zavřít
Riccardo Ventre

europoslanec

Věk:
74
Narození:
20. 6. 1944 , Formicola (CE), Itálie
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Riccardo Ventre byl zvolen do Evropského parlamentu za Itálii. Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Vysokoškolský diplom v oboru práva; vysokoškolský diplom v oboru politických věd; vysokoškolský diplom v oboru filozofie, s vyznamenáním. Specializace na správní právo a správní vědu. Specializace na mezinárodní právo a politiku na Ústavu pro studium mezinárodní politiky (ISPI) v Miláně. Profesor v oboru procedurálního správního práva na 2. neapolské univerzitě. Profesor v oboru veřejného a správního práva na Vysoké škole ekonomické a finanční Ezia Vanoniho v Římě. - Byl provinčním komisařem Italské lidové strany, regionálním komisařem v Kampánii a členem celostátního vedení strany CDU. V současné době je národním poradcem strany Vzhůru, Itálie (FI). - Byl městským radním a členem vedení radnice, provinčním radním, starostou, předsedou rady „comunita montana". Byl členem správní rady zdravotnického podniku, předsedou správní rady veřejno-soukromé společnosti, předsedou podpůrných výborů bankovních institucí, předsedou průmyslových oblastí. - Byl členem Výboru pro ústavní záležitosti a governance Výboru regionů. - Je předsedou rady provincie Caserta (1996-2005). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Riccardo Ventre byl zvolen do Evropského parlamentu za Itálii.
Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Vysokoškolský diplom v oboru práva; vysokoškolský diplom v oboru politických věd; vysokoškolský diplom v oboru filozofie, s vyznamenáním. Specializace na správní právo a správní vědu. Specializace na mezinárodní právo a politiku na Ústavu pro studium mezinárodní politiky (ISPI) v Miláně. Profesor v oboru procedurálního správního práva na 2. neapolské univerzitě. Profesor v oboru veřejného a správního práva na Vysoké škole ekonomické a finanční Ezia Vanoniho v Římě.
- Byl provinčním komisařem Italské lidové strany, regionálním komisařem v Kampánii a členem celostátního vedení strany CDU. V současné době je národním poradcem strany Vzhůru, Itálie (FI).
- Byl městským radním a členem vedení radnice, provinčním radním, starostou, předsedou rady „comunita montana". Byl členem správní rady zdravotnického podniku, předsedou správní rady veřejno-soukromé společnosti, předsedou podpůrných výborů bankovních institucí, předsedou průmyslových oblastí.
- Byl členem Výboru pro ústavní záležitosti a governance Výboru regionů.
- Je předsedou rady provincie Caserta (1996-2005).