zavřít
Sergey Brin

zakladatel firmy google.com

Věk:
44
Narození:
21. 8. 1973 , Moskva, Rusko
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
173 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 4 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jeden ze spoluzakladatelů internetového vyhledávače Google Sergej Brin se narodil 21. srpna 1973 v Moskvě. Jeho rodina však v roce 1979 opustila SSSR, aby unikla vzrůstající vlně antisemitismu. Oba rodiče byli matematici, otec dnes učí na University of Maryland, matka pracuje pro NASA. Již v devíti letech dostal Sergej svůj první počítač - Commodore 64. A odmalička projevoval pro počítače talent. Svoje bakalářské studium na matematiky a informatiky na University of Maryland zakončil dokonce s vyznamenáním. Dále pokračoval na Stanford University, kde při následném doktorském studiu potkal Larryho Page. Jejich první kontakt byl vědecký, když spolu pracovali na semestrálním projektu v rámci doktorátu. Ale pak přišel Google. Sergej a Larry svůj vyhledávací program nejprve pojmenovali BackRub, později však změnili jeho název na Google. Pod tímto jménem ho také v roce 1998 spustili ke komerčnímu využívání z kamarádovy garáže. Na počátku bylo „pouhých“ 10.000 přístupů denně, dnes je to několik stovek miliónů! Během několika let Google předběhl do té doby nejoblíbenější Altavistu a Yahoo!. Google si uživatelé internetu brzy oblíbili především proto, že dokáže zobrazovat odpovědi na dotazy více dle jejich představ. Brin s Pagem brzy zhodnotili, že budou potřebovat velký objem peněz pro další rozvoj společnosti a prodali tak v srpnu 2004 na burze malý balík akcií. I malá část přinesla téměř 2 miliardy dolarů, což by znamenalo, že celková tržní hodnota by v té době byla 35 miliard. To však nebylo vše. Během prvního roku obchodování se hodnota společnosti zvedla na neuvěřitelných 80 miliard. Největší příjmy má firma Google z reklamy, která se nazývá PPC (Pay Per Click – platba za proklik), kde inzerenti platí, až po kliknutí na reklamu. Velkou část reklamy tvoří příjmy z partnerských serverů, které umisťují reklamu Google na svých stránkách. Google v srpnu 2006 zaměstnává zhruba 4.000 lidí. Zajímavý je však způsob, jakým zaměstnanci tráví čas v práci. Firma má takové renomé, že si může dovolit jen ty nejlepší experty, kterým podle toho platí. Nejen peníze jsou však lákadlem. Jeden den v týdnu mohou zaměstnanci pracovat na svých soukromých projektech, jídlo je ve firmě zdarma dvacet čtyři hodin denně, každý týden se hrají firemní zápasy v hokejbalu, centrála v Sillicon Valley má v sobě i tělocvičnu. Kromě vyhledávače společnost Google spustila i úspěšný Gmail, ve své době neuvěřitelnou gigabajtovou e-mailovou schránku. Nyní Google proniká do všemožných oblastí a to i formou nákupu menších specializovaných firem. Ne vše ohledně Googlu je však pouze růžové. Společnost si vysloužila rozsáhlou vlnu kritiky za svůj přístup k čínskému internetovému trhu. Aby se na něj dostala, vybudovala čínskou verzi tak, že do ní vložila cenzurní opatření. Nyní je ředitelem speciálních projektů Google X a jeho jmění bylo v dubnu 2014 odhadováno na 28,9 miliard dolarů. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jeden ze spoluzakladatelů internetového vyhledávače Google Sergej Brin se narodil 21. srpna 1973 v Moskvě. Jeho rodina však v roce 1979 opustila SSSR, aby unikla vzrůstající vlně antisemitismu. Oba rodiče byli matematici, otec dnes učí na University of Maryland, matka pracuje pro NASA.

