zavřít
Jaromír Jermář

senátor

Věk:
63
Narození:
2. 10. 1956 , Praha, Československo
Znamení:
váhy   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

10 se líbí, 11 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

PhDr. Jaromír Jermář senátor za ČSSD Pol. příslušnost: ČSSD Volební obvod: č. 38 Zvolen za: ČSSD v roce 2006 Mandát: 28.10.2006 - 28.10.2012 Bydliště: Klášter Hradiště nad Jizerou Vzdělání a odborná činnost Od roku 2005 uvolněn pro výkon funkce zastupitele Středočeského kraje Od roku 1990 vedoucí Historicko - etnografického oddělení Od roku 1980 zaměstnán v Muzeu Mladoboleslavska V roce 1983 získán titul PhDr. 1975 - 1980 Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, obor historie - etnografie 1971 - 1975 Střední ekonomická škola v Mladé Boleslavi Činnost politická Od října 2006 senátorem Parlamentu České republiky / 28. listopadu 2006 převzetí osvědčení o zvolení senátorem/. - místopředseda senátorského klubu České strany sociálně demokratické, - místopředseda Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, - člen Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí, - člen Podvýboru pro státní vyznamenání. Od roku 2000 zastupitel Středočeského kraje, po zvolení do Senátu P ČR rezignace na post krajského zastupitele /leden 2007/. Od roku 1993 člen ČSSD - čtvrté volební období člen Zastupitelstva obce Klášter Hradiště nad Jizerou (první volební období místostarosta). V letech 1981 - 1990 člen KSČ. Členství v organizacích Hasičský dobrovolný sbor Klášter Hradiště nad Jizerou Obec baráčníků v Klášteře Hradišti nad Jizerou Společnost přátel Lužice - pobočka Bílá Hlína Československá obec legionářská - Jednota Mladá Boleslav Národopisná společnost České republiky Český svaz cyklistiky - oddíl Lugano Mladá Boleslav Spolek rodáků a přátel Turnova Zájmy Československé legie a 1. československá republika, historie vystěhovalectví, regionální historie, cykloturistika - se zaměřením na ČR, Slovensko a příhraniční oblasti sousedních států. Proč působit v politice? V politice působím proto, že chci změnit věci, které se mi nelíbí: Chci, aby politika byla prospěšná, otevřená a blízká lidem Chci, aby v naší zemi bylo co nejvíce svobody, demokracie a solidarity Chci, aby v naší společnosti bylo co nejméně korupce a klientelismu Chci, abychom se vyvarovali chyb, kterých jsme se dopouštěli v minulosti, k tomu mi pomáhá znalost historie Proč sociální demokracie? - vychází z ideálů osvícenství a francouzské revoluce v roce 1789 "Volnost, rovnost, bratrství"! Z těchto ideálů vycházeli nejen čs. legionáři, I. republika, ale také sociální demokracie. Chci, aby ČSSD tyto ideály nadále rozvíjela! - členem sociální demokracie byl od r. 1890 můj praděda, od r. 1913 děda - František Jermář, který byl čs. legionář, tudíž to považuji i za rodinnou tradici. - velice si vážím rodiny Tomáše Garrigue Masaryka, jeho manželka Charlotta byla členkou sociální demokracie, blízko k ní měli i Tomáš Garrigue Masaryk a jeho syn Jan. Zdroj: www.jaromir-jermar.cz …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

PhDr. Jaromír Jermář senátor za ČSSD
Pol. příslušnost: ČSSD
Volební obvod: č. 38
Zvolen za: ČSSD v roce 2006
Mandát: 28.10.2006 - 28.10.2012

Bydliště: Klášter Hradiště nad Jizerou

Vzdělání a odborná činnost
Od roku 2005 uvolněn pro výkon funkce zastupitele Středočeského kraje
Od roku 1990 vedoucí Historicko - etnografického oddělení
Od roku 1980 zaměstnán v Muzeu Mladoboleslavska
V roce 1983 získán titul PhDr.
1975 - 1980 Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, obor historie - etnografie
1971 - 1975 Střední ekonomická škola v Mladé Boleslavi

Činnost politická
Od října 2006 senátorem Parlamentu České republiky / 28. listopadu 2006 převzetí osvědčení o zvolení senátorem/.
- místopředseda senátorského klubu České strany sociálně demokratické,
- místopředseda Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice,
- člen Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí,
- člen Podvýboru pro státní vyznamenání.
Od roku 2000 zastupitel Středočeského kraje, po zvolení do Senátu P ČR rezignace na post krajského zastupitele /leden 2007/.
Od roku 1993 člen ČSSD - čtvrté volební období člen Zastupitelstva obce Klášter Hradiště nad Jizerou (první volební období místostarosta).
V letech 1981 - 1990 člen KSČ.

