: Středočeský Klub: VV Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010) Kateřina Klasnová je česká novinářka a politička, od roku 2005 místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, od roku 2006 šéfredaktorka časopisu Pražan, zastupitelka městské části Praha 1 a od června 2010 poslankyně PS PČR. Vzdělání Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, v současné době (2010) studuje politologii a mezinárodní vztahy na soukromé vysoké škole. Politická kariéra Ve straně Věci veřejné je od roku 2001, v roce 2005 byla zvolena místopředsedkyní strany. Od roku 2006 působí jako zastupitelka městské části Praha 1 a jako členka komise pro kulturu a komise pro parky a zeleň. Získala ocenění Nadějná politička roku 2008. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byla lídrem své strany ve Středočeském kraji. Poslankyní byla zvolena z druhého místa, neboť preferenčními hlasy ji předstihl Stanislav Huml. Média o Kateřině Klasnové Masmédia, především bulvární často upozorňují na její pohlednost či atraktivní vzhled. Při eurovolbách 2009 zvítězila ve čtenářské anketě deníku Blesk o nejkrásnější kandidátku do Evropského parlamentu a v obdobné anketě zvítězila i před parlamentními volbami 2010. V anketě iDNES.cz o Miss parlament skončila druhá za Janou Kaslovou. Sama o svém vzhledu uvedla: „já si ale nemyslím, že bych byla taková krasavice, abych si mohla dovolit nebýt inteligentní. Při kampani před parlamentními volbami 2009 Klasnová zaujala billboardem „Kluky pusťte k vodě, volte naše holky“, na němž se s dalšími třemi členkami VV objevila v plavkách. O půl roku později, při kampani před parlamentními volbami 2010, byla mezi šesticí členek VV, které nafotily sexy kalendář. Osobní život Jejím manželem je volební manažer Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta, s nímž žije od svých dvaceti pěti let. Svatbu měli 10. červenec 2010 na zámku Mcely a Klasnová si po sňatku ponechala své dívčí příjmení. Žijí na Klárově v bytovém domě, který byl během volební kampaně přes nesouhlas vlastníků bytů zakryt reklamní plachtou. Od 24. června 2010 zastává funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

ThDr. Kateřina Klasnová
Volební kraj: Středočeský
Klub: VV
Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010)

Kateřina Klasnová je česká novinářka a politička, od roku 2005 místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, od roku 2006 šéfredaktorka časopisu Pražan, zastupitelka městské části Praha 1 a od června 2010 poslankyně PS PČR.


Vzdělání
Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, v současné době (2010) studuje politologii a mezinárodní vztahy na soukromé vysoké škole.

Politická kariéra
Ve straně Věci veřejné je od roku 2001, v roce 2005 byla zvolena místopředsedkyní strany. Od roku 2006 působí jako zastupitelka městské části Praha 1 a jako členka komise pro kulturu a komise pro parky a zeleň. Získala ocenění Nadějná politička roku 2008. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 byla lídrem své strany ve Středočeském kraji. Poslankyní byla zvolena z druhého místa, neboť preferenčními hlasy ji předstihl Stanislav Huml.

Média o Kateřině Klasnové
Masmédia, především bulvární často upozorňují na její pohlednost či atraktivní vzhled. Při eurovolbách 2009 zvítězila ve čtenářské anketě deníku Blesk o nejkrásnější kandidátku do Evropského parlamentu a v obdobné anketě zvítězila i před parlamentními volbami 2010. V anketě iDNES.cz o Miss parlament skončila druhá za Janou Kaslovou. Sama o svém vzhledu uvedla: „já si ale nemyslím, že bych byla taková krasavice, abych si mohla dovolit nebýt inteligentní.

Při kampani před parlamentními volbami 2009 Klasnová zaujala billboardem „Kluky pusťte k vodě, volte naše holky“, na němž se s dalšími třemi členkami VV objevila v plavkách. O půl roku později, při kampani před parlamentními volbami 2010, byla mezi šesticí členek VV, které nafotily sexy kalendář.

Osobní život
Jejím manželem je volební manažer Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta, s nímž žije od svých dvaceti pěti let. Svatbu měli 10. červenec 2010 na zámku Mcely a Klasnová si po sňatku ponechala své dívčí příjmení. Žijí na Klárově v bytovém domě, který byl během volební kampaně přes nesouhlas vlastníků bytů zakryt reklamní plachtou.

Od 24. června 2010 zastává funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

Kateřina Klasnová v našich článcích

 • Vít Bárta oslaví čtyřicetiny

  Vít Bárta oslaví čtyřicetiny

  4. 12. 2013 09:07 Politik strany Věci veřejné Vít Bárta, který oslaví 5. prosince čtyřicáté narozeniny, byl v letech 2010-2011 ministrem dopravy ve vládě Petra Nečase. Letos v únoru převzal vedení strany Věci veřejné (VV), kvůli policejnímu vyšetřování ale minulý měsíc na funkci rezignoval, aby svou kauzou stranu nepoškozoval. … více

 • Praha 1 prodá dům na Václavském náměstí za 153 milionů korun

  Praha 1 prodá dům na Václavském náměstí za 153 milionů korun

  10. 9. 2013 19:17 Praha 1 prodá svůj většinový podíl v domě na Václavském náměstí za 153 milionů korun. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo městské části. Části opozice a nájemníkům se prodej nelíbí, cena je prý nízká. Zastupitelstvo dům nabídlo sdružení vlastníků. Pokud jej nekoupí, má o něj zájem menšinový vlastník domu společnost Václavské náměstí 39. Podle nájemníků za ní stojí lobbista Ivo Rittig, jednatel společnosti to odmítl.… více

 • Část Věcí veřejných podpoří Okamuru ve volbách

  Část Věcí veřejných podpoří Okamuru ve volbách

  3. 9. 2013 14:14 Bývalá vládní strana Věci veřejné (VV) nepůjde do sněmovních voleb samostatně. Někteří členové podpoří Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury a mohli by usilovat o zvolení na jeho kandidátce. Grémium strany o tom rozhodlo na pondělním zasedání. Strana to dnes oznámila v tiskové zprávě. Někteří členové strany na listině Úsvitu kandidovat nehodlají, tři místopředsedové VV kvůli tomu rezignovali. Okamura v sms ČTK napsal, že žádnou oficiální zprávu o podpoře Úsvitu od VV nemá. Je ochoten přijmout některé úspěšné komunální politiky VV, předvolební koalici ale s VV vytvořit nechce. … více

Hledáte také jako: Kateřina Klasn
Rychlá navigace:novinky |diskuse