zavřít
Johann Georg Pupp

podnikatel, hoteliér, zakladatel hotelu pupp

Narození:
17. 4. 1743 , Veltrusy
Úmrtí:
16. 2. 1810  ve věku 66 let,  Karlovy Vary  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Johann Georg Pupp, česky Jan Jiří Popp, byl hoteliér, schopný a vynalézavý podnikatel. Jan Jiří Popp se vyučil cukrářem a začal pracovat pro dvorního radu, hraběte Jana Rudolfa Chotka. Poté odjel do Vídně na zkušenou. Po návratu do Čech v roce 1760 se usadil v Karlových Varech, kde začal pracovat u cukrářského mistra Petera Mitterbacha. Zde se Popp osvědčil jako pracovitý, schopný a solidní zaměstnanec. Jan Jiří Popp se oženil s dcerou cukrářského mistra Petera Mitterbacha, Františkou. Nevěstin otec jim dal velký svatební dar, díky němuž si oba novomanželé v roce 1775 koupili restauraci Český sál od vdovy po bývalém starostovi Becherovi. Popp začal s rekonstrukcí a začal se podepisovat jako Johann Georg Pupp. Bývalou restauraci se brzy podařilo přeměnit na ambiciózní středisko společenských aktivit. Chodili sem nejen místní činitelé se svými rodinami, ale i lázeňští hosté z celého světa. Po smrti Johanna Georga Puppa Český sál zdědil jeho starší syn Josef. Ten ale brzy zemřel a vdova musela kvůli finančním problémům celé středisko prodat. Johannův vnuk Heinrich, vynikající cínař, za ušetřené peníze vykoupil původní rodinný majetek zpět. V rodinné tradici pak pokračovali Heinrichovi synové Antonín, Julius a Heinrich. K podniku navíc přikoupili i další nemovitosti. V letech 1896 – 1913 zde vznikl komplex dnešního hotelu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Johann Georg Pupp, česky Jan Jiří Popp, byl hoteliér, schopný a vynalézavý podnikatel.

Jan Jiří Popp se vyučil cukrářem a začal pracovat pro dvorního radu, hraběte Jana Rudolfa Chotka. Poté odjel do Vídně na zkušenou. Po návratu do Čech v roce 1760 se usadil v Karlových Varech, kde začal pracovat u cukrářského mistra Petera Mitterbacha. Zde se Popp osvědčil jako pracovitý, schopný a solidní zaměstnanec.

Jan Jiří Popp se oženil s dcerou cukrářského mistra Petera Mitterbacha, Františkou. Nevěstin otec jim dal velký svatební dar, díky němuž si oba novomanželé v roce 1775 koupili restauraci Český sál od vdovy po bývalém starostovi Becherovi. Popp začal s rekonstrukcí a začal se podepisovat jako Johann Georg Pupp. Bývalou restauraci se brzy podařilo přeměnit na ambiciózní středisko společenských aktivit. Chodili sem nejen místní činitelé se svými rodinami, ale i lázeňští hosté z celého světa.

Po smrti Johanna Georga Puppa Český sál zdědil jeho starší syn Josef. Ten ale brzy zemřel a vdova musela kvůli finančním problémům celé středisko prodat. Johannův vnuk Heinrich, vynikající cínař, za ušetřené peníze vykoupil původní rodinný majetek zpět. V rodinné tradici pak pokračovali Heinrichovi synové Antonín, Julius a Heinrich. K podniku navíc přikoupili i další nemovitosti. V letech 1896 – 1913 zde vznikl komplex dnešního hotelu.