Členství v organizacích
Hasičský dobrovolný sbor Klášter Hradiště nad Jizerou
Obec baráčníků v Klášteře Hradišti nad Jizerou
Společnost přátel Lužice - pobočka Bílá Hlína
Československá obec legionářská - Jednota Mladá Boleslav
Národopisná společnost České republiky
Český svaz cyklistiky - oddíl Lugano Mladá Boleslav
Spolek rodáků a přátel Turnova

Zájmy
Československé legie a 1. československá republika, historie vystěhovalectví, regionální historie, cykloturistika - se zaměřením na ČR, Slovensko a příhraniční oblasti sousedních států.

Proč působit v politice?
V politice působím proto, že chci změnit věci, které se mi nelíbí:
Chci, aby politika byla prospěšná, otevřená a blízká lidem
Chci, aby v naší zemi bylo co nejvíce svobody, demokracie a solidarity
Chci, aby v naší společnosti bylo co nejméně korupce a klientelismu
Chci, abychom se vyvarovali chyb, kterých jsme se dopouštěli v minulosti, k tomu mi pomáhá znalost historie

Proč sociální demokracie?
- vychází z ideálů osvícenství a francouzské revoluce v roce 1789 "Volnost, rovnost, bratrství"! Z těchto ideálů vycházeli nejen čs. legionáři, I. republika, ale také sociální demokracie. Chci, aby ČSSD tyto ideály nadále rozvíjela!
- členem sociální demokracie byl od r. 1890 můj praděda, od r. 1913 děda - František Jermář, který byl čs. legionář, tudíž to považuji i za rodinnou tradici.
- velice si vážím rodiny Tomáše Garrigue Masaryka, jeho manželka Charlotta byla členkou sociální demokracie, blízko k ní měli i Tomáš Garrigue Masaryk a jeho syn Jan.

Zdroj: www.jaromir-jermar.cz

  • Senát projedná petici k odvolání prezidenta Zemana: Velkou šanci na úspěch ale nemá

    Blesk, 18. 3. 2015 Senátoři projednají petici, která je žádá, aby se zabývali kroky prezidenta Miloše Zemana a případně se obrátili na Ústavní soud. Organizátoři shromáždili více než        11 100 podpisů, podpisové archy i s návrhem možné ústavní žaloby dnes předali místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi (ODS) a předsedovi petičního výboru Jaromíru Jermářovi (ČSSD). Petici posoudí výbor patrně v dubnu, později případně i plénum. Výsledek nechtěl ani jeden z politiků předjímat. … více

  • Senátoři projednají petici za odchod prezidenta Zemana

    Parlamentnílisty.cz, 18. 3. 2015 Senátoři projednají petici, která je žádá, aby se zabývali kroky prezidenta Miloše Zemana a případně se obrátili na Ústavní soud. Organizátoři shromáždili více než 11.100 podpisů, podpisové archy i s návrhem možné ústavní žaloby dnes předali místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi (ODS) a předsedovi petičního výboru Jaromíru Jermářovi (ČSSD). Petici posoudí výbor patrně v dubnu, později případně i plénum. Výsledek nechtěli oba politici předjímat. … více

  • Senát schválil zvolení Bublana a Jermáře za předsedy výborů

    Parlamentnílisty.cz, 19. 3. 2014 Senát dnes podle očekávání schválil zvolení Františka Bublana a Jaromíra Jermáře (oba ČSSD) do funkcí předsedů svých výborů zahraničního a školského. Bublan nahradil Jozefa Regece (dříve ČSSD), jak to požadovala sociální demokracie. Jermář se pak vrátil na místo po Marcelu Chládkovi (ČSSD), který přesídlil do čela Ministerstva školství. … více

Hledáte také jako: PhDr. Jaromír Jermář
Rychlá navigace:novinky |diskuse