zavřít
Kushal Pal Singh

podnikatel

Věk:
85
Narození:
15. 8. 1931 , Bulandšáhár, Indie
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Další údaje:
zobrazit národnost ...
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
indická
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jedním z největších skokanů v žebříčku nejbohatších lidí planety za rok 2008 se stal Kushal Pal Singh. Zatímco vloni se „krčil“ na 62. místě, letos se „realitní baron“ dostal do první desítky a zastavil se až na osmém místě. Je důkazem toho, že nejvíce nových multimiliardářů dnes pochází především z jeho rodné Indie, popřípadě Ruska. KP Singh se narodil 15. srpna 1931 v indickém Bulandšáháru. Poté, co v rodné Indii vystudoval fyziku, se rozhodl dále studovat v Británii obor leteckého inženýrství. Ještě při studiích byl nabrán do indické armády, ve které si nakonec odsloužil devět let, část z toho u prestižní jízdní jednotky. Sám tvrdí, že právě tam získal disciplínu, která mu velmi pomohla v jeho kariéře podnikatele. V roce 1960 se však KP rozhodl armádu opustit a nastoupil do American Universal Electric Copany, společného podniku, v němž držela část i jeho rodina. Následně spoluzaložil téř společnost Willard India, která se zabývala výrobou průmyslových baterií a baterií do automobilů. Skutečné bohatství však Singhovi přineslo až podnikání v oblasti realit. K němu se dostal díky svému tchánovi, který byl vlastníkem realitní společnosti Delhi Land and Finance. Díky zákonu, který vytvořil státní monopol na developerské projekty v Dillí se Singhovi podařilo zbohatnout na tom, že začal stavět v přilehlém městečkui Gurgaon, které již leží v jiném státě. Ze zaostalého Gurgaonu, který je dnes díky dominantní pozici Singhovy společnosti nazýván DLF City, se stal modederní satelit Dillí, který vyhledává spousta zahraničních firem i lidí, kteří si nemohou dovolit ceny přímo ve městě. Pokud je Bangalore nazýváno městem indického softwaru, Gurgaon je plný call center. Přestože Gurgaon tvoří základ jeho úspěchu, zdaleka to není jediným městem v Indii, kde by DLF mělo své pozemky. Naopak, vlastní jich mnoho po celé zemi, včetně velmi hodnotných části Bombaje či Kalkaty. Indický stavební boom a rostoucí ceny pozemků Singhovi, který vlastní řádově desítky kilometrů čtverečních půdy, maximálně vyhovují. KP Singh je ženatý a má 3 děti. Jeho majetek byl dle časopisu Forbes odhadován za rok 2007 na 30 miliard dolarů, což ho zařadilo na osmé místo nejbohatších lidí planety. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jedním z největších skokanů v žebříčku nejbohatších lidí planety za rok 2008 se stal Kushal Pal Singh. Zatímco vloni se „krčil“ na 62. místě, letos se „realitní baron“ dostal do první desítky a zastavil se až na osmém místě. Je důkazem toho, že nejvíce nových multimiliardářů dnes pochází především z jeho rodné Indie, popřípadě Ruska.

KP Singh se narodil 15. srpna 1931 v indickém Bulandšáháru. Poté, co v rodné Indii vystudoval fyziku, se rozhodl dále studovat v Británii obor leteckého inženýrství. Ještě při studiích byl nabrán do indické armády, ve které si nakonec odsloužil devět let, část z toho u prestižní jízdní jednotky. Sám tvrdí, že právě tam získal disciplínu, která mu velmi pomohla v jeho kariéře podnikatele.

V roce 1960 se však KP rozhodl armádu opustit a nastoupil do American Universal Electric Copany, společného podniku, v němž držela část i jeho rodina. Následně spoluzaložil téř společnost Willard India, která se zabývala výrobou průmyslových baterií a baterií do automobilů.

Skutečné bohatství však Singhovi přineslo až podnikání v oblasti realit. K němu se dostal díky svému tchánovi, který byl vlastníkem realitní společnosti Delhi Land and Finance. Díky zákonu, který vytvořil státní monopol na developerské projekty v Dillí se Singhovi podařilo zbohatnout na tom, že začal stavět v přilehlém městečkui Gurgaon, které již leží v jiném státě.

Ze zaostalého Gurgaonu, který je dnes díky dominantní pozici Singhovy společnosti nazýván DLF City, se stal modederní satelit Dillí, který vyhledává spousta zahraničních firem i lidí, kteří si nemohou dovolit ceny přímo ve městě. Pokud je Bangalore nazýváno městem indického softwaru, Gurgaon je plný call center.

Přestože Gurgaon tvoří základ jeho úspěchu, zdaleka to není jediným městem v Indii, kde by DLF mělo své pozemky. Naopak, vlastní jich mnoho po celé zemi, včetně velmi hodnotných části Bombaje či Kalkaty. Indický stavební boom a rostoucí ceny pozemků Singhovi, který vlastní řádově desítky kilometrů čtverečních půdy, maximálně vyhovují.

KP Singh je ženatý a má 3 děti. Jeho majetek byl dle časopisu Forbes odhadován za rok 2007 na 30 miliard dolarů, což ho zařadilo na osmé místo nejbohatších lidí planety.

Události – Kushal Pal Singh

| celý kalendář
  • 86. narozeniny