zavřít
Tomáš Podivínský

politik

Věk:
48
Narození:
21. 11. 1969 , Vyškov, Československo
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mgr. Tomáš Jan Podivínský je český politik, od října 2012 do července 2013 náměstek ministra životního prostředí, od července 2013 do ledna 2014 ministr životního prostředí ve vládě Jiřího Rusnoka, od října 2013 poslanec Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (promoval v roce 1992). V listopadu 1989 byl členem ústředního stávkového výboru studentů.Začínal jako novinář, začátkem 90. let působil v deníku Rovnost. V letech 1993 až 1995 pracoval jako manažer ve společnosti Janka Radotín, v roce 1996 nastoupil na ministerstvo zahraničí.V letech 1997 až 2003 byl pověřen na velvyslanectví ČR ve Vídni česko-rakouskou komunikací problematiky jaderné elektrárny Temelín. Podílel se na organizování oficiálních i četných neoficiálních jednání hornorakouských a dolnorakouských zemských hejtmanů s českými partnery, ministrů životního prostředí nebo ministrů zahraničí, spolupodílel se na veřejných slyšeních k Temelínu a rovněž na vzniku dohody z Melku.Následně se vrátil na ministerstvo zahraničí do Prahy, v letech 2003 až 2005 působil jako ředitel kabinetu ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody. V roce 2004 absolvoval Diplomatickou akademii v Praze a stal se kariérním diplomatem. Mezi lety 2005 a 2009 se věnoval přeshraničním infrastrukturním a environmentálním česko-německým aktivitám a projektům z titulu generálního konzula ČR v německých Drážďanech.V roce 2010 působil krátce na Diplomatické akademii a byl volebním manažerem KDU-ČSL.Později nastoupil jako náměstek do Státního fondu životního prostředí, kde měl na starosti program Zelená úsporám.Tomáš Podivínský je církevně ženatý a má dvě děti (dceru Anettu a syna Tomáše). Je také členem Rotary klubu Praha.Politické působeníV roce 1997 vstoupil do KDU-ČSL.Do politiky vstoupil, když se v říjnu 2012 stal náměstkem ministra životního prostředí pro sekci technické ochrany životního prostředí. Ve své funkci se i nadále věnuje programu Zelená úsporám.Po pádu Nečasovy vlády mu designovaný premiér Jiří Rusnok nabídl post ministra životního prostředí. Přijetí nabídky oznámil 5. července 2013. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 10. července 2013. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Moravskoslezském kraji jako lídr KDU-ČSL a byl zvolen poslancem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mgr. Tomáš Jan Podivínský je český politik, od října 2012 do července 2013 náměstek ministra životního prostředí, od července 2013 do ledna 2014 ministr životního prostředí ve vládě Jiřího Rusnoka, od října 2013 poslanec Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL.
Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (promoval v roce 1992). V listopadu 1989 byl členem ústředního stávkového výboru studentů.

Začínal jako novinář, začátkem 90. let působil v deníku Rovnost. V letech 1993 až 1995 pracoval jako manažer ve společnosti Janka Radotín, v roce 1996 nastoupil na ministerstvo zahraničí.

V letech 1997 až 2003 byl pověřen na velvyslanectví ČR ve Vídni česko-rakouskou komunikací problematiky jaderné elektrárny Temelín. Podílel se na organizování oficiálních i četných neoficiálních jednání hornorakouských a dolnorakouských zemských hejtmanů s českými partnery, ministrů životního prostředí nebo ministrů zahraničí, spolupodílel se na veřejných slyšeních k Temelínu a rovněž na vzniku dohody z Melku.

Následně se vrátil na ministerstvo zahraničí do Prahy, v letech 2003 až 2005 působil jako ředitel kabinetu ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody. V roce 2004 absolvoval Diplomatickou akademii v Praze a stal se kariérním diplomatem. Mezi lety 2005 a 2009 se věnoval přeshraničním infrastrukturním a environmentálním česko-německým aktivitám a projektům z titulu generálního konzula ČR v německých Drážďanech.

V roce 2010 působil krátce na Diplomatické akademii a byl volebním manažerem KDU-ČSL.

Později nastoupil jako náměstek do Státního fondu životního prostředí, kde měl na starosti program Zelená úsporám.

Tomáš Podivínský je církevně ženatý a má dvě děti (dceru Anettu a syna Tomáše). Je také členem Rotary klubu Praha.

Politické působení
V roce 1997 vstoupil do KDU-ČSL.

Do politiky vstoupil, když se v říjnu 2012 stal náměstkem ministra životního prostředí pro sekci technické ochrany životního prostředí. Ve své funkci se i nadále věnuje programu Zelená úsporám.

Po pádu Nečasovy vlády mu designovaný premiér Jiří Rusnok nabídl post ministra životního prostředí. Přijetí nabídky oznámil 5. července 2013. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 10. července 2013.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Moravskoslezském kraji jako lídr KDU-ČSL a byl zvolen poslancem.

  • Smrt Češky Nadi jel manželovi oznámit Podivínský: „Doufal do poslední vteřiny.“

    Blesk, 23. 12. 2016 O případu mrtvé Češky Nadi Čižmár (†34), kterou řádění šíleného teroristy na vánočním trhu v Berlíně stálo život, byl nejlépe informován právě český velvyslanec v Německu Tomáš Podivínský (47, KDU-ČSL). V noci na pátek musel jet za manželem zesnulé, vysvětlit mu, co se stalo a podat pomocnou ruku. Sám přitom doufal, že na svém postu podobně smutné noviny přinášet nebude. O tom, jak pozůstalí těsně před Vánoci zprávu přijali a jaká je nálada v hlavním městě Německa, Podivínský promluvil pro Blesk.cz. … více

  • Ministr Zaorálek: Teroristický útok v Berlíně si vyžádal oběť z ČR

    Parlamentnílisty.cz, 23. 12. 2016 Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje smutnou zprávu, že včera ve večerních hodinách obdrželo prostřednictvím své ambasády v Berlíně informaci od operačního centra Ministerstva zahraničních věcí SRN o úmrtí české občanky Nadi Čižmár v důsledku pondělního teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně. Zprávu o úmrtí ženy předal osobně její rodině ještě večer velvyslanec ČR Tomáš Podivínský. … více

  • „Šok neodezní přes noc.“ Českého velvyslance překvapila brutalita, útok čekal

    Blesk, 20. 12. 2016 Český velvyslanec v Německu Tomáš Podivínský v rozhovoru pro Blesk řekl, že útok v německé metropoli nebyl neočekávaný, ale přesto jej popisuje jako šok, který neodezní přes noc. Místo, kam chodil s rodinou, se stalo zónou hrůzy. Přesto ale jako zkušený diplomat nepropadá panice a říká, že strachu, který teroristé vyvolávají, by lidé neměli propadat. … více

Hledáte také jako: Tomáš Jan Podivínský
Rychlá navigace:novinky |diskuse