zavřít
Larry Page

zakladatel firmy google.com

Věk:
44
Narození:
26. 3. 1973 , East Lansing, Michigan, USA
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Larry Page se narodil v Lansingu ve státě Michigan 26. Března 1973 do židovské rodiny. Larry se stal počítačovým expertem už na vysoké škole a je spoluzakladatelem společnosti Google Inc. – největší světové internetové firmy. Časopis PC World vydal článek kde jeho i druhého spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina označuje za jedny z 50 nejdůležitějších osob internetového rozhraní. Page prošel na univerzitě v Michiganu s vyznamenáním a také úspěšně zakončil standfordskou Univerzitu. Internetem byl fascinován už od 6 let. To ho nepustilo ani v pozdější době a stal se posedlý technologiemi a podnikáním. Spolu se Sergeyem Brinem zkoumali matematické propojení mezi jednotlivými weby. Přišli s myšlenkou, že vyhledávač, který by vyhledával podle vztahů mezi jednotlivými weby, by měl mít mnohem lepší výsledky, než dosavadní vyhledávače, které řadily své výsledky podle počtu výskytu hledaného slova na samotné stránce. V září 1997 si koupili doménu google.com a hned rok poté z firmy vytvořily akciovou společnost, která měla sídlo v garáži.Aktuálně je Larry prezidentem přes produkty společností Google a jeho jmění je odhadováno na 20 miliard dolarů (částka hodně závisí na pohybu akcií). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Larry Page se narodil v Lansingu ve státě Michigan 26. Března 1973 do židovské rodiny. Larry se stal počítačovým expertem už na vysoké škole a je spoluzakladatelem společnosti Google Inc. – největší světové internetové firmy. Časopis PC World vydal článek kde jeho i druhého spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina označuje za jedny z 50 nejdůležitějších osob internetového rozhraní.

Page prošel na univerzitě v Michiganu s vyznamenáním a také úspěšně zakončil standfordskou Univerzitu. Internetem byl fascinován už od 6 let. To ho nepustilo ani v pozdější době a stal se posedlý technologiemi a podnikáním.

Spolu se Sergeyem Brinem zkoumali matematické propojení mezi jednotlivými weby. Přišli s myšlenkou, že vyhledávač, který by vyhledával podle vztahů mezi jednotlivými weby, by měl mít mnohem lepší výsledky, než dosavadní vyhledávače, které řadily své výsledky podle počtu výskytu hledaného slova na samotné stránce.

V září 1997 si koupili doménu google.com a hned rok poté z firmy vytvořily akciovou společnost, která měla sídlo v garáži.

Aktuálně je Larry prezidentem přes produkty společností Google a jeho jmění je odhadováno na 20 miliard dolarů (částka hodně závisí na pohybu akcií).

Larry Page v Magazínu Osobnosti

  • Abeceda všeho: Google začal internetem, brzy změní svět

    Tiscali, 17. 8. 2015 'Google není tradiční společnost. A ani se takovou stát nehodláme,' napsali jeho zakladatelé před 11 lety. Dnes Larry Page a Sergey Brin provádí se stejným heslem na rtech největší restrukturalizaci firmy v její historii. Výsledkem bude zeštíhlení Googlu, jmenování nového výkonného ředitele a především založení holdingové společnosti Alphabet, která se stane mateřskou společností Googlu a všech dalších firem a aktivit, ve kterých mají oba zakladatelé prsty. Page bude v Alphabetu figurovat jako výkonný ředitel, Brin jako prezident. Google pak svěří do rukou Sundara Pichaie. … více