zavřít
Miloš Koterec

europoslanec

Věk:
56
Narození:
11. 10. 1962 , Partizánske, Slovensko
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Miloš Koterec byl zvolen do Evropského parlamentu za Slovensko. Člen Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu. - Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě / Ústav mezinárodních vztahů, obor mezinárodní vztahy a diplomacie; obchodní fakulta Ekonomické univerzity v Bratislavě, obor mezinárodní obchod a ekonomika; vysokoškolský diplom v oboru mezinárodní obchod; fakulta elektrotechnického inženýrství a informatiky Slovenské technické univerzity, obor elektronika a informatika; vysokoškolský diplom v oboru elektronika. - Stálá delegace SR při NATO (2004); zástupce stálého zástupce, Mise SR při NATO (2003 - 2004); zástupce vedoucího mise; Mise SR při NATO (2003); chargé d'affaires a.i. - Ministerstvo zahraničních věcí, vedoucí odboru OBSE, odzbrojení a Rady Evropy. - 1997: zpravodaj prvního výboru 52. Valného shromáždění OSN; 1998: úřadující místopředseda Výboru OSN pro odzbrojení; 2000: předseda výboru Ottawské úmluvy pro zničení zásob zbraní; 2000: zpravodaj výboru Ottawské úmluvy pro zničení zásob zbraní; 2003-2004: zástupce Slovenska na úrovni velvyslance při Radě severoatlantického partnerství NATO; zástupce Slovenska jakožto přizvané země v Radě NATO; 2003: zástupce Slovenska v Hlavním politickém výboru NATO. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Miloš Koterec byl zvolen do Evropského parlamentu za Slovensko.
Člen Skupiny sociálních demokratů v Evropském parlamentu.

- Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě / Ústav mezinárodních vztahů, obor mezinárodní vztahy a diplomacie; obchodní fakulta Ekonomické univerzity v Bratislavě, obor mezinárodní obchod a ekonomika; vysokoškolský diplom v oboru mezinárodní obchod; fakulta elektrotechnického inženýrství a informatiky Slovenské technické univerzity, obor elektronika a informatika; vysokoškolský diplom v oboru elektronika.
- Stálá delegace SR při NATO (2004); zástupce stálého zástupce, Mise SR při NATO (2003 - 2004); zástupce vedoucího mise; Mise SR při NATO (2003); chargé d'affaires a.i.
- Ministerstvo zahraničních věcí, vedoucí odboru OBSE, odzbrojení a Rady Evropy.
- 1997: zpravodaj prvního výboru 52. Valného shromáždění OSN; 1998: úřadující místopředseda Výboru OSN pro odzbrojení; 2000: předseda výboru Ottawské úmluvy pro zničení zásob zbraní; 2000: zpravodaj výboru Ottawské úmluvy pro zničení zásob zbraní; 2003-2004: zástupce Slovenska na úrovni velvyslance při Radě severoatlantického partnerství NATO; zástupce Slovenska jakožto přizvané země v Radě NATO; 2003: zástupce Slovenska v Hlavním politickém výboru NATO.

  • V4 v roce 2019 nabídne EU své armádní síly

    Parlamentnílisty.cz, 17. 12. 2015 Země visegrádské skupiny se domluvily, že v roce 2019 opět nabídnou Evropské unii společné vojenské pohotovostní síly, takzvanou battlegroup. Po dnešním jednání zástupců ministerstev obrany V4 to řekl státní tajemník slovenského ministerstva obrany Miloš Koterec. Společnou battlegroup Visegrád sestavil pro první polovinu příštího roku. Česko pro něj vyčlení přes 800 vojáků. … více