zavřít
Satya Nadella

CEO společnosti Microsoft

Věk:
51
Narození:
19. 8. 1967 ,přidej místo narození
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Satya Nadella, celým jménem Satya Narayana Nadella, je současným CEO (anglicky Chief Executive Officer - generálním ředitelem) společnosti Microsoft. V této funkci nahradil 4. února 2014 po cca 14 letech Steva Ballmera. Život před MicrosoftemSatya Nadella se narodil v Hajdarábádu v Indii, do USA odcestoval až v dospělosti kvůli vzdělání. Společnost MicrosoftVe společnosti Microsoft vedl významné projekty (jako např. stěhování společnosti do cloudu, jenž je čím dál více významnější). Za svou dlouhou kariéru v Microsoftu před tím, než byl jmenován generálním ředitelem této společnosti, vystřídal mnoho funkcí, z nichž poslední byla funkce prezidenta divize server and tools. Od té doby, co se stal generálním ředitelem společnosti Microsoft, se tato společnost výrazně proměnila, je více otevřenější ostatních operačním systémům, v čele s Androidem, iOS i Linuxem. Osobní životV roce 1992 se oženil s Anupamou, se kterou má syna a dvě dcery, a žijí v Bellevue ve státě Washington. Satya Nadella je vášnivým čtenářem americké i indické poezie a rád hraje kriket. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Satya Nadella, celým jménem Satya Narayana Nadella, je současným CEO (anglicky Chief Executive Officer - generálním ředitelem) společnosti Microsoft. V této funkci nahradil 4. února 2014 po cca 14 letech Steva Ballmera.
Život před Microsoftem
Satya Nadella se narodil v Hajdarábádu v Indii, do USA odcestoval až v dospělosti kvůli vzdělání.

Společnost Microsoft
Ve společnosti Microsoft vedl významné projekty (jako např. stěhování společnosti do cloudu, jenž je čím dál více významnější). Za svou dlouhou kariéru v Microsoftu před tím, než byl jmenován generálním ředitelem této společnosti, vystřídal mnoho funkcí, z nichž poslední byla funkce prezidenta divize server and tools. Od té doby, co se stal generálním ředitelem společnosti Microsoft, se tato společnost výrazně proměnila, je více otevřenější ostatních operačním systémům, v čele s Androidem, iOS i Linuxem.

Osobní život
V roce 1992 se oženil s Anupamou, se kterou má syna a dvě dcery, a žijí v Bellevue ve státě Washington. Satya Nadella je vášnivým čtenářem americké i indické poezie a rád hraje kriket.

  • Nástupce Billa Gatese v Praze. Šéf Microsoftu promluví k expertům i studentům

    Blesk, 28. 3. 2017 Do Prahy v úterý 28. března dorazí výkonný ředitel softwarového gigantu Microsoft Satya Nadella (49). Představí se jako hlavní řečník beznadějně vyprodané konference ve Foru Karlín. V metropoli se Nadella představí poprvé jako šéf společnosti z kalifornského Silicon Valley. Setká se také se zástupci naší vlády a zavítá za studenty středních škol. … více