zavřít
Petr Otava

podnikatel

Narození:
24. 3. 1950 , Československo
Úmrtí:
7. 6. 2015  ve věku 65 let,  Československo  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ing. Petr Otava, CSc. byl český podnikatel. Byl jediným akcionářem společnosti MTX CZ, pod kterou spadají společnosti METALIMEX, Coal Mill, Měď Povrly, MEPO Trading, SARDONA Finance, AL INVEST Břidličná a OKK Koksovny. Magazín Forbes ho v roce 2014 zařadil na 13. místo v žebříčku nejbohatších Čechů s jměním 8,6 miliardy korun. PodnikáníPetr Otava po úspěšném absolvování Vysoké školy báňské nastoupil do společnosti OKD. Prostřednictvím firmy Karbonia Ostrava (později sloučená s firmou K.O.P.), kterou spoluvlastnil s Viktorem Koláčkem, ovládal Českomoravské doly (zahrnovaly doly na Kladně a Důl ČSM ve Stonavě), Metalimex a třetinu Sokolovské uhelné. Od roku 1998 byl jedním ze spolumajitelů OKD, společně s Viktorem Koláčkem a Janem Przybylou měli v této firmě majoritu. Minoritní podíl států v OKD získali tito podnikatelé v roce 2004, načež OKD prodali společnosti RPG Industries spojované zejména se Zdeňkem Bakalou. V souvislosti se získáním OKD byl Petr Otava (samozřejmě také Viktor Koláček a Jan Przybyla) od roku 2003 stíhán policií za tunelování OKD, v roce 2009 však soud konstatoval jeho nevinu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Ing. Petr Otava, CSc. byl český podnikatel. Byl jediným akcionářem společnosti MTX CZ, pod kterou spadají společnosti METALIMEX, Coal Mill, Měď Povrly, MEPO Trading, SARDONA Finance, AL INVEST Břidličná a OKK Koksovny.

Magazín Forbes ho v roce 2014 zařadil na 13. místo v žebříčku nejbohatších Čechů s jměním 8,6 miliardy korun.

Podnikání
Petr Otava po úspěšném absolvování Vysoké školy báňské nastoupil do společnosti OKD. Prostřednictvím firmy Karbonia Ostrava (později sloučená s firmou K.O.P.), kterou spoluvlastnil s Viktorem Koláčkem, ovládal Českomoravské doly (zahrnovaly doly na Kladně a Důl ČSM ve Stonavě), Metalimex a třetinu Sokolovské uhelné.

Od roku 1998 byl jedním ze spolumajitelů OKD, společně s Viktorem Koláčkem a Janem Przybylou měli v této firmě majoritu. Minoritní podíl států v OKD získali tito podnikatelé v roce 2004, načež OKD prodali společnosti RPG Industries spojované zejména se Zdeňkem Bakalou. V souvislosti se získáním OKD byl Petr Otava (samozřejmě také Viktor Koláček a Jan Przybyla) od roku 2003 stíhán policií za tunelování OKD, v roce 2009 však soud konstatoval jeho nevinu.