Již v devíti letech dostal Sergej svůj první počítač - Commodore 64. A odmalička projevoval pro počítače talent. Svoje bakalářské studium na matematiky a informatiky na University of Maryland zakončil dokonce s vyznamenáním. Dále pokračoval na Stanford University, kde při následném doktorském studiu potkal Larryho Page. Jejich první kontakt byl vědecký, když spolu pracovali na semestrálním projektu v rámci doktorátu. Ale pak přišel Google.

Sergej a Larry svůj vyhledávací program nejprve pojmenovali BackRub, později však změnili jeho název na Google. Pod tímto jménem ho také v roce 1998 spustili ke komerčnímu využívání z kamarádovy garáže. Na počátku bylo „pouhých“ 10.000 přístupů denně, dnes je to několik stovek miliónů!

Během několika let Google předběhl do té doby nejoblíbenější Altavistu a Yahoo!. Google si uživatelé internetu brzy oblíbili především proto, že dokáže zobrazovat odpovědi na dotazy více dle jejich představ.

Brin s Pagem brzy zhodnotili, že budou potřebovat velký objem peněz pro další rozvoj společnosti a prodali tak v srpnu 2004 na burze malý balík akcií. I malá část přinesla téměř 2 miliardy dolarů, což by znamenalo, že celková tržní hodnota by v té době byla 35 miliard. To však nebylo vše. Během prvního roku obchodování se hodnota společnosti zvedla na neuvěřitelných 80 miliard.

Největší příjmy má firma Google z reklamy, která se nazývá PPC (Pay Per Click – platba za proklik), kde inzerenti platí, až po kliknutí na reklamu. Velkou část reklamy tvoří příjmy z partnerských serverů, které umisťují reklamu Google na svých stránkách.

Google v srpnu 2006 zaměstnává zhruba 4.000 lidí. Zajímavý je však způsob, jakým zaměstnanci tráví čas v práci. Firma má takové renomé, že si může dovolit jen ty nejlepší experty, kterým podle toho platí. Nejen peníze jsou však lákadlem. Jeden den v týdnu mohou zaměstnanci pracovat na svých soukromých projektech, jídlo je ve firmě zdarma dvacet čtyři hodin denně, každý týden se hrají firemní zápasy v hokejbalu, centrála v Sillicon Valley má v sobě i tělocvičnu.

Kromě vyhledávače společnost Google spustila i úspěšný Gmail, ve své době neuvěřitelnou gigabajtovou e-mailovou schránku. Nyní Google proniká do všemožných oblastí a to i formou nákupu menších specializovaných firem.

Ne vše ohledně Googlu je však pouze růžové. Společnost si vysloužila rozsáhlou vlnu kritiky za svůj přístup k čínskému internetovému trhu. Aby se na něj dostala, vybudovala čínskou verzi tak, že do ní vložila cenzurní opatření.
Nyní je ředitelem speciálních projektů Google X a jeho jmění bylo v dubnu 2014 odhadováno na 28,9 miliard dolarů.

Sergey Brin v Magazínu Osobnosti

  • Abeceda všeho: Google začal internetem, brzy změní svět

    Tiscali, 17. 8. 2015 'Google není tradiční společnost. A ani se takovou stát nehodláme,' napsali jeho zakladatelé před 11 lety. Dnes Larry Page a Sergey Brin provádí se stejným heslem na rtech největší restrukturalizaci firmy v její historii. Výsledkem bude zeštíhlení Googlu, jmenování nového výkonného ředitele a především založení holdingové společnosti Alphabet, která se stane mateřskou společností Googlu a všech dalších firem a aktivit, ve kterých mají oba zakladatelé prsty. Page bude v Alphabetu figurovat jako výkonný ředitel, Brin jako prezident. Google pak svěří do rukou Sundara Pichaie. … více

  • Spolumajitel Googlu má 400 miliard a jezdí metrem: V supertajných brýlích

    Blesk, 25. 1. 2013 Už jste někdy potkali v české MHD některého z nejbohatších lidí v Česku? V New Yorku se boháči do hromadné dopravy mezi plebs přijít neštítí. Tamním metrem se svezl spolumajitel internetového gigantu Google Sergey Brin (39). … více