zavřít
Kim Dotcom

internetový podnikatel, Zakladatel Megauploadu

Věk:
45
Narození:
21. 1. 1974 , Kiel, Šlesvicko-Holštýnsko, Německo
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Kim Dotcom je německo-finský internetový podnikatel v současnosti žijící na Novém Zélandu. Je zakladatelem služby Megaupload a asociovaných stránek a také autor nástupce Megauploadu, Mega. V Německu se dostal ke slávě v devadesátých letech jako údajný hacker a internetový podnikatel. Byl odsouzen za několik trestných činů a odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v roce 1994 za podvod a špionáž dat. Další podmíněný trest dostal v roce 2003 za zneužití důvěrných informací a zpronevěru. V lednu 2012 byl zatčen novozélandskou policií v souladu s americkým obviněním za porušení autorských práv na jeho stránkách Megaupload. Dotcom byl obviněn za způsobení škody ve výši 500 miliónů dolarů zábavnímu průmyslu kvůli souborům nahrávaným na jeho stránky Megaupload, které měly přes 150 milionů registrovaných uživatelů. On sám důrazně odmítá obvinění a bojuje proti pokusu o jeho vydání Spojeným státům. I přesto, že se čeká na legální rozhodnutí za Megaupload, Kim v lednu 2013 spustil nový projekt webové stránky Mega. Tyto stránky slouží jako cloudové úložiště, které používá šifrování k ochraně uživatelů před vládní špionáží. Později Mega opustil a v létě 2015 prohlásil, že data skladovaná na Mega už nemusí být v bezpečí, protože společnost Mega je nyní řízena novozélandskou vládou. Z toho důvodu se rozhodl založit nové opensource úložiště založené na podobné principu jako Wikipedie. To by mělo být spušťeno na konci roku 2015.Osobní životNarodil se jako Kim Schmitz v Kielu v Západním Německu. Je rozložité postavy, měří 2 metry a váží přes 130 kg. Byl nazván jedním z "největších tech podnikatelů". V roce 2005 si změnil příjmení na Dotcom, zřejmě jako pocta technologii, která z něho udělala milionáře. Před jeho zatčením na Novém Zélandu si užíval luxusního životního stylu. Jeho hlavním zdrojem financí v roce 2001 byla firma "Kimvestor", hodnota které byla odhadována na 200 milionů eur. Je znám vydáváním peněz na drahá auta a lodě. Při jedné příležitosti utratil jeden milion dolarů za pronájem 73metrové luxusní jachty, se kterou zakotvil v Monte Carlu při Grand Prix Monaka 2000 a pořádal na ní přepychové oslavy pro hosty jako Monacký princ Rainier III. Podle amerických úředníků, vlastnil alespoň 18 luxusních vozů a tři vozy s poznávacími značkami "HACKER", "MAFIA" a "STONED". Zúčastnil se mezinárodního silničního závodu Gumball 3000 v letech 2001 a 2004. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Kim Dotcom je německo-finský internetový podnikatel v současnosti žijící na Novém Zélandu. Je zakladatelem služby Megaupload a asociovaných stránek a také autor nástupce Megauploadu, Mega.

V Německu se dostal ke slávě v devadesátých letech jako údajný hacker a internetový podnikatel. Byl odsouzen za několik trestných činů a odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v roce 1994 za podvod a špionáž dat. Další podmíněný trest dostal v roce 2003 za zneužití důvěrných informací a zpronevěru.

V lednu 2012 byl zatčen novozélandskou policií v souladu s americkým obviněním za porušení autorských práv na jeho stránkách Megaupload. Dotcom byl obviněn za způsobení škody ve výši 500 miliónů dolarů zábavnímu průmyslu kvůli souborům nahrávaným na jeho stránky Megaupload, které měly přes 150 milionů registrovaných uživatelů. On sám důrazně odmítá obvinění a bojuje proti pokusu o jeho vydání Spojeným státům. I přesto, že se čeká na legální rozhodnutí za Megaupload, Kim v lednu 2013 spustil nový projekt webové stránky Mega. Tyto stránky slouží jako cloudové úložiště, které používá šifrování k ochraně uživatelů před vládní špionáží. Později Mega opustil a v létě 2015 prohlásil, že data skladovaná na Mega už nemusí být v bezpečí, protože společnost Mega je nyní řízena novozélandskou vládou. Z toho důvodu se rozhodl založit nové opensource úložiště založené na podobné principu jako Wikipedie. To by mělo být spušťeno na konci roku 2015.

Osobní život
Narodil se jako Kim Schmitz v Kielu v Západním Německu. Je rozložité postavy, měří 2 metry a váží přes 130 kg. Byl nazván jedním z "největších tech podnikatelů". V roce 2005 si změnil příjmení na Dotcom, zřejmě jako pocta technologii, která z něho udělala milionáře.

Před jeho zatčením na Novém Zélandu si užíval luxusního životního stylu. Jeho hlavním zdrojem financí v roce 2001 byla firma "Kimvestor", hodnota které byla odhadována na 200 milionů eur. Je znám vydáváním peněz na drahá auta a lodě. Při jedné příležitosti utratil jeden milion dolarů za pronájem 73metrové luxusní jachty, se kterou zakotvil v Monte Carlu při Grand Prix Monaka 2000 a pořádal na ní přepychové oslavy pro hosty jako Monacký princ Rainier III. Podle amerických úředníků, vlastnil alespoň 18 luxusních vozů a tři vozy s poznávacími značkami "HACKER", "MAFIA" a "STONED". Zúčastnil se mezinárodního silničního závodu Gumball 3000 v letech 2001 a 2004.

  • Známý hacker může skončit ve vězení v USA. Tvůrci Megauploadu hrozí až 20 let

    Blesk, 5. 7. 2018 Novozélandský odvolací soud ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance, že zakladatel pirátského serveru Megaupload Kim Dotcom může být vydán do Spojených států, kde čelí obviněním z vydírání a porušování autorských práv. Právník známého hackera podle agentury Reuters oznámil, že se jeho klient ještě odvolá k nejvyššímu novozélandskému soudu. … více

  • Kim Dotcom je zpátky: Kontroverzní miliardář chce znovu spustit Megaupload

    Blesk, 12. 7. 2016 Německo-finský internetový podnikatel Kim Dotcom (42) plánuje znovuspuštění svého kdysi populárního serveru Megaupload, který byl kvůli tlaku amerických úřadů v roce 2012 uzavřen za údajné porušování copyrightu. Na vrcholu popularity stránku Megaupload navštěvovalo 50 milionů lidí denně, uživatelé si oblíbili pohodlné sdílení souborů. … více