zavřít
Milan Bureš

senátor

Věk:
64
Narození:
18. 2. 1954 , Nový Jičín, Československo
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mgr. Milan Bureš senátor za ODS Pol. příslušnost: ODS Volební obvod: č. 67 - Nový Jičín Zvolen za: ODS v roce 2004 Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010 Středoškolské vzdělání jsem získal na gymnáziu a jazykové škole v Ostravě, kde jsem v roce 1978 ukončil studium pedagogické fakulty. V Kopřivnici jsem získal místo učitele na ZŠ Alšova a při kantořině jsem stihl absolvovat Institut výtvarné fotografie v Praze a rok studovat na FAMU. V září 1990 jsem byl po konkurzu jmenován ředitelem ZŠ Alšova. O tři roky později jsem vstoupil do ODS a v roce 1994 v komunálních volbách byl zvolen členem zastupitelstva a městské rady. Do roku 2006 jsem byl místostarostou v Kopřivnici a do mé kompetence spadala oblast školství, životního prostředí, bytového hospodářství a informatiky. V závěru roku 2006 jsem se společně s rodinou přestěhoval do Frenštátu pod Radhoštěm. V současné době již třetím rokem vykonávám funkci senátora (funkční období 2004 - 2010). V rámci své senátní činnosti jsem mimo jiné místopředsedou Podvýboru pro předškolní, základní a střední vzdělávání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Dále pak jsem členem: - Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice - Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky - Senátního klubu Občanské demokratické strany. Jsem ženatý, manželka Daniela pracuje jako učitelka na základní škole. Dcera Iva (1979) je absolventkou Ostravské univerzity, zdravotněsociální fakulty. Syn Milan (1986) studuje fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V dubnu 2005 nám naše dcera Iva přivedla na svět vnučku Julii. Zdroj: www.milanbures.cz …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mgr. Milan Bureš senátor za ODS
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 67 - Nový Jičín
Zvolen za: ODS v roce 2004
Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010

Středoškolské vzdělání jsem získal na gymnáziu a jazykové škole v Ostravě, kde jsem v roce 1978 ukončil studium pedagogické fakulty.

V Kopřivnici jsem získal místo učitele na ZŠ Alšova a při kantořině jsem stihl absolvovat Institut výtvarné fotografie v Praze a rok studovat na FAMU.

V září 1990 jsem byl po konkurzu jmenován ředitelem ZŠ Alšova. O tři roky později jsem vstoupil do ODS a v roce 1994 v komunálních volbách byl zvolen členem zastupitelstva a městské rady.
Do roku 2006 jsem byl místostarostou v Kopřivnici a do mé kompetence spadala oblast školství, životního prostředí, bytového hospodářství a informatiky. V závěru roku 2006 jsem se společně s rodinou přestěhoval do Frenštátu pod Radhoštěm.

V současné době již třetím rokem vykonávám funkci senátora (funkční období 2004 - 2010). V rámci své senátní činnosti jsem mimo jiné místopředsedou Podvýboru pro předškolní, základní a střední vzdělávání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Dále pak jsem členem:
- Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice
- Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky
- Senátního klubu Občanské demokratické strany.

Jsem ženatý, manželka Daniela pracuje jako učitelka na základní škole. Dcera Iva (1979) je absolventkou Ostravské univerzity, zdravotněsociální fakulty. Syn Milan (1986) studuje fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V dubnu 2005 nám naše dcera Iva přivedla na svět vnučku Julii.

Zdroj: www.milanbures.cz

  • Milan Knížák: Co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není…

    Parlamentnílisty.cz, 11. 1. 2018 Podíval jsem se 9. ledna 2018 na pořad televize Barrandov, kde její generální ředitel Jaromír Soukup uspořádal podpůrnou kampaň pro spolupracovníka StB Bureše alias Andreje Babiše. … více

  • Politolog Bureš: Mašínové nejsou hrdiny. Šlo jim o vlastní blaho, ne o vlast

    Parlamentnílisty.cz, 20. 8. 2011 Jedna ze základních morálních norem naší civilizace říká, že o mrtvých se má mluvit pouze v dobrém. V případě Ctirada Mašína a Milana Paumera je to však velmi těžké, ne-li nemožné, jestliže jsou za účelem adorace jejich činů záměrně a cynicky překrucovány dějiny. Jedním z prvních počinů nové Nečasovy vlády byla v loňském roce demonstrativní účast jejích členů na pohřbu M. Paumera, a dnes jsme od týž politiků svědky téměř omluv za svou neúčast na pohřbu C. Mašína. … více

Hledáte také jako: Mgr. Milan Bureš
Rychlá navigace:novinky |diskuse