zavřít
sir John Richard Hicks
přidej profesi
Narození:
8. 4. 1904 , Leamington Spa, Velká Británie
Úmrtí:
20. 5. 1989  ve věku 85 let,  Blocley, Velká Británie  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Sir John Richard Hicks byl ekonom zabývající se ekonomickou analýzou, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN). John Richards Hicks pocházel z rodiny žurnalisty, jeho otec pracoval v místních novinách. John R. Hicks studoval v letech 1917 - 1926 na univerzitě v Oxfordu. Drahé studium mu hradila matematická stipendia. Nejdříve se věnoval matematice, později pak přestoupil na studia ekonomie, filosofie a politiky. Přes všechnu snahu však nedosáhl adekvátní kvalifikace v žádném ze studovaných oborů. John R. Hicks začínal jako praktický ekonom. Brzy však přešel k ekonomické analýze, při níž využíval znalostí ze studia matematiky. Zabýval se především teorií všeobecné rovnováhy a vlahobytu. Při své práci vycházel z výsledků výzkumu italského ekonoma, sociologa a politologa Vilfrida Pareta, zakladatele teorie elit. Práce dalších odborníků - von Hayeka a Robinsonové - pomohly Hicksovi pochopit problémy makroekonomiky. Po studiích nastoupil John R. Hicks jako učitel na Londýnské ekonomické škole. V roce 1935 přednášel na Cambridgi. V roce 1938 se stal profesorem na univerzitě v Manchesteru. V roce 1946 se vrátil na univerzitu v Oxfordu, kde působil až do roku 1971. I nadále zde však přednášel. Sir John Richards Hicks byl ekonomickým poradcem v Nigérii a na Jamaice. V roce 1972 získal Cenu CEAN za průkopnický příspěvek k obecné ekonomické teorii rovnováhy a za teorii blahobytu. Literární dílo sira Johna Richarda Hickse: Teorie mezd - 1932, nová hlediska do problematiky makroekonomie Hodnota a kapitál - 1935 - 1938, nejvýznamnější kniha, která je považována za starší verzi Samuelsonovy knihy Základy ekonomické analýzy Sociální systém: úvod do ekonomie Příspěvek k teorii hospodářskéhy cyklu …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Sir John Richard Hicks byl ekonom zabývající se ekonomickou analýzou, laureát Ceny Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN).

John Richards Hicks pocházel z rodiny žurnalisty, jeho otec pracoval v místních novinách. John R. Hicks studoval v letech 1917 - 1926 na univerzitě v Oxfordu. Drahé studium mu hradila matematická stipendia. Nejdříve se věnoval matematice, později pak přestoupil na studia ekonomie, filosofie a politiky. Přes všechnu snahu však nedosáhl adekvátní kvalifikace v žádném ze studovaných oborů.

John R. Hicks začínal jako praktický ekonom. Brzy však přešel k ekonomické analýze, při níž využíval znalostí ze studia matematiky. Zabýval se především teorií všeobecné rovnováhy a vlahobytu. Při své práci vycházel z výsledků výzkumu italského ekonoma, sociologa a politologa Vilfrida Pareta, zakladatele teorie elit. Práce dalších odborníků - von Hayeka a Robinsonové - pomohly Hicksovi pochopit problémy makroekonomiky.

Po studiích nastoupil John R. Hicks jako učitel na Londýnské ekonomické škole. V roce 1935 přednášel na Cambridgi. V roce 1938 se stal profesorem na univerzitě v Manchesteru. V roce 1946 se vrátil na univerzitu v Oxfordu, kde působil až do roku 1971. I nadále zde však přednášel.

Sir John Richards Hicks byl ekonomickým poradcem v Nigérii a na Jamaice. V roce 1972 získal Cenu CEAN za průkopnický příspěvek k obecné ekonomické teorii rovnováhy a za teorii blahobytu.

Literární dílo sira Johna Richarda Hickse:

Teorie mezd - 1932, nová hlediska do problematiky makroekonomie

Hodnota a kapitál - 1935 - 1938, nejvýznamnější kniha, která je považována za starší verzi Samuelsonovy knihy Základy ekonomické analýzy

Sociální systém: úvod do ekonomie
Příspěvek k teorii hospodářskéhy cyklu