Warren Buffett

podnikatel

Věk:
85
Narození:
30. 8. 1930 , Omaha, Nebraska, USA
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Další údaje:
zobrazit národnost ...
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
americká
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

28 se líbí, 1 se nelíbí

Warren je dlouhodobě druhým nejbohatším mužem Ameriky, když jeho majetek v roce 2002 dosahoval 36 miliard dolarů. Svého bohatství dosáhl především díky své investiční společnosti Buffett Partnership. Warren se narodil Leile a Howardovi burzovnímu makléřovi, pozdějšímu kongresmanovi. Už od dětství byl velmi ambiciózní a v šesti letech prodával nápoje a ztracené golfové míčky. V 11 letech poprvé okusil investování na burze, když se sestrou koupil tři akcie Cities Services. Poté co se rodina přestěhovala do Washingtonu, začal Warren roznášet deník Washington Post a Times Herold. Roznášení novin mu šlo tak dobře, že začal roznášet i časopisy. Ve 14 letech investoval přes tisíc dolarů do nákupu 16 hektarů zemědělské půdy v Nebrasce, kterou začal pronajímat. První firmu na umísťování výherních automatů založil se svým kamarádem. V 17 letech začal studovat University of Pensylvania ve Whartonu, ale po dvou letech přestoupil na University of Nevraská v Lincolnu. Při studiu pracoval pro Lincoln Journal, kde vedl 50 roznašečů tisku. V 19 letech nastoupil na Columbia Business Schoul, kde studoval pod vedením odborníka přes oceňování Benjamina Grahama. Z jeho metody učení poté vycházela Warrenova budoucí investiční strategie, kterou je investice do akcií podhodnocených firem,které mají pravděpodobně časem prosperovat. Po úspěšném zakončení studia, začal Warren pracovat tři roky v otcově investiční bankovní společnosti, poté další dva roky jako analytik cenných papírů pro firmu Benjamina Grahama. V roce 1956 založil investiční firmu Buffett Partnership. Peníze získával od investorů, kterým poskytoval výhodné podmínky, pokud výnos jejich investic nepřesáhl 4%, investoři si ponechali celý výnos a Warren nevydělal nic. Každý výnos nad 4% byl rozdělen mezi investora (75%) a Warrena (25%). Jeho jedním z nejlepších investic, byla investice do skandálem sužované společnosti Američan Express. Podle Wall Streetu byla firma u konce, Warren však pozoroval, že v restauracích a obchodech zákazníci stále platí jejich kartami. Koupil 5% akcií, které se během několika let zhodnotili o 440%. Warrenovým cílem bylo dosahovat ročního výnosu investic v průměru o 10% vyššího, než výnos investic do indexu DJIA (Dow Jones Industrial Average). Jeho cíl byl však byl mnohem lepší a on dosahoval se svou společností Buffet Partnership, meziročního zhodnocení 29,5%. V roku 1962 začal investovat do akcií textilky Berkshire Hathaway Inc., nad kterou roku 1965 převzal kontrolu. Warren je ženatý a má tři děti, stále pracuje a je CEO investičního impéria Berkshire Hathaway Inc. Nikdy zatím neprodal ani jednu akcii svého fondu a říká, že velkou část jeho bohatství získá jeho nadace Buffett Foundation. V roce 2007 dosáhlo Warrenovo bohatství podle časopisu Forbes 52 miliard dolarů, za 1 rok si tak polepšil o 10 miliard dolarů. V roce 2008 opět zvyšuje hodnotu svého majetku o 10 miliard a to na 62 miliard dolarů, což ho dosadilo na pozici nejbohatšího človeka světa. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Warren je dlouhodobě druhým nejbohatším mužem Ameriky, když jeho majetek v roce 2002 dosahoval 36 miliard dolarů. Svého bohatství dosáhl především díky své investiční společnosti Buffett Partnership.

Warren se narodil Leile a Howardovi burzovnímu makléřovi, pozdějšímu kongresmanovi. Už od dětství byl velmi ambiciózní a v šesti letech prodával nápoje a ztracené golfové míčky. V 11 letech poprvé okusil investování na burze, když se sestrou koupil tři akcie Cities Services. Poté co se rodina přestěhovala do Washingtonu, začal Warren roznášet deník Washington Post a Times Herold. Roznášení novin mu šlo tak dobře, že začal roznášet i časopisy.

Ve 14 letech investoval přes tisíc dolarů do nákupu 16 hektarů zemědělské půdy v Nebrasce, kterou začal pronajímat. První firmu na umísťování výherních automatů založil se svým kamarádem. V 17 letech začal studovat University of Pensylvania ve Whartonu, ale po dvou letech přestoupil na University of Nevraská v Lincolnu. Při studiu pracoval pro Lincoln Journal, kde vedl 50 roznašečů tisku.

V 19 letech nastoupil na Columbia Business Schoul, kde studoval pod vedením odborníka přes oceňování Benjamina Grahama. Z jeho metody učení poté vycházela Warrenova budoucí investiční strategie, kterou je investice do akcií podhodnocených firem,které mají pravděpodobně časem prosperovat. Po úspěšném zakončení studia, začal Warren pracovat tři roky v otcově investiční bankovní společnosti, poté další dva roky jako analytik cenných papírů pro firmu Benjamina Grahama.

V roce 1956 založil investiční firmu Buffett Partnership. Peníze získával od investorů, kterým poskytoval výhodné podmínky, pokud výnos jejich investic nepřesáhl 4%, investoři si ponechali celý výnos a Warren nevydělal nic. Každý výnos nad 4% byl rozdělen mezi investora (75%) a Warrena (25%).

Jeho jedním z nejlepších investic, byla investice do skandálem sužované společnosti Američan Express. Podle Wall Streetu byla firma u konce, Warren však pozoroval, že v restauracích a obchodech zákazníci stále platí jejich kartami. Koupil 5% akcií, které se během několika let zhodnotili o 440%.

Warrenovým cílem bylo dosahovat ročního výnosu investic v průměru o 10% vyššího, než výnos investic do indexu DJIA (Dow Jones Industrial Average). Jeho cíl byl však byl mnohem lepší a on dosahoval se svou společností Buffet Partnership, meziročního zhodnocení 29,5%.

V roku 1962 začal investovat do akcií textilky Berkshire Hathaway Inc., nad kterou roku 1965 převzal kontrolu. Warren je ženatý a má tři děti, stále pracuje a je CEO investičního impéria Berkshire Hathaway Inc. Nikdy zatím neprodal ani jednu akcii svého fondu a říká, že velkou část jeho bohatství získá jeho nadace Buffett Foundation.

V roce 2007 dosáhlo Warrenovo bohatství podle časopisu Forbes 52 miliard dolarů, za 1 rok si tak polepšil o 10 miliard dolarů. V roce 2008 opět zvyšuje hodnotu svého majetku o 10 miliard a to na 62 miliard dolarů, což ho dosadilo na pozici nejbohatšího človeka světa.

Warren Buffett v Magazínu Osobnosti

 • Kdo skutečně vládne světu a nikdy jste o nich neslyšeli

  Kdo skutečně vládne světu a nikdy jste o nich neslyšeli

  7. 12. 2015 17:29 Víte, kdo ovládá svět? Není to ani americký prezident ani nějaký jiný politik, kterého denně vídáte na obrazovkách. Skutečnost je mnohem barvitější, alespoň podle magazínu Cracked, který za hlavního hybatele světa označil jedenáctku soudců v NSA, mexického miliardáře a majitele téměř veškerého porna na světě.… více

 • Šéf Facebooku oslavil narození dcery: Věnuje 99 procent svých akcií na charitu

  Šéf Facebooku oslavil narození dcery: Věnuje 99 procent svých akcií na charitu

  2. 12. 2015 11:31 Šéf Facebooku Mark Zuckerberg oslavil úterní narození prvorozené dcery Max oznámením, že postupně věnuje na charitu 99 procent akcií své společnosti. A nejde zrovna o malou částku, akcie mají nyní hodnotu 45 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Uvedl to na svém profilu v dopise, který dceři věnoval. Podle odborníků tím může motivovat i další světové miliardáře.… více

 • Jak se královna Alžběta důstojně promlčela k rekordu

  Jak se královna Alžběta důstojně promlčela k rekordu

  8. 9. 2015 21:08 Znáte pohádku o královně, která poslouchala poddané a platila daně? Není od bratří Grimmů nebo Boženy Němcové. A není to ani pohádka, ale britská realita s Alžbětou II.… více

Mohli by vás také zajímat…