zavřít
Simon Smith Kuznets

ekonomický poradce pro oblast národních důchodů

Narození:
30. 4. 1901 , Charkov, Rusko
Úmrtí:
8. 7. 1985  ve věku 84 let,  Cambridge, USA  †
Znamení:
býk  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Simon Smith Kuznets byl americký ekonom ruského původu, ekonomický poradce, laureát ceny CEAN. Simon Smith Kuznets, syn židovského obchodníka s kožešinami, pocházel ze tří dětí. Když mu bylo šest let, odejel otec do USA, kam chtěl později přestěhovat i celou rodinu. Rodinné plány však zmařila 1. světová válka a říjnová revoluce. Simon Smith Kuznets začal studovat na univerzitě v Rusku. V roce 1922 odjeli s bratrem za otcem do USA. Zde absolvoval Kolumbujskou univerzitu a v roce 1926 obhájil doktorát. Simon Smith Kuznets pracoval ve Výzkumné radě pro společenské vědy. V roce 1927 přesel do Národního úřadu ekonomického výzkumu, kde působil až do roku 1961. V rámci externí i interní spolupráce přednášel jako profesor ekonomii na různých univerzitách - Harvardově, Ponsylvánské nebo Johnse Hopkinse. Simon Smith Kuznets se věnoval především otázkám tvorby a srovnávání národního důchodu. Jako ekonomický poradce působil v mnoha vládních i nevládních institucích. V roce 1972 byla Simonu S. Kuznetsovi udělena Cena Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN) za empiricky vytvořenou interpretaci ekonomického růstu, která vedla k novému a hlubšímu pohledu do ekonomické a sociální struktury a procesu rozvoje společnosti. Literární dílo Simona Smitha Kuznetse: Simon Smith Kuznets napsal celou řadu ekonomických knich zabývajících se národním důchodem, jeho růstem a dalšími národohospodářskými problémy. Národní důchod a utváření kapitálu - 1957 Ekonomický růst a národy - 1966 Moderní ekonomický růst - 1966 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Simon Smith Kuznets byl americký ekonom ruského původu, ekonomický poradce, laureát ceny CEAN.

Simon Smith Kuznets, syn židovského obchodníka s kožešinami, pocházel ze tří dětí. Když mu bylo šest let, odejel otec do USA, kam chtěl později přestěhovat i celou rodinu. Rodinné plány však zmařila 1. světová válka a říjnová revoluce.

Simon Smith Kuznets začal studovat na univerzitě v Rusku. V roce 1922 odjeli s bratrem za otcem do USA. Zde absolvoval Kolumbujskou univerzitu a v roce 1926 obhájil doktorát.

Simon Smith Kuznets pracoval ve Výzkumné radě pro společenské vědy. V roce 1927 přesel do Národního úřadu ekonomického výzkumu, kde působil až do roku 1961. V rámci externí i interní spolupráce přednášel jako profesor ekonomii na různých univerzitách - Harvardově, Ponsylvánské nebo Johnse Hopkinse.

Simon Smith Kuznets se věnoval především otázkám tvorby a srovnávání národního důchodu. Jako ekonomický poradce působil v mnoha vládních i nevládních institucích.

V roce 1972 byla Simonu S. Kuznetsovi udělena Cena Švédské říšské banky za ekonomii (CEAN) za empiricky vytvořenou interpretaci ekonomického růstu, která vedla k novému a hlubšímu pohledu do ekonomické a sociální struktury a procesu rozvoje společnosti.

Literární dílo Simona Smitha Kuznetse:

Simon Smith Kuznets napsal celou řadu ekonomických knich zabývajících se národním důchodem, jeho růstem a dalšími národohospodářskými problémy.

Národní důchod a utváření kapitálu - 1957
Ekonomický růst a národy - 1966
Moderní ekonomický růst - 1966