zavřít
Bořivoj Šarapatka

poslanec

Věk:
59
Narození:
1. 7. 1959 ,přidej místo narození
Znamení:
rak   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

prof. Ing. Dr. Bořivoj Šarapatka, CSc. Volební kraj: Olomoucký Klub: TOP09-S Poslanecká sněmovna ( od 29. 5. 2010) Prof. Ing. Dr. Bořivoj Šarapatka, CSc. (1. července 1959) je český ekolog, vysokoškolský pedagog a politik, poslanec zvolený za stranu TOP 09. Vzdělání, profese a rodina Po vysokoškolských studiích na MENDELU se zabýval projekcí optimalizace využívání krajiny a zemědělského hospodaření v ní. Od roku 1990 působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Na MENDELU obhájil disertační práci a na Univerzitě Palackého v práci habilitační. Působil jako odborný asistent, později jako docent na Katedře ekologie a životního prostředí. V roce 2003 obhájil doktorát na Švédské univerzitě zemědělských věd v Uppsale a profesorem byl jmenován roku 2005 na Slovenské zemědělské univerzitě v Nitře, Slovensku v oboru krajinné inženýrství. V letech 1994 - 2001 byl proděkanem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého pro organizaci a rozvoj a od roku 2001 do roku 2010 (s dvouletou přestávkou) byl vedoucím Katedry ekologie a životního prostředí PřF Univerzity Palackého v Olomouci. V odborné činnosti se specializuje na optimalizaci využívání krajiny, ochranu půdy a na agroekologii. V uvedených disciplínách publikuje a je členem řady odborných společností. Bořivoj Šarapatka je ženatý, má dva syny. Jan je posluchačem 6. ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Petr studuje ve 3. ročníku na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Politická kariéraV letech 2002 - 2004 byl zastupitelem Statutárního města Olomouc za uskupení Zelení/Šance pro Olomouc. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen ve volbách 2010 v Olomouckém kraji. V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky se zapojil do práce výboru pro životní prostředí, jehož je místopředsedou. Dále je členem Stálé delegace do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Je členem TOP09. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

prof. Ing. Dr. Bořivoj Šarapatka, CSc.
Volební kraj: Olomoucký
Klub: TOP09-S
Poslanecká sněmovna ( od 29. 5. 2010)

Prof. Ing. Dr. Bořivoj Šarapatka, CSc. (1. července 1959) je český ekolog, vysokoškolský pedagog a politik, poslanec zvolený za stranu TOP 09.


Vzdělání, profese a rodina

Po vysokoškolských studiích na MENDELU se zabýval projekcí optimalizace využívání krajiny a zemědělského hospodaření v ní. Od roku 1990 působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Na MENDELU obhájil disertační práci a na Univerzitě Palackého v práci habilitační. Působil jako odborný asistent, později jako docent na Katedře ekologie a životního prostředí. V roce 2003 obhájil doktorát na Švédské univerzitě zemědělských věd v Uppsale a profesorem byl jmenován roku 2005 na Slovenské zemědělské univerzitě v Nitře, Slovensku v oboru krajinné inženýrství. V letech 1994 - 2001 byl proděkanem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého pro organizaci a rozvoj a od roku 2001 do roku 2010 (s dvouletou přestávkou) byl vedoucím Katedry ekologie a životního prostředí PřF Univerzity Palackého v Olomouci. V odborné činnosti se specializuje na optimalizaci využívání krajiny, ochranu půdy a na agroekologii. V uvedených disciplínách publikuje a je členem řady odborných společností. Bořivoj Šarapatka je ženatý, má dva syny. Jan je posluchačem 6. ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Petr studuje ve 3. ročníku na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Politická kariéraV letech 2002 - 2004 byl zastupitelem Statutárního města Olomouc za uskupení Zelení/Šance pro Olomouc. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen ve volbách 2010 v Olomouckém kraji. V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky se zapojil do práce výboru pro životní prostředí, jehož je místopředsedou. Dále je členem Stálé delegace do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Je členem TOP